Menu
Your Cart

VanCat Kedi Maması

VanCat

VanCat markası ismini daha çok kedi kumu üretimi ve hem hijyen hem de sağlık açısından uygun kedi kumlarının müşterilere sunulması noktasında duyurmuş olsa da aynı marka ismi ile kedi maması satışı da yapılmaktadır. VanCat mamalar piyasadaki benzerleri arasından birçok konuda sıyrılmış ve kendini özelleştirmiş bir markadır. Kedi bakımının sadece besleme ile sağlanmayacağını savunan marka, kedi kumunun ve kedilerin yaşam alanlarının sağlıklı ve hijyenik şartlarla donatılmasının da en az beslenme kadar önemli oluğunu savunmaktadır.

Böylece hem markanın üretmekte olduğu kedi mamaları satın alınarak hem de kedi kumu satın alınarak kediler için sağlanmaya çalışılan maksimum faydaya ulaşmak mümkündür. Bu bağlamda marka kedi kumu ve mamaları yan ürünler olarak kullanmakta ve ürün kalemlerini bu bağlamda genişletmektedir. Yılın markası ödülü de dahil olmak üzere birçok konuda birçok platform ve kuruldan ödül almış olan marka son derece profesyonel şekilde, bilimle iç içe ve bilimin ışığında ürün geliştirme politikası izlemektedir. Öyle ki tüm ürünler uzmanlar tarafından geliştirilir ve kontrol edilir.

Bu sebeple marka ülkemiz de dahil olmak üzere onlarca ülkede en çok tercih edilen kedi bakım ürünü ve mama markalarından biri olmuştur.

VanCat Markasının Tarihi

VanCat kedi maması markası BENTAŞ BENTONİT A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren bir markadır. 2007 yılında kurulan BENTAŞ BENTONİT A.Ş. ülkemizde bulunan beyaz bentonit rezervlerini, çeşitli işlemlerden geçirerek dünyada 50 ülkeye ihraç etmektedir.

Ülke genelinde 30’a yakın büyük toptancı ya da iş ortağı bulunmaktadır. Ayrıca hem üretim kapasitesi hem de paketleme kapasitesi olarak Avrupa’da da ilk 3 firmadan biridir. Bugün 120.000 ton granül üretim kapasitesine sahip olan şirket, 135 kalifiye personele istihdam olanağı sağlamış durumdadır. Bentonit kedi kumunun yanında, seramik için mikronize bentonit de üretilmektedir. Şirket bünyesinde Hindistan başta olmak üzere İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Çin gibi ülkelere mikronize bentonit ihracatı yapılmaktadır.

Avrupa’da her noktaya ulaşmış olan şirket, son 2-3 senedir kendi markalarına yatırım yapmaktadır. Bugün VANCAT markası 39 ülkede, CAT’S WHITE markası 12 ülkede satılmaktadır. BENTAŞ anonim şirketinin ilk hedefi Türkiye’nin üretimden satış yapan ikinci 500 ile üretimden ihracat yapan yine ikinci 500 firmaları arasına girebilmektir. İkinci hedefi ise marka değerlerini arttırmak, VANCAT ve CAT’S WHITE markalarını tüm dünyada tanınır hale getirebilmektir. Şirket bu vizyon ve misyon çerçevesinde faaliyetlerini yürütmektedir.

VanCat mama üretimi konusunda son derece titiz davranmasıyla tanınan şirketler arasındadır. Öyle ki yalnızca mama üretimi ile değil, kedi kumu üretimi ve kedi bakımının gerektirdiği faaliyetlerin yerine getirilmesi konusunda oluşturmaya çalıştığı farkındalık ile de sık sık adından söz ettirmektedir.

Özel etiketli ürünleri üzerinden entegre bir hizmet sağlayan şirket, evcil hayvanların tümüne hitap eden mamaların yan sıra, bu hayvanların yaş grupları, cinsleri veya ırklarına göre kategorize edilmiş ürünler üretmektedir. Örneğin VanCat kedi mamaları kendi içerisinde yavru kedi mamaları, kuru mamalar ve yetişkin kedi mamaları gibi bölümlere ayrılarak müşteri özelleştirmesi sağlanmıştır.

 

VanCat Kedi Mamaları Çeşitleri

VanCat kedi mamalarında kedilerin her türlü yaş, ırk, sağlık ve durumlarına uygun mama bulmak mümkündür. Kedilerin içinde bulundukları şartlara uygun şekilde beslenmelerinin sağlıkları üzerinde büyük etkisi olduğunun bilincinde olan şirket tarafından geniş bir ürün yelpazesi dahilinde ürünler üretilmektedir. Buna göre VanCat kedi maması çeşitlerine örnek olarak verilebilecek ürünler şunlardır:

·        VanCat yavru kedi mamaları

·        VanCat yetişkin kedi mamaları

·        VanCat yaşlı kedi mamaları

·        VanCat kuru kedi mamaları

VanCat mama ürünleri içerisinde bulunan bu çeşitler de kedilerin içerisinde bulunduğu durumlara göre alınmalıdır. Örneğin kedi anne sütünden henüz kesilmişse almanız gereken mama yavru kedi mamasıdır. Bununla birlikte kediniz ciddi anlamda az su tüketiyor ve su olduğu halde içmiyorsa yaş mama alarak kedinizin bu ihtiyacını karşılamasını sağlayabilirsiniz.

Bununla birlikte yetişkin kedi mamaları 1 ile 7 yaş arasındaki kedilerin sağlıklı bir şekilde beslenmesine ve gelişmesine yardımcı olan bir üründür. Yetişkin kediler için tam besleyici bir mamadır. İçerisinde yüksek orandaki et içeriği ile iskelet ve kas dokusunun korunmasına yardımcı olur. Farklı çeşitleri olan mama aşırı yağ yakımı sağlayan maddeler sayesinde kilo verme sürecini hızlandırır.

Hassas sindirime sahip olan ve kısırlaştırılan kediler için geliştirilen özel olarak geliştirilen çeşitleri de vardır. Sindirim sistemini daha sağlıklı olmasına ve sindirimin artmasına katkıda bulunur. Fakat bu seçim yapılırken uzmana danışılmalı ve bu durum riske atılmamalıdır. C vitamini ve HMF kompleksi sayesinde tartar ve plak oluşmasını engelleyerek ağız ve diş sağlığına katkıda bulunmakta olan bu mamaların doğru şekilde uygun kediler üzerinde kullanılması da son derece önemlidir.

VanCat kedi maması son derece kaliteli bir mamadır. Tavuk etli, pirinçli, kuzu etli, somonlu, geyik etli, ördek etli ve hindi etli olmak üzere pek çok farklı çeşidi vardır. Tüm çeşitler yetişkin kediler için olsa da kısırlaştırılan ya da kilo problemleri olan kediler için farklılık göstermektedir. Bu nedenle kedinize yedirmeden önce danışman hekiminize danışmak dostunuzun sağlıklı bir şekilde beslenmesi için son derece önemlidir.

VanCat kedi mamaları bitki özleri ve antioksidan vitaminlerle zenginleştirilmiş özel içeriği sayesinde kedinizin bağışıklık sisteminin gelişimini destekler. Sağlıklı bir kedide gözlemlenebilecek bakımlı tüyler, parlak gözler ve esnek kasların oluşumuna yardımcı olur. Yaşlı kedi mamaları genellikle 7 yaş ve üzerindeki kedilerin kullanması tavsiye edilen bir mama çeşididir. Kediler de diğer canlılar gibi yaşlandıkça metabolizmaları değişmekte ve beslenme rejimleri de farklılaşmaktadır. Yaşlı kedilerin bakımı ve beslenmesi oldukça hassastır.

Bağışıklığı düşmeye başlayan ve hareketliliği azalan kediler, çeşitli hastalıklara yakalanmaya daha açık bir hale gelecektir. Bu nedenle beslenme ihtiyaçlarına uygun mamaların tercih edilmesi gereklidir. Yaşlı kediler için mama seçiminde ön plana çıkan özelliklerden biri de sağlıklı kalorili mama seçimidir. 7 yaşından büyük kedilerde sindirim sistemlerinde bağlı olarak yağ emilimi azalmaktadır. Yağ emiliminin azalması ile ciddi kilo kayıpları oluşabilmektedir. Kedilerin bulunan kiloyu koruması veya gerekliyse kilo alması için veterinerin tavsiyesine uygun olacak şekildeki kalorili mamaların tercih edilmesi gereklidir. Sağlıklı bir kilo takibi için önemli olan kalorinin hangi besin maddelerinden alındığı ve hangi yağ içerikleri ile desteklendiğidir.

VanCat kedi mamaları içeriğindeki vitamin, mineral ve birtakım proteinler sayesinde kedilerin sağlıklarının korunması anlamında destekleyici rol oynamaktadır. Mamaların içerisinde bulunan bu besinlerin çeşidi ve miktarı kedilerin ihtiyaçlarına göre uzmanlar tarafından belirlenmiştir.

VanCat Yavru Kedi Mama Çeşitleri

Yavru kedilerin bakımı gelişimlerini düzgün bir şekilde tamamlayabilmeleri için önemli bir dönemdir. Yavru kedi ürünlerinde seçimlerin büyük bir özen ile yapılması, içeriklerinin kontrol edilmesi gereklidir. Gelişimlerinin ilk dönemlerinde olan yavru kedilerin mümkün olan en iyi şekilde eksiksiz ve dengeli olarak beslenmeleri gerekir. Yalnızca bu sayede ilerleyen dönemde salıklarını koruyabilirler. VanCat tarafından üretilen mamalarda bu etkenler göz önünde bulundurulur.

Yavru kedilerin sindirim sistemleri hassastır ve henüz içgüdüsel olarak temel besinlere ihtiyaç duymaktadırlar. İhtiyaç duydukları beslenme alışkanlığına uygun mama seçimi, bağışıklıklarının kuvvetlenmesi için en önemli adımdır. Uygun bir büyüme döneminde sinir sistemlerinin ve sindirim sistemlerinin doğru bir şekilde gelişmesi için ihtiyacı olan protein, yağ, karbonhidrat, mineral ve iz elementleri dengeli bir şekilde içeren mamaların tercih edilmesi gereklidir. VanCat mamalar bu anlamda son derece kaliteli ve sağlıklıdır.

Bu bağlamda müşterilerin beğenisine sunulan VanCat yavru kedi maması çeşitlerinden bazıları şunlardır:

·        VanCat Kuzu Etli Yavru Kedi Maması

·        VanCat 38/18 Süper Premium Serisi Kedi Mamaları

VanCat Kısır Kedi Mama Çeşitleri

Kedilerde kısırlaştırma işlemi, kedilerin hormonlarıyla birlikte beslenme alışkanlıklarını da değiştirmektedir. Kısırlaştırma işlemi ile kedilerde oluşan hormon değişikliklerine bağı olarak, kediler normal halinden daha az hareketli olabilmekte ve daha fazla yemek yeme eğilimi göstermektedirler. Ayrıca kısırlaştırılmış bir kedinin alması gereken besinler de normal kedilere göre farklılık göstermektedir. VanCat bünyesinde bu durumlar için özel olarak üretilmiş kısır kedi mamaları bulunmaktadır.

Kedilerde kısırlaştırma işlemi sonrası gözlenen hareketsizliğe ve yeme isteğine bağlı olarak normal kedi mamasının verilmeye devam edilmesi kedilerde dengesiz ve sağlıksız kilo alımına sebep olmaktadır. Kilo problemi ise her canlıda olduğu gibi kedilerde de böbrek yetmezliği gibi istenmeyen rahatsızlıkların oluşmasına ön ayak olmaktadır. Kısırlaştırılmış VanCat mamaları tüm bunlar göz önünde bulundurularak özel olarak hazırlanmaktadır.

Kedinizin yaşına göre mama seçmek de doğru besin değerlerini doğru zamanda almasına olanak sağlamaktadır. Eğer doğru zamanda doğru mama verilmezse, örneğin kısırlaştırılmış bir kedide normal mama kullanımına devam edilirse idrar yolu hastalıkları oluşma riski oldukça yüksek olduğundan bu davranışın yanlış olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple kısırlaştırma operasyonu geçirmiş bir kedi için VanCat kısırlaştırılmış kedi maması çeşitlerinden birini seçmeniz gerekmektedir.

 

VanCat Kedi Maması

VanCat kedi mamaları son derece modern teknoloji ve ekipmanlar kullanılarak üretilmektedir. Uzmanlar tarafından mama üretimi yapılırken, sınıflandırma işlemine göre ihtiyaç duyulan hammadde ve miktar belirlenir ve mamaların üretimi el değmeden son derece profesyonel şekilde gerçekleştirilir.

VanCat kedi mamaları, kedilerin sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve gelişmeleri için en önemli unsurların başında gelen kaliteli mama ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Evcil hayvanınızın anne sütünden kesildiği ilk dönemlerin itibaren dengeli bir beslenme planı içerisinde kaliteli kedi maması yemesi, yetişkin ve yaşlılık dönemlerinde de oldukça sağlıklı bir hayat yaşamalarına olanak sağlar. İnsanlarda olduğu gibi evcil hayvanlarda beslenme de onların sağlığı ve mutluluğu açısından oldukça önem taşımaktadır. Evcil hayvan sahipleri tarafından da mama satın alırken, bu kriterler ışığında bir marka seçme istek ve gereksinimi oluşur. Bu yüzden VanCat mamalar bu anlamda müşterilerin uğrak noktası haline gelmiştir.

Yalnızca kedi mamalarında değil kedi kumu üretiminde de üstün başarı göstermiş olan markanın çeşitli alanlarda almış olduğu ödüller ve yaptığı çalışmaların şeffaflığı, müşterilerin VanCat kedi mamasını tercih etmesine sebep olmuştur. Dünya üzerinde birçok ülke ve bölgeye hizmet vermekte olan marka, evcil hayvan sahipleri tarafından en çok tercih edilen markalardan bir tanesi olmuştur.

Ucuz VanCat Kedi Mamaları

Tüm markalarda olduğu gibi VanCat kedi mamalarının fiyatları arasında da çok büyük farklar oluşabilmektedir. Bu nedenle bireyler gerçekten ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve ekonomik durumlarını zora sokmayacak kedi mamalarını almak konusunda titiz davranma eğilimi gösterirler. Kedi mamalarının fiyatları birçok etken ışığında belirlenmektedir. Mamanın üretim yeri ve şeklinden mamanın içerisinde bulunan hammadde ve ürünler ile mamaların hitap ettiği kedi gruplarına kadar birçok etkene göre kedi mamalarının fiyatları değişiklik göstermektedir.

VanCat mamanın içerdiği hammaddeler, hammaddelerin kalitesi, mamanın markası gibi etkenlere bağlı olarak kedi maması fiyatları da değişiklik gösterebilmektedir. Bunlara ek olarak satın alacağınız mamanın gramajına göre de kedi mamalarının fiyatları farklılık gösterebilir. Dolayısıyla bu noktada bir finansal analiz yaparak aksiyon almanız sizi ekonomik anlamda büyük bir avantaj sağlama noktasına getirebilir. Örneğin kediniz için bugüne kadar küçük paket mamalar alıyor iseniz ve durum bütçenizi zorlamaya başladıysa, aynı markanın 10 kg ya da 15 kg çeşitlerinden de bir seçim yapabilirsiniz.

Böylelikle büyük boy mama satın aldığınız hem mamanın markasından ve hem de kalitesinden ödün vermemiş olur, bütçenizi rahatlatmış olursunuz. Her üründe olduğu gibi VanCat kedi mamalarında da ürünün gramajı arttıkça gram başına düşen ücrette azalma olur. Burada dikkat etmeniz gereken husus da büyük boy kedi maması satın alındığında, mamanın uygun saklama koşulları altında ve mama kabında tutulması gerektiğidir. Aksi halde satın aldığınız mamalar bayatlayabilir ve bayat kedi mamalarını sevimli dostunuz yemek istemeyebilir.

Piyasadaki benzerleri ile karşılaştırıldığında genellikle gramaj başına düşen fiyatlandırma kapsamında piyasadaki benzerlerinden daha uygun fiyatlı olarak adlandırılabilecek VanCat kedi mamaları, hemen hemen her gramaj için ayrı paketleme seçeneği sayesinde bireylerin ekonomik durumlarına tamamıyla hitap edebilmeyi amaçlamaktadır. Böylece bireylerin bütçesi ne olursa olsun bu mamaları gramajına göre satın alma fırsatları olmuş olur.

Kedi mamalarının içerikleri, mama fiyatlarının belirlenmesi hususunda büyük rol oynar. VanCat ürünlerinin her biri farklı çeşit ve tipte hazırlansa da genel olarak mamalar içerisinde kullanılan içerikler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kuzu, tavuk, balık, dana gibi etlerden elde edilen hayvansal proteinler
  • Vitaminler
  • Mineraller
  • Çeşitli aminoasitler

Yalnızca ekonomik nedenler göz önünde bulundurularak mama satın almak yanlış bir tercih olacaktır. Bu durum kedinizin sağlığına ciddi zararlar vererek geri dönüşü olmayan veya çok zor olan yollara girilmesine sebep olabilir. Bu nedenle hem alınacak olan mamanın kalitesine ve içerdiklerine dikkat etmekte hem de kedilerin günlük bakımının ve temizliğinin ihmal edilmemesinde fayda vardır.

Uygun Fiyatlı VanCat Kedi Mamaları

VanCat kedi maması çeşitleri içerisinde fiyat bakımından uygun olarak nitelendirilebilecek birçok çeşit bulunmaktadır. Herkesin bütçesine hitap etmeyi amaçlayan ve ilk hedefi kazanç sağlamaktan önce evcil hayvanların huzurlu ve mutlu şekilde yaşamasını sağlamak olan şirket özellikle bu konuda çok büyük gelişmeler kaydetmiş ve müşteri gözünde dikkate değer bir saygınlık elde etmiştir.

VanCat mamalar fiyatlandırılırken kedi mamasının içerdiği besinler ve bu besinlerin hammaddelerinin elde ediliş şekilleri ile, bu maddelerin bulunmasındaki zorluk veya kolaylıklar ile, mamaların hazırlanması için harcanan efor veya işgücü gibi etkenler değerlendirilmektedir. Bu bilgiler ışığında hem müşterinin hem de şirketin çıkarlarını gözetecek şekilde adil bir fiyatlandırma yapılmasına özen gösterilir. Bu sayede şirket dünya üzerinde en çok ihracat gerçekleştiren kedi maması markaları arasındaki yerini almıştır.

VanCat kedi mamalarının fiyatlarından bazılarını örnek olarak göstermek gerekirse uygun fiyat kapsamında gösterilebilecek ürünlerden bazıları şunlardır:

·        VanCat Kuzu Etli Yavru Kedi Maması

·        VanCat Tavuklu Pirinçli Yetişkin Kedi Maması

·        VanCat Tavuklu Balıklı Yetişkin Kedi Maması (Renkli Taneli)

·        VanCat Sterilised Tavuklu Yetişkin Kedi Maması

·        VanCat Balıklı Pirinçli Yetişkin Kedi Maması

·        VanCat Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kedi Maması

Kedi mamalarının fiyatları distribütörlere ve uygulanan satış politikalarına göre küçük çapta farklılıklar gösterebiliyor olsa da VanCat kedi maması çeşitleri içerisinde uygun fiyatlı olanlardan bazıları bunlardır. Marka genel anlamıyla uygun fiyatlı ürünler sunmaktadır. Fiyatlandırmada gramajın da bir değerlendirme aracı olduğu unutulmamalıdır.

Listelenecek bir ürün yok