Menu
Your Cart

Profine Kedi Maması

Profine

Profine kısır, yavru ve yetişkin kediler için özel olarak mamalar üretmektedir.  Profine mama kedilerin günlük olarak ihtiyaç duyduğu besin değerlerine göre hesaplanarak hayvanseverlere sunulmuştur.

Profine Markasının Tarihi

Profine hem kedi hem de köpek mamaları üreten bir markadır. Kediler günlük olarak en çok protein ve enerjiye ihtiyaç duyar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, tüm bu ihtiyaçların ek besin almadan mamalar ile birlikte alınmasıdır. Ayrıca diğer vitamin ve minerallerin de mamalarda dengeli bir şekilde bulunması gerekir. Profine mama ürün olarak her çeşit besin değerine sahiptir. Farklı türdeki ve farklı lezzet arayan kediler için ürettiği mamalar ile anne sütünden geçiş kolay bir şekilde sağlanır. Profine kedi mamasında gerçek et kullanılarak kaliteli proteinli ürünler ortaya çıkarılır.

Profine Kedi Mamaları Çeşitleri

Profine mama çeşitleri bakımından geniş bir alana sahiptir. Kedi beslemelerine ilk doğdukları andan itibaren büyük önem verilmelidir. İlk 4 ay boyunca mama vermek yerine anne sütü ile beslenmesi sağlanmalıdır. 4 ay geçtikten sonra ise yavaş yavaş mamaya geçiş dönemi başlanmalıdır.

Yavru kediler için mama kabı çok fazla doldurulmamalıdır. Erken yaşta aşırı yemek yiyen hayvanlarda ileriki yaşlarda görülen şişmanlık, karaciğer sorunları ve organlarda yağlanma gibi sıkıntılar ortaya çıkar. Şişman olan kediler günlük yapmaları gereken hareketleri rahat bir şekilde yapamaz ve bu sebepten dolayı günlük harcamaları gereken enerji miktarını da vücutlarından atamaz.

Profine mama içerisinde protein, lif, tahıl ve zenginleştirilmiş diğer maddeler bulundurur. Kediler için kimyasal madde içeren maddeler bulunmaz. Kimyasal maddeler kedilerin uzun yaşamaları için engeldir. Bu sebepten dolayı mama seçimlerinde paketlerin üzerinde yazan içindekiler kısmı muhakkak okunmalıdır. 

Yavru kedi beslenmesi kadar yetişkin kedi beslenmesi de önemlidir. Yetişkin kedilerde kısırlaştırma işleminden sonra da beslenme programı uygulanmalıdır. Kedilerin ömrünü arttırmak ve daha sağlıklı ve hareketli olmasını sağlamak amacı ile lif açısından zengin mamalar tercih edilmelidir. Özellikle içerisinde meyve aroması olan mamalar hem vitamin hem de enerji alımı konusunda yardımcı olur.

Aşağıda Profine kedi maması türleri yer almaktadır:

·        Profine Süper Premium Derma Somonlu Yetişkin Kedi Maması: 10 kilogram paketler halinde satılan ürün hem lezzetli hem de ekonomiktir. Tavuk ve kuzu eti dışında farklı lezzetler arayanlar için somon alternatif olarak tüketilebilir. Mama yavru kedilerin tüketimi için uygun değildir. Yetişkin kedilere günde 4-5 defa bu mama ile besleme yapılabilir. Evcil hayvan beslemeyenler de sokak hayvanlarının beslenmesi için mamayı kullanabilir. İçerisinde gerçek somon parçaları bulunur. Somon yağ açısından da zengin bir yiyecek türü olduğu için günlük alınması gereken enerji miktarının tamamı karşılanır. Ayrıca içerdiği Omega sayesinde Omega miktarı da dengeli bir şekilde alınır.

·        Profine Süper Premium Indoor Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması: Kuzu etinin lezzetinden vazgeçemeyen kediler için hem besleyici hem de lezzetli bir mama türüdür. İçerdiği yüksek oranda proteinler sayesinde kedilerin gelişimi açısından önemli bir yiyecektir. Protein ile birlikte çeşitli mineraller ile de zenginleştirilmiştir. 1 yaşından itibaren tüm kedilerde kullanım için uygundur. Sindirim ya da bağırsak sıkıntısı yaşayan kediler de rahat bir şekilde tüketebilir. 2 kilogram paketler halinde satılır.

·        Profine Sterillised Doğal Tavuklu Yetişkin Kedi Maması: İçerisinde tavuk karaciğeri, kurutulmuş elma, pirinç, somon yağı ve karides bulunur. Tavuğun yanında diğer et ürünlerinin de yer alması protein değerinin oldukça yüksek olmasını sağlar. İlk 12 aydan sonra kedilerin beslenmesinde kullanılabilir. İçerisinde yer alan kurutulmuş elmalar sayesinde kediler için vitamin kaynağıdır. Tahıl oranı düşüktür. Alerjisi olan kediler rahat bir şekilde tüketebilir.  Profine kedi mamasında yer alan sodyum ve kalsiyum sayesinde kemik gelişimine de katkı sağlanır. Tüy döken kedilerde eksik olan vitamin ve mineraller bu besin sayesinde başka gıdalara ihtiyaç duyulmadan tamamlanır.

Profine Yavru Kedi Mama Çeşitleri

Profine yavru kedilerin anne sütünden sonra kolay bir şekilde alışabileceği mama markasıdır. Anne sütü insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da besin değeri açısından oldukça zengin olan bir gıdadır. Bu sebepten dolayı 4 aydan sonra anne sütünden mamaya geçiş yapıldığı dönemde aynı besin değerinde beslenmeye dikkat edilmelidir. Maddelerin eksik alınması sonucunda kedilerde iskelet ve kas sistemlerinde zayıflama ya da iyi gelişememe durumları gözlemlenir.

Yavru kedilerin yaşlarına dikkat edildiği kadar türlerine de dikkat edilmelidir. Her kedi türünün kendine özel beslenme şekli bulunur. Ayrıca erkek ve dişi kedilerde de bazı zamanlarda beslenme şekli açısından farklılıklar meydana gelebilir.

Profine mama erken yaşta alerjisi başlayan kediler için de özel ürünler üretmektedir. Alerji yapan besinlerden bir tanesi glütendir. Bu sebepten dolayı glütensiz gıdalar tercih edilmelidir. Ayrıca sindirim konusunda sıkıntı yaşayan ya da yün yumağı sindirimi zor olan hayvanlarda da mama seçimlerinde dikkatli olunmalıdır. Yanlış seçim sonucunda kabızlık gibi boşaltım sistemi hastalıkları meydana gelebilir. 

Aşağıda Profine yavru kedi maması çeşitleri verilmiştir:

·        Profine Kitten Yavru Kedi Maması: 10 kilogram paketler halinde satılan mama tavuk aromalıdır. Kuru mama seven kediler için tercih edilebilir. Yaş mama ile birlikte karıştırılarak verildiği zaman kediler için çeşitlilik açısından daha iyi olur. Anne sütünün ardından kuru mamaya alışma döneminde zorlanmayacakları mama türüdür. Sindirimi kolay olup herhangi bir şekilde bağırsak sıkıntısı yapmaz.

·        Profine Yavru Kedi Maması: 1 yaşına kadar olan kediler için özel olarak üretilmiştir. Zenginleştirilmiş yağ asitleri ve mineraller sayesinde tüm eksik olan besin değerleri dengeli bir şekilde tamamlanır. Ev ve sokak kedilerinin beslenmesi için kullanılabilir. Bazı kedilerde alışma döneminde az miktarda su ile ıslatılarak da tercih edilebilir.

Profine Kısır Kedi Mama Çeşitleri

Kısırlaştırılmış kedilerin metabolik faaliyetleri kendi kontrollerinde olmaz. Bu sebepten dolayı aldıkları besinler ile bunun kontrol altına alınması gerekir. Kısır kedilerde aşırı miktarda kalorili ürünler yerine daha diyet ürünler tercih edilmelidir. Profine mama için kullanılan ürünlerde kuzu ya da balık eti yerine hindi ve tavuk eti olmalıdır. Bunun sebebi kuzu ya da balık etinin tavuğa oranla daha fazla yağ içermesidir.

Profine kısır kedilerin beslenmesi için özel mamalar üretir. Mamalar tavuk aroması ağırlıklı olup yağ oranı düşüktür.  Kalori değeri de az olduğu için günlük az miktarda enerji almaları sağlanır. Ayrıca içerisindeki lifler de onların daha sağlıklı yaşamlarını sağlar. A

şağıda Profine kısırlaştırılmış kedi maması türleri yer almaktadır:

·        Profine Süper Premium Sterillesed Kısırlaştırılmış Kedi Maması: Kısır olan kedilerin lezzetli bir şekilde tüketebileceği tavuk aromalı besindir. Zengin protein miktarı olsa da yağ miktarı düşük olduğu için diyet bir üründür. İçerisinde magnezyum, kalsiyum ve sodyum gibi mineraller de yer almaktadır. Bu sayede hareketi azalan kedilerin kemik yapılarında herhangi bir hasar meydana gelmez. Yetişkin kedilerin kullanımı için uygundur.

·        Profine Süper Premium Light Diyet Düşük Kalori Kedi Maması: İçerisinde kurutulmuş ürünler bulunmaktadır. Bu sayede sadece protein değil, aynı zamanda bol miktarda vitamin de alınmış olur. Ekstra olarak kalorisi düşük olduğu için obezite olan kedilerin beslenmesi için de kullanılabilir. 1 yaşının altındaki kediler için uygun değildir.

Profine Kedi Maması

Profine kediler için hem yaş hem de kuru mama seçimi sunmaktadır. Kedi beslenmesinde her iki mama türü de dengeli bir şekilde tüketilmelidir. Çoğu zaman yaş mamalar kuru mama ile birlikte karıştırılarak verilir. Bunun sebebi, yaş mamanın çok fazla tüketilmesinden dolayı kedilerde bağırsak sorunlarına ortaya çıkmasıdır.

Profine kedi mamasında yaş mama kuru mamaya oranla daha fazla sevilir. Fakat özellikle yavru kedilerde çok fazla tüketilmesi parazit sorunlara neden olabilir. Bu da enfeksiyonel hastalıkların gelmesine yol açar.

Kuru ve yaş mama seçimleri yaşa bağlı olduğu gibi kedi ırklarına da bağlıdır. Az yemek yiyen bir ırktaki kedi çok fazla beslenirse obezite sorunları ortaya çıkar. Özellikle yabancı ırklara ait olan kediler diğer kedilere oranla daha fazla besine ihtiyaç duyabilir. Kediler sahiplenildikten sonra veteriner kontrolünden geçilmelidir. Bu sayede hangi türün hangi gıdalar ile beslenmesi konusunda gerekli destek alınabilir.

Profine mama Omega ve protein açısından güçlüdür. Sindirimi kolaylaştıran yağ asitleri sayesinde de kedilerde bağırsak sorunlarına çözüm bulunur. Özellikle bazı kedilerde yün yutma sıkıntısı yaşanır. Bunlarda sindirim ve bağırsak problemi diğerlerine oranla daha fazladır. Kullanılan ilaçlar ile birlikte sindirimi kolay mamalar tercih edilmelidir.

Yavru kedilerin beslenmesinde kesinlikle yetişkin mamaları kullanılmamalıdır. Yaş ile birlikte sindirim sisteminin gelişimi de farklılık gösterir. Kediler büyüdükçe daha fazla besine ihtiyaç duyabilir. Bu sebepten yetişkin kediler daha az ve daha büyük porsiyonlar ile beslenir. Onlar için her türlü besini sağlayan Profine kedi maması çeşitleri aşağıda verilmiştir:

·        Profine Kitten Chicken And Rice Cat Food: Kedilerin 2 aydan sonra tüketebileceği bir mamadır. Bol miktarda bulunan protein sayesinde eklem ve kemiklerin gelişimi hızlı bir şekilde tamamlanır. İçerisinde tavuk eti lezzeti bulunur. Tavuk eti ile birlikte pirinçler de yer almaktadır. Bunlar sayesinde lif miktarı zengin olup gerekli enerjinin alımı sağlanmaktadır. Yavru kediler gibi yeni doğum yapmış anneler de kullanabilir. Yüksek besin değerleri sayesinde kaliteli süt üretimi konusunda da yardımcı olur.

·        Profine Original Yetişkin Kedi Maması: İçerisinde deniz yosunu, karides, kurutulmuş elma, tavuk unu ve tavuk yağı bulunur. Bu maddeler ile birlikte gerekli minarelleri de içermektedir. Ayrıca bitkisel yağlar sayesinde protein ile birlikte almaları gereken bitkisel kaynaklar da alınır.  Zengin miktardaki protein sayesinde daha hızlı hareket edebilme özelliği kazanırlar. Yetişkin kedilerin beslenmesi için uygundur.  Obezite olan kedilerde kullanılmamalıdır. Gerçek tavuk eti parçacıkları olduğu için kedilerin reddetmeyeceği bir lezzet türüdür.

Ucuz Profine Kedi Mamaları

Hem ekonomik hem de sağlıklı mama arayanlar için Profine çeşitli ürünler üretmektedir. Mama seçerken protein değerleri kontrol edilmelidir. Proteince zengin olan ürünler seçildiğinde onların gelişmeleri ve sağlıklı yaşamaları için avantaj verilmiş olunur.

Kedilerde özel hastalıkların olması durumunda ona uygun olarak Profine kedi maması alınmalıdır.  Özellikle sindirim sisteminde sıkıntısı olan hayvanlar için sindirimi zor olan besinler verildiğinde sağlıkları büyük oranda riske girer. Protein ile birlikte Omega miktarı zengin olan ürünler seçilmelidir. Kedilerin tüylerinin daha sağlıklı olması ve tüy dökülmesinin daha az yaşanması için Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri gerekir.

Kedilerde fosfor ve magnezyumun eksik olması durumunda tırnak ve dişlerde zayıflıklar meydana gelir. Bu iki vitamin kadar önemli olan diğer bir vitamin ise fosfordur. Özellikle yavru kedilerde eksiklik durumunda dişler sağlıklı bir şekilde gelişemez. Profine mama içerisinde gerekli bütün besin bulunur.

Uygun Fiyatlı Profine Kedi Mamaları

Kedi mamalarının kalite ve fiyat açısısından uygunluğu değerlendirilip öyle alınmalıdır. Uygun fiyatlı mamalar ile birden fazla kedisi olan insanlar ekonomik bir şekilde evlerinde kedi besleyebilir.

Profine fiyat performansı ve ürettiği çeşitli mamalar ile kedilere değişik lezzetler sunar. Hem kuru hem de yaş mamalarında tavuk, kuzu ve somon kullanılır. Seçeneklerin çok olması her kedi türüne ve lezzet zevklerine göre kolay mama bulma olanağı sağlar.

Mamalarda olması gereken temel maddelerden biri olan proteinler sayesinde tüyleri ve iskelet gelişimleri kısa sürede tamamlanır.

Yetişkin mamalarında özellikle kısır kediler için ayrı seçenekler de yer alır. Kısır kedilerin beslenmeleri diğer kedilere göre daha diyetik ürünler olduğu için onlarda normal mamalar kullanılmamalıdır.

Ayrıca böbrek ve idrar sorunları yaşayan kediler için de diğer kediler ile ortak mamalar seçilmemelidir. Profine kedi besinlerinden light olan ürünler sindirim sorunu yaşayanlarda kullanılabilir. Besin değeri ve protein oranı daha fazla olan mamalar ile böbrek ve boşaltım sistemi sorunları ortadan kalkar.

Solunum sisteminde astım gibi sıkıntıları olan kediler için de alerji yapmayan besinler tercih edilmelidir. Aminoasitler sayesinde vücut içerisinde yer alan besinlerin sindirimi kolay olduğu için kısa sürede kanda emilim gerçekleşir. Bu sayede besinlerin faydaları vücutta daha kısa sürede görülmeye başlar.

Kedi mamalarında ekonomik zorlanmaların da yaşanmaması için uygun fiyatlı ve ekonomik olan mamalar seçilmelidir. Profine kedi maması büyük paketler halinde de satılmaktadır. Özellikle kuru mamalar serin yerde bekletildiği zaman uzun süre içerisinde kullanma şansı elde edilir.

Aşağıda uygun fiyatlı Profine mama türlerinin neler olduğu en ince ayrıntısına kadar açıklanmaktadır:

·        Profine Düşük Kalori Kedi Maması: Şişman ve hastalığı olan kedilerin kullanması için üretilen bu diyet mama çok fazla yağ içermez. İçerisinde bulunan besleyici lifler sayesinde protein ile birlikte metabolizmanın daha düzenli ve hızlı çalışmasını sağlar. İçerisinde pirinç ve tavuk parçaları bulunur. Tavuğun lezzetinin yanında kattığı protein ile birlikte tüyler de daha sağlıklı bir şekilde uzar. Özellikle bazı dönemlerde meydana gelen tüy dökülmeleri için bu ürün tercih edilebilir. Yetişkin olanların tamamı kullanabilir.

·        Profine Tavuklu Kedi Maması: Balığın yanında alternatif seçeneği ile tavuk etlerinden oluşmuş mama besin değer açısından oldukça zengindir. İçerdiği mineral ve vitaminler sayesinde de bağışıklık sisteminin daha kuvvetli olmasını ve bu şekilde hastalıklara karşı direnç kazanılmasını sağlar. Yavru kedilerin beslenmesinde kullanılır. 0 ile 12 ay arasındaki kedilerin kemik yapılarını güçlü yapar ve gün içerisinde daha enerjik bir şekilde hareket etmelerini sağlar.

·        Profine Indoor Lamb Kuzulu Kedi Maması: Yetişkinler için üretilen bu mama sayesinde kuzu etinin eşsiz lezzeti ile beslenmiş olurlar. İçerisinde kuzu etinden dolayı bol miktarda protein vardır. Özellikle zayıf olan kedilerin sağlıklı bir şekilde kilo alabilmeleri için tüketilebilir.  Mamada tahıl bulunmamaktadır. Bu da alerjisi olan kedilerin tercih edebilmelerine olanak sağlar. Bol miktarda bulunan kalsiyum ve sodyum sayesinde de metabolizma daha sağlıklı bir şekilde çalışır. 2 kilogram paketler halinde satılır. Üzerinde yazan son kullanma tarihine kadar iyi bir şekilde muhafaza edilip saklanabilir. Hem erkek hem de dişi kedilere verilmesi uygundur.  Mineraller ile birlikte A, B ve C vitaminleri de bulunmaktadır. Bunlar da sindirim ve bağışıklık sisteminin daha sağlıklı çalışması için gerekli maddelerdir.

Profine Düşük Tahıllı Derma Somonlu Yetişkin Kedi Maması 10 Kg
Stokta yok
Marka: Profine
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$96,18 $136,12
Vergiler Hariç:$96,18
Profine Düşük Tahıllı Derma Somonlu Yetişkin Kedi Maması 2 Kg
Stokta yok
Marka: Profine
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$31,95 $45,26
Vergiler Hariç:$31,95
Profine Düşük Tahıllı İndoor Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 10 Kg
Yeni Stokta yok
Marka: Profine
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$136,12
Vergiler Hariç:$136,12
Profine Düşük Tahıllı İndoor Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması 2 Kg
Stokta yok
Marka: Profine
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$31,95 $45,26
Vergiler Hariç:$31,95
Profine Düşük Tahıllı Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması 10 Kg
Stokta yok
Marka: Profine
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$96,18 $136,12
Vergiler Hariç:$96,18
Profine Düşük Tahıllı Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması 2 Kg
Stokta yok
Marka: Profine
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$31,95 $45,26
Vergiler Hariç:$31,95
Profine Düşük Tahıllı Light Hindili Diyet Kedi Maması 2 Kg
Stokta yok
Marka: Profine
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$31,95 $45,26
Vergiler Hariç:$31,95
Profine Düşük Tahıllı Sterilised Tavuklu Kısır Kedi Maması 10 Kg
Stokta yok
Marka: Profine
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$96,18 $136,12
Vergiler Hariç:$96,18
Profine Düşük Tahıllı Sterilised Tavuklu Kısır Kedi Maması 2 Kg
Stokta yok
Marka: Profine
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$31,95 $45,26
Vergiler Hariç:$31,95
Profine Düşük Tahıllı Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 10 Kg
Stokta yok
Marka: Profine
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$96,18 $131,46
Vergiler Hariç:$96,18
Profine Düşük Tahıllı Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 2 Kg
Stokta yok
Marka: Profine
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$29,62 $41,60
Vergiler Hariç:$29,62
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)