Menu
Your Cart

Sanabelle Kedi Maması

Sanabelle

Sanabelle hem kediler hem de köpekler için mama üretimi yapan bir markadır. Sanabelle mama uygun fiyatları ile her bütçeye hitap etmektedir.

Sanabelle Markasının Tarihi

Sanabelle ürettiği mamalar ile yaş, ırk ve özel durumlar ayırt etmeksizin her kedi ve köpeğe özgü besinler ortaya çıkarır. Geçmişten bu yana Sanabelle mama yavru ve yetişkin kedi maması markaları arasında ilk sıralarda yer alır. Proteince zengin Sanabelle kedi maması içerdiği proteinler ile kısırlaştırılmış kediler için de dengeli beslenme konusunda yardımcı olur.

Sanabelle Kedi Mamaları Çeşitleri

Sanabelle kediler için hem kuru hem de yaş mama üretir. Mama seçimlerinde önemli olan noktalardan biri, özellikle kuru mayalarda taze ürünlerin verilmesidir. Bazen son kullanma tarihi yeni olsa da paket içerisindeki ürünler tazeliğini koruyamaz. 

Kedi mamaları mineral, vitamin ve protein içerir. Onların beslenmesinde yaşları çok önemlidir. Yavru kedi ile yetişkin kediye aynı oranda ve aynı türden mama verilmemelidir.

Sanabelle mama firması 1 yaşına kadar olan kediler ile 1’den daha yaşlı olan kediler için ayrı mamalar üretir. Yetişkin kedilerin sağlıklarının korunması ve gün içerisindeki aktivitelerinin ve enerjilerinin artması yönünde besinler gerekir. Yavru kedilerde ise onların kaslarını, kemiklerini ve kısacası vücutlarını geliştirecek, aynı zamanda da bağışıklık sistemlerini güçlendirecek mamalara ihtiyaç vardır.

Mama seçimleri sonucunda bağırsak sistemleri de direk olarak etkilenen organlardır. Su kaybı ya da böbrek sorunu olan kediler için sindirimi kolay besinler tercih edilmelidir.

Kedilerin yaşadıkları sorunlar arasında tüy yutma da bulunur. Aldıkları ağır ya da kalitesiz besinler bu tüylerin sindirimini zorlaştırarak onların sindirim sistemlerinde problemler yaşamalarına neden olur.  Sanabelle mama firması kedilerin bu tüyleri daha kolay sindirmeleri için ürünler üretir. Aşağıda tercih edilebilecek Sanabelle kedi maması türleri yer almaktadır:

·        Sanabelle Sensitive With Fresh Poultary Hassas Tüylü Kedi Maması: Ürün hassas tüyleri olan kediler için üretilmiştir. Gıda toleransı olan kediler de rahat bir şekilde kullanabilir. İçerisinde Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri bulunur.  Vitamin E ve C sayesinde daha güçlü bağışıklık ve boşaltım sistemleri olur. Vücuttan su atılımı kolaylaşır. Kilolu olan kediler için tercih edilmesi durumunda kilo verme durumu görülür. Bunun nedeni, içerisinde bulunan lifler sayesinde açlık hissini önlemesi ve daha az mama tüketimine yardımcı olmasıdır. 8 yaşından daha büyük olan kediler de tüketebilir.

·        Sanabelle Urinary İdrar Yolu Problemli Kediler İçin Mama: Boşaltım sistemi ile sorun yaşayan kediler için tüketilmesi gereken bir besindir. İçerisinde bulunan maddeler sayesinde besinlerin ekstra parçalanmasına gerek yoktur. Sindirilmesinin kolay olmasının avantajı ile böbreklerden de kolay bir şekilde süzülme işlemi görür. Sanabella kedi maması somon balığı unu içerir. Bunun yanı sıra içerisinde taze ciğer, iç yağ, hayvansal yağlar, kuru pancar, yaban mersini, yuka bitkisi, vb. gibi besin değeri açısından yüksek yiyecekler de yer alır. Mama yetişkin kediler için kullanılmalıdır.

·        Sanabelle Sterilised Kısırlaştırılmış Kedi Maması: Mama 10 kilogramlık paketler halinde satılır. İçerisinde azaltılmış enerjili besinler bulunur. Bu sayede kısırlaştırılmış kedilerin enerji açısından sorun yaşamalarının önüne geçilir. %20 oranında taze kanatlı et ile %5 oranında taze karaciğer içerir. Bunlar da kedilerin protein açısından daha zengin beslenmesine katkı sağlar. Yetişkin ve kısırlaştırılmış kediler tüketmelidir.

·        Sanabelle Sensitive Hassas Kediler İçin Kuzulu Yetişkin Kedi Maması: Ürün gıda toleransı olan kediler için üretilmiştir. Fakat diğer yetişkin kedilerin kullanımı için de uygundur.  İçerisinde keten tohumu, bezelye lifleri, yuka bitkisi, somon balığı yağı, ayna safa çiçeği, kuru pancar bulunur. Protein oranı yaklaşık olarak %32 civarındadır. Bu da kedilerin günlük olarak alması gereken proteini karşılar. İçerisinde bulunan magnezyum oranı ise %0,08’dir.  Aroması kuzu etidir. 1 yaş ile 7 yaş arasındaki tüm kediler tüketebilir.

Sanabelle Yavru Kedi Mama Çeşitleri

Sanabella, kedilerin 4 aylık olduktan sonra tüketebilmeleri için uygun mamalar üretir. Kediler genellikle ilk 4 ay boyunca annelerinin sütü ile beslenir.  Yavru kedilerin beslenmesi öğün sıklığı açısından yetişkin kedilerden daha farklıdır. Bunun nedeni, porsiyonların daha az olup daha sık bir şekilde beslenme yapılmasıdır. Bu şekilde ilk başlarda büyümeleri için dengeli beslenme yöntemi uygulanmış olur.

Kedilerin doğdukları zaman mideleri küçüktür. Fakat gün içerisinde 5 ya da 6 öğün verilmesinin ardından yeterli besinlerini almış olurlar. Yavru kedilerde mama türleri değiştirebilir. Fakat bu aşamada farklı ürüne geçişlerde mamaların aniden değiştirilmesi doğru değildir. Aşamalı olarak farklı ürünler verilmelidir. Aşağıda yavru kediler için Sanabelle mama türleri yer almaktadır:

·        Sanabelle Kitten Tahılsız Yavru Kedi Maması: İçerisinde zenginleştirilmiş besinler ve bol miktarda protein bulunur. Lifler sayesinde yavru kedilerin organ sistemleri güçlenir ve özellikle hastalıklara karşı daha dirençli hale gelirler. İçerisindeki C ve E vitaminleri ile enfeksiyona karşı dirençler yüksek olur.  Paket 10 kilogram halinde satılmaktadır. Çok sayıda yavrusu olan kedilerin beslenmesi için tercih edilebilir. Ürün 1 yaşına kadar olan kediler için tüketilmelidir.

·        Sanabelle Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması: Özellikle et aroması seven kediler için tercih edilebilecek bir üründür. İçerisinde zengin miktarda protein bulunur.  Sanabelle yavru kedi maması kanatlı et, balık unu, kurutulmuş kızılcık, potasyum klorür, sodyum klorür içerir. Kurutulmuş meyveler sayesinde protein ihtiyaçlarının yanında vitamin ihtiyaçları da karşılanır. Bunun yanında mamanın içerisinde mısır ve kurutulmuş pancar posası da bulunur.

·        Sanabelle Kitten Yavru Kedi Maması: Tercihini kuru mamadan yana kullanmak isteyen kedi sahipleri bu ürün sayesinde lezzetli mama vermiş olur.  Mama hamile olan kedilere de verilebilir. İçesindeki maddeler sayesinde daha fazla süt oluşumu sağlanır. Yavru kedilerde ise gerekli enerjiyi ve kemiklerinin gelişip tamamlanması sağlanır. Yeni doğmuş kediler için 1 yaşına kadar kullanılabilir.

Sanabelle Kısır Kedi Mama Çeşitleri

Sanabelle, mama üretiminde yetişkinlik dönemindeki kısırlaştırma evresinde gerekli enerji kontrolünü sağlayan ürünler üretmektedir. Kedilerin kısırlaştırılması hem kontrolsüz olarak gerçekleştirilen doğumların önüne geçer hem de cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı önlem olur. 

Bu dönemde hijyenik bakım kadar beslenme de onlar için hayati önem taşır. Kısırlaştırma operasyonundan sonra kalorisi çok yüksek olan besinlerin verilmesi kilo alımına sebep olur. Hareketin ve enerji yakımının azalması ile günlük hayattaki yaşam tarzları da değişir. Fazla kilo alımından dolayı yağlanmanın önüne geçebilmek için Sanabelle mama tercih edilmelidir.  Kısırlaştırılmış kedilere özel daha az enerji veren diyetik ürünler kullanıldığında o dönem rahat bir şekilde atlatılır. Aşağıda tercih edilebilecek ürünler yer almaktadır:

·        Sanabelle Sterilised  Kısırlaştırılmış Tahılsız Kedi Maması: Paket 2’şer kilogram halinde satılmaktadır. İçerisinde obezite olasılığını düşüren besinler yer alır. Balık yağı ve hayvansal yağlar ile birlikte kurutulmuş böğürtlenler de bulunur. Böğürtlenler sayesinde hem aromatik olarak hem de vitamin açısından mama daha zengin hale gelir. İçerisindeki yağ oranı %9,5 ‘tur. Yüksek miktarda bulunan lifler sayesinde kemik ve kas sistemleri de güçlü kalır.

·        Sanabelle Kısırlaştıırlmış Kedi Maması: Tavuk seven kediler için kısırlaştırma döneminde tercih edilebilecek bir üründür. 7 yaşa kadar kullanılabilir.  Yağ oranı düşüktür. Bu da kedlerin kilo almalarına engel olur. Sanabelle kısırlaştırılmış kedi maması günde 3 öğün olarak verilebilir.

Sanabelle Kedi Maması

Sanabella kedi mamaları dişi ve erkek kediler için besin değerleri açsısından çeşitlilik gösterir. Kedilerin cinsi de beslenme konusunda önemlidir. Kedilerde yanlış beslenme sonucunda sağlıksız olma durumu, çabuk hastalanma, tüy dökümü, idrar kanallarında hastalıklar, çeşitli enfeksiyonel hastalıklar görülebilir. Bu hastalıkları olan kediler de ona uygun beslenmelidir.

Yaş ilerledikçe obezite riski de artar. Özellikle 6 ve 7 yaşa doğru gelindiğinde şişmanlık ve daha yavaş hareket etme durumları görülür.

Kedi maması seçimi kadar saklanması da önemlidir. Özellikle yaş mamalar kuru mamalara göre daha kısa sürede tüketilmesi ve saklanması gerekir. Kuru mamalar serin ortamda uzun süre muhafaza edilebilir. Mamalar öğünlerde verilirken ölçülü verilmelidir. Bu şekilde fazla mamanın çöpe atılması da engellenir.

Kedi mamaları çeşitli aromalarda olabilir. İçerisine bazen et ürünleri yağı ya da unu katılırken bazen de et parçacıkları konulur. Piyasada bulunan ürünlerin çoğunda protein ağırlıklı olarak yazsa da içerisinde bulunan et miktarına dikkat edilmelidir. Kullanılan et ürünleri fazlalaştıkça protein miktarları da fazla olur.

Bunun yanı sıra kedilerin ırkı da beslenme konusunda önemlidir. Daha fazla yemek verilmesi gereken bir ırktaki hayvana az yemek verilmesi onun sağlıksız beslenmesine neden olur. Tam tersi düşünüldüğünde az yemek verilmesi gereken bir hayvan çok yediği zaman aşırı kilo alır ve hareket etmesi engellenir.

Sanabelle mama erkek ve dişi kedilerin sağlıklı ve zayıf kalması için lif ve protein ağırlıklıdır. Aşağıda Sanabelle kedi mama çeşitleri verilmektedir:

·        Sanabelle Adult With Fine Trout: İçerisinde bulunan besinler sayesinde yetişkin ve evcil olan kediler için kullanılabilir. Alabalık ile takviye besinler eklenmiştir. Alabalık protein açısından oldukça zengin olan bir üründür.  Eklenen vitamin ve mineraller kedilerin bir günde alması gereken oranlardadır. Glütensiz tahıl olmasından dolayı sindirim sıkıntısı yaşayanlar için rahatlatıcı etkisi bulunur. Lifler aynı zamanda bağırsak hareketliliğini de dengeler. Bu sayede kabızlık gibi bağırsak sıkıntısı yaşayan hayvanlar rahat bir şekilde dışkılama yapar. Mamada çinko ve kalsiyum da yer alır. Bunlar da kemiklerin, tırnakların ve dişlerin daha güçlü olmasını sağlar. Bazı kedilerde kemiklerde çabuk kırılma ya da ani sakatlanmalar da görülebilmektedir. Bunların sebebi yeterli kalsiyumun alınmamasıdır. Fakat mamalarda dengeli miktarlarda olduğu zaman takviye olarak alınmasına gerek yoktur.

·        Sanabelle Kitten: Yeni doğum yapmış kediler için besin değeri açısından zengin bir mamadır. Sanabelle kedi maması kedilerin emzirme sürecinde ihtiyaç duydukları tüm maddeleri içerir. Anne kedilerin kullanabildiği gibi yavru kediler de tüketebilir. 1 yaşına kadar herhangi bir ek takviye almadan gerekli tüm vitamin ve mineraller de alınmış olur.

·        Sanabelle Sensitive Kuzu Etli Kedi Maması: İçerisinde magnezyum, protein, potasyum, yağ, fosfor, lif ve kül bulunur. Bu besinlerin tamamı kedilerin dengeli beslenmeleri için gerekli olan maddelerdir. Mama yetişkin kediler için uygundur. 1 yaşından itibaren rahatsızlığı olan kediler de kullanabilir. Hassas olma özelliğinden dolayı kedilerde herhangi bir alerji sorunu olması durumunda da bir sıkıntı yaratmamaktadır. 10 kilogram paketler halinde satılır. Sokak hayvanlarını beslemek isteyenler de bu ürünü tercih edebilir.  Kuzu etleri sayesinde de kediler lezzetli bir şekilde mama yeme zevkini elde eder.

Ucuz Sanabelle Kedi Mamaları

Sanbella ucuz ve ekonomi mama paketleri sayesinde kediler sağlıklı olarak beslenir. Aşağıda en ucuz Sanabelle maması çeşitleri yer almaktadır:

·        Sanbella Urinary: Paket içerisinde bulunan besinler idrar yolu enfeksiyonlarını tedavi eder.  Özellikle içerisinde bulunan mineraller sayesinde böbreklerdeki enfeksiyonun kolay ve hızlı bir şekilde dışarı atılmasına yardımcı olur. Bununla birlikte sindirimi ve süzülümü de kolaylaştırır. Mamada bezelye, patates lifleri ile birlikte somon balığı unu bulunur. Ayrıca lif oranı yüksek olduğu için bağışıklık sisteminin de daha güçlü olmasına yardımcı olur. Paket 10 kilogram halinde satılır. Sokak hayvanlarının kullanımına uygundur.

·        Sanbelle Adult Trout Alabalıklı Yetişkin Kedi Maması: Mama 0 yaş ile 7 arasındaki kedilerin beslenmesi için üretilmiştir. Kolay sindirimi ve yüksek enerji oranı ile kedilerin günlük aktiviteleri için gerekli besin miktarı karşılanır. Midye ve karaciğer içerir. Bunun yanında alabalık da bulunur. Bu üç besin protein açısından zengindir.

·        Sanbella Poultary Taze Kanatlı Tahılsız Kedi Maması: 2 kilogram paketler halinde satılan Sanbella kedi maması tahıl içermez. Besinde protein kaynağı olarak kanatlı kümes hayvanları kullanılır. Özellikle tavuk eti seven kediler için lezzetli bir besindir.  İçerisinde keten tohumu bulunur. Keten tohumu kedilerdeki boşaltım sorunlarını yok eder ve tüy yumağını atamayanlar için kolaylık sağlar.  Etle birlikte kızılcık ve yaban mersinini kurutulmuş hali de bulunur. Bunlar da vitamin sağlar.

·        Sanbelle Sistem Koruyucu: Bu mama sayesinde organlarında hastalıklar ya da sıkıntılar olan kediler sağlığına kavuşur. Eklemlerde ve kıkırdaklarda olan ağrıların azalmasına ve iskelet yapısının daha sağlam olmasına katkı sağlar. Et, yumurta ve balık unu ile zenginleştirilmiştir. Kurutulmuş olarak kadife çiçeği de eklenerek besin değeri yükseltilmiştir.

Uygun Fiyatlı Sanabelle Kedi Mamaları

Sanbella, hayvanseverlere hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünler sunar.  Mamalarda et, tavuk ve balık seçenekleri yer alır. Tahılsız üretilen ürünler sayesinde de sindirim konusunda sıkıntı yaşayan hayvanlar daha rahat bir şekilde beslenir. Ayrıca kurutulmuş meyve ürünleri ile hem damak tadı hem de besin değeri açısından kaliteli beslenme ortaya çıkar.

Sanabelle kedi maması seçimlerinde yaş ve kuru mama birlikte kullanılmalıdır. Sadece kuru mama ile beslenme sonucunda idrar yolu enfeksiyonları şeker hastalığı, tüy yumakları, şişmanlık ve solunum yolu hastalıkları ortaya çıkar. Tüm bunların önüne geçmek için veteriner kontrolünde beslenme programı uygulanmalıdır.

Kedilerin alması gereken besinler arasında et ve balık proteinleri yer alır. vitaminler, yağlı asitler,  su ve mineraller de ihtiyaç duyulan besinlerdir.  Aşağıda besinlerce zengin Sanbelle mama türleri verilmektedir:

·        Sanabelle Sensitive Lamb Kuzulu Kedi Maması: Tavuk ve balık aromasından sıkılan hayvanlar için değişik alternatif olarak verilebilecek bir üründür. İçerisinde bulunan kuzu eti sayesinde mamanın protein değeri çok yüksektir. 3 kilogram paketler halinde satılır. Alerjisi olan ve sağlık konusunda hassasiyet yaşayan kediler için üretilmiştir. 1 ile 7 yaşındaki kediler tüketebilir.

·        Sanabelle Sensitive Gefrügel Taze Kümes Hayvanlı Kedi Maması: Tavuk sever kediler için lezzetli mama içerisinde uluna vitaminler ve yağ asitleri sayesinde günlük yaşam için gerekli tüm enerjiyi içerir. İçerisinde taze tavuk eti bulunur. Protein olarak besin değeri %89 oranındadır. Tahıl ve glüten bulunmaz. Besin toleransı olan kediler için tereddüt etmeden tercih edilebilir. Mama içerisinde ek olarak kalsiyum, lif, magnezyum, yağ ve fosfor da bulunur. Sindirim hassasiyeti yaşayan kediler için de özel olarak üretilmiştir. Sanbelle kedi maması yavru kedilerin tüketimi için uygun değildir. 12 aydan sonra günde 3 öğün şeklinde tüketilebilir.

 

Listelenecek bir ürün yok