Menu
Your Cart

Silika Kedi Kumları

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Silika Kedi Kumları

Kedilerin ev içinde tuvalet alışkanlıklarını kazanabilmelerinde çok önemli olan ürünlerden biri de silika kedi kumları olmaktadır. Sahiplendiğiniz kedinizin en kısa sürede tuvalet alışkanlığını kazanması ve tuvaletini sürekli kabına yapmasını sağlamak için kaliteli ve içeriği belirli olan kumların tercih edilmesi gerekmektedir. Çünkü kediler çok küçük taneli kumları sevmedikleri için, tuvalet eğitimini almış olsalar bile bu tür kumlara tuvaletini yapmak istemeyecektir. Aynı zamanda küçük taneli kumlar, tuvaletten sonra kedilerin patilerine yapışarak hem onları huzursuz etmekte hem de sağlıklarını bozmaktadır. Bunun yanı sıra kediler çok fazla parfüm ve pudra kokusuna sahip kumları da kullanmak istemedikleri için kedilere sağlıklı bir tuvalet eğitimi verebilmek için özel üretilmiş içeriğe sahip kedi kumlarını tercih etmek büyük önem taşımaktadır.

Silika Kedi Kumu Nedir?

Adından da anlaşacağı üzere silika kedi kumu, silika adı verilen jel niteliğindeki bir maddeden özel olarak üretilmiştir. En kullanışlı kedi kumları arasında olduğu öne sürülen silika kedi kumu çeşitleri, günümüzde kedi sahiplerinin en çok kullandıkları kedi kumları arasında öne çıkmaktadır. Ana maddesi sodyum silikat olan silika kedi kumlarının laboratuvar ortamın da üretilen silika maddesi ile çok kullanışlı ve kedilerin seveceği tarzda tuvalet kumları üretilmesinde etkili olmaktadır. Kumsu bir yapıya sahip olan bu madde, standart ve bildiğimiz kedi kumunun içine katılmaktadır. Nem alma özelliğine sahip silika maddesi sayesinde kedi kumu çok daha hijyenik ve kaliteli bir tuvalet kumu olma özelliğine kavuşmaktadır. Selika kedi kumu faydaları bakımından oldukça dikkat çekici özelliklere sahiptir. Kedi kumu içinde gözle rahatlıkla seçilebilen mavi renkteki küçük parçalar, silika maddesinin ta kendisidir. Bu küçük parçacıklar kumun ıslaklığını yok ederek kedinizin her tuvaletini yapışından sonra ortaya çıkabilecek kötü kokunun kaybolmasını sağlamaktadır.

Silika Kedi Kumları Zararlı Mıdır?

Pek çok kedi sahibi silika kedi kumlarının hayvan sağlığını tehdit edebilecek bir özelliği olup olmadığını merak etmektedir. Netice itibarıyla laboratuvar ortamında kimyasal bir maddeden üretilen bu kumların kedilerin sağlığını bozabilecek bir risk taşıyıp taşımadığını bilmek önemlidir. Dünyaca ünlü kedi kumu üreticisi markaların bile geniş ürün yelpazeleri içinde silika kedi kumlarını görmek mümkündür. Bu kumlar günümüzde sadece kedi severler arasında değil aynı zamanda pek çok hayvanın aksesuarlarında kullanılabilmektedir. Yapılan araştırmalara göre silika kedi kumları, düzenli olarak kullanıldığında bile kedi sağlığını olumsuz etkileyebilecek herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Fakat evde beslediğiniz kedinizin solunum yollarında ciddi bir rahatsızlığı varsa, bu tür silika kedi kumlarını kullanmadan önce veterinerinize danışmanız tavsiye edilmektedir. Çünkü bu kumu kararken çıkabilecek tozun kedinin solunum yoluna olumsuz etkisi olabileceğine dair şüpheler bulunmaktadır. Ancak genel olarak silika kedi kumlarının kedi sağlığını tehdit edebilecek bir problem yaratmadığı bilinmektedir.

Silika Kedi Kumlarının Özellikleri

Silika kimyasal maddesiyle zenginleştirilmiş olan bu tür kedi kumları, hem kediler için hem de kedi sahipleri açısından çok avantajlı olduğu söylenebilmektedir. Çünkü silika maddesinin sıvıyı emen özelliği bulunmaktadır. Dolayısıyla silika kedi kumu, sıvı ile temas ettiği anda içindeki silika maddesinin kimyasal özelliği sebebiyle sıvıyı hızla yok ederek kokuyu içinde hapsetmektedir. Böylelikle günlü kullanımda bile kedi sahiplerinin istemediği kötü kokuların ortadan kaldırılması çok basit şekilde mümkün olmaktadır. Kedi kumları arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri olan bu kumları satın almak için pek çok dünyaca ünlü kedi kumu üreticisi markanın silika kedi kumlarını firmamızın internet sitesinde bulabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan firmamızda her bütçeye uygun fiyatlarla kaliteli ve kullanışlı silika kedi kumları satışa sunulmaktadır.

Kullanışlı ve Kaliteli Silika Kedi Kumları

Kumun içinde bulunan silika tanecikleri, kumun kötü kokusunu engellemekle birlikte ıslak kalmasının da önüne geçebilmektedir. Bu sayede kediniz günlük tuvalet ihtiyaçlarını çok rahat bir şekilde giderebilme fırsatına sahip olmaktadır. Silika kedi kumu çeşitleri birbirinden farklı olsa da temelde aynı görevi görmektedir. Kedinizin tuvaletini yapmasından sonra hemen kumun içindeki sıvıyı kendi bünyesine çeken silika maddesi bu sayede ne ıslaklık ne de kötü koku bırakmaktadır. Bir paket silika kedi kumunu bir kedi için bir ay boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Daha kaliteli ve üst düzey performans elde edebilmek için silika kedi kumunu sık sık karıştırmanız ve üzerindeki parçacıkları almanız tavsiye edilmektedir.

En Uygun Fiyatlı Silika Kedi Kumları

Müşteri memnuniyeti odaklı hizmetleri ile sektörde adından sık sık söz ettirmeyi başaran firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde kendi bütçenize en uygun fiyatlarla silika kedi kumlarını bulup tek tıkla satın alabilirsiniz. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanındaki kedi sahiplerine kaliteli hizmetler sunan firmamızın en çok satılan ürünleri arasında silika kedi kumları da bulunmaktadır. Hem hijyenik, hem kolay kullanıma sahip hem de uygun fiyatlı olan bu kumları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.