Menu
Your Cart

Petquitte Kedi Maması

Petquitte

Petquitte, çeşitli kedi ve köpek mamalarını en sağlıklı halde üreterek evcil hayvan sahiplerine sunmaktadır. Kedi ve köpekler sahipleri, evcil hayvanın kendi çeşitlerine ve özelliklerine göre mamalar tercih etmektedir. Bu sebeple Petquitte mama markası da kedi ve köpeklerin besinsel ihtiyaçlarına yönelik çeşitli mamalar üretmektedir. Kedi ve köpekler için özel olarak üretilen tüm mama çeşitlerinin içeriğindeki besinler hayvan vücudu için olumlu etki edecek besinlerden tercih edilmektedir. Böylelikle hayvanlarda oluşabilecek alerjen ve yan etkilerin en aza indirilmesini sağlayarak tüm kedi ya da köpek mamalarının güvenle kullanılmasını sağlamaktadır. Kullanılan mama besinleri hayvanların hem yerken keyif alacakları tatlarla donatılırken hem de yemek boyunca vücuda alınan tüm besinlerin işe yarar hale gelmesini hedeflemektedir. Böylelikle köpek ya da kedi yalnızca yemek yemekle kalmaz, aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir, doğru enerjiye sahip olur ve gerekli vitaminlere en kolay yoldan ulaşır.

Petquitte mama seçeneklerinin tümünün ortak özelliklerinden bir tanesi yapay ya da doğal hiçbir türde renklendirici içermemesidir. Hayvanların vücutları insan vücuduna göre kat kat daha hassas olduğundan dolayı, tüketebilecekleri hiçbir gıda içerisinde renklendirici maddelerin bulunmaması gerekmektedir. Marka tarafından üretilen kedi ya da köpek tüm mamaları doğal renklerden oluşmaktadır ve yalnızca besinlerin kendi rengidir. Petquitte kedi ve köpek mamalarının tüm çeşitleri içeriğinde deri ve tüy sağlığını muhafaza edecek şekilde hazırlanmaktadır. Mamaların içerisinde bulunan Omega 3 yağının asitleri A vitamini, B vitamini ve çeşitli vitaminler kedi ve köpeklerin tüm deri ve tüy sağlığını korumaya yardımcı olmaktadır. Tüylerin çok daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlarken, bir yandan da dökülmesini engellemektedir.

Petquitte markasına ait tüm kedi ve köpek mamaları şu şekilde sıralanabilmektedir:

·        Yavru Kedi Maması,

·        Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması,

·        Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması,

·        Somonlu Yetişkin Kedi Maması.

·        Yavru Köpek Maması,

·        Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması,

·        Yetişkin Köpek Maması,

·        Küçük ve Orta Irk Yetişkin Köpek Maması.

 

Petquitte Markasının Tarihi

Petquitte, markası 2016 yılından beri kedi ve köpekler çeşitli mamalar üreten bir markadır. Markaya ait genel müdürlük İzmir şehrinde bulunsa da tüm Türkiye’de hem mağazalar yolu ile hem de internet satışları ile mama gönderimi sağlamaktadırlar. Kedi ya da köpek sahibi kişiler evcil hayvanlarına en sağlıklı ve en doğru mamayı bulmak için her zaman arayışta bulunmaktadır. Hayvanların en sağlıklı ve doğru biçimde beslenme hakkının olduğunu düşünen Petquitte mama markası da tüm kedi ve köpekler için en sağlıklı mamaları üretmektedir. Kedilerin ya da köpeklerin farklılıklarına ve ihtiyaçlarına yönelik mama üretimi yapan markanın çok sayıda mama çeşidi bulunmaktadır. Mamaların çeşitliliğinin yanı sıra mamaların farklı boylarda paketleri de bulunmaktadır. Böylelikle herkesin ihtiyacına yönelik kedi ve köpek maması bulundurularak mamaların tüm hayvan sahipleri tarafından kullanılmasını sağlamaktadır.

Petquitte kedi ve köpek mamalarının tümü üretiminin ilk yılından beri zengin ve faydalı içerik ile hazırlanmıştır. Kedi ve köpeklerin yalnızca doyması için değil, aynı zamanda vücut için gerekli olan tüm besin öğelerini de vücuduna alabilsin diye mamalar zenginleştirilmiştir. Mamaların içerişinde bulunan A, B vitaminleri, çinko ve mineraller hayvanların ömrünü da uzatmaktadır. Tüm kedi ve köpekler, uzun yaşayabilmek için güvenli bir yerde barınmalıdır. Fakat bunun yanı sıra hayvanların tükettiği besinlerin içerik zenginliği çok daha önemlidir. Sağlıklı ve bağışıklık güçlendirici mama ve yemekler yiyen hayvanlar çok daha uzun yaşarken, aynı zamanda güçlü kalmaya da devam etmektedir. Tüm bunlar için kedi ya da köpek sahibi kişilerin hayvanların tüm ihtiyaçlarına yönelik mamalar kullanması gerekmektedir. Petiquitte markasına ait tüm mamalar hayvanların bağışıklık sistemini güçlendirecek farklı besinlerden oluşturulmuştur.

 

Petquitte Kedi Mamaları Çeşitleri

Petquitte markasına ait kedi mamaları kedilerin yaşına ve doğurganlığına göre çeşitlere ayrılmıştır. Kedi sahibi kişiler mama seçimi yaparken, mama alınacak olan kedinin yaşını bilmesi gerekmektedir. 12 ayını doldurmamış olan kediler yavru kedidir ve yavru kediler için özel mamalar satın alınmalıdır. 12 ayını yeni doldurmuş olan ya da çoktan doldurmuş olan kediler artık yetişkin kedilerdir ve onlar için Petquitte mamaları arasında yetişkin kediler için olan mamalar verilmelidir. Fakat mama seçimi bu kadar kolay değildir. Kedi ya da köpek sahibi kişiler mama seçimi yaparken kedinin kısırlaştırılmış olup olmadığına göre de evcil hayvanına vereceği mamayı belirlemesi gerekmektedir. Kısırlaştırılmış kedilere verilen mamalar, kısır kedilere özel diyet içeriklerinden oluşmaktadır. Kısırlaştırılmamış bir kedi ile kısır bir kedinin ihtiyaç duyduğu ve dışardan takviye edilmesi gereken besin çeşitliliği aynı değildir. Bu nedenle mama seçimi özenle ve dikkatle yapılmalıdır.

Petquitte kedi için üretilen mamalar yüksek oranda lif içermektedir. Kuru mamalar içerisinde bulunan lifler, bağırsakların kontrollü bir biçimde çalışmasını sağlamaktadır. İçerisinde lifli besinler bulunmayan kuru mamalar kedi ve köpeklerin sürekli tüketiminde kabızlık sorunu yaratabilmektedir. Bu sebeple Petquitte kedi maması içeriğinde kedilerin bağırsak sistemini düzenleyecek ölçüde lif içermektedir. Fakat kuru ya da ıslak mamaların içerisine konulan liflerin ölçülü olmaması ya da fazla olması, kedi ve köpeklerin isal olmasına neden olabilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek ve kedi ya da köpeklerin karın ağrısı çekmesini önlemek için hayvan sahiplerinin mama satın almadan önce detaylı bir besin içeriği incelemesi yapması gerekmektedir. Hayvanların sağlığını arttırmak ya da bağışıklık sistemini güçlendirmek için verilen gıdalar, ölçülü bir şekilde tüketilmezse farklı sağlık problemlerine yol açabilmektedir.

Petquitte Yavru Kedi Mama Çeşitleri

Petquitte, markasına ait yavru kedi maması tek bir çeşittir ve tüm yavru kedilerin yiyebileceği şekilde üretilmektedir. Yavru kediler için en önemli içerik, kemik ve kas gelişimine katkı sağlayacak besinlerden oluşan içeriklerdir. Hayvanlar da tıpkı insanlarda olduğu gibi doğumdan sonra gelen süreç içerisinde kemik gelişimini tamamlamaya devam etmektedir. Bu sebep ile Petquitte yavru kedi maması içerisinde %35 oranında protein bulunmaktadır. Mama içerisinde bulunan protein sayesinde gelişmekte olan kedilerin çok daha sağlıklı büyümesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra yavru kedi mamalarının içerisinde çeşitli yağlar ve minareller de bulunmaktadır. Böylelikle yavru kediler en lezzetli mamayı yerken aynı zamanda en faydalı besinleri de vücuduna sokmuş olacaktır. Yavru kedilerin tükettiği mamaların besin değeri ve mama içeriği de en az yetişkin kedilerinki kadar önemlidir. Bu nedenle kedi ya da köpek sahibi kişilerin tümü için son derece titiz olması ve dikkatle mama seçmesi gerekmektedir.

Petquitte mama seçeneklerinin hayvanların özelliklerine göre belirlenmesinin yanı sıra, kedi ya da köpek sahiplerinin bütçelerine göre farklı boyutlarda da seçenekleri bulunmaktadır. Farklı boylara sahip mama paketleri sayesinde evcil hayvan sahipleri tek bir seferde fazla para vermek istemez ise küçük paketler ile mama bittikçe de yenisini satın alabilmektedir. Böylelikle hem kediler için hem. De köpekler için bütçe zorlanmadan en kaliteli mamalar satın alınabilmektedir.

Petquitte kedi mamasının içerisinde et ve et ürünleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra mısır, buğday, mısır proteini ve tavuk yağı bulundurmaktadır. Bu besinler sayesinde yavru ve yeni doğmuş kediler kemik ve kas gelişimlerini en sağlıklı şekilde tamamlamaktadır. Protein alımı ve hayvansal yağlardan alınan besinler kedilerin gelişimi için oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Mama içerisinde ayrıca pirinç, somon yağı, kurutulmuş şeker pancarı, hayvansal ve bitkisel protein ekstraktları, maya, aromalar, vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve raf ömrünün uzatılması için zararsız koruyucular yer almaktadır.

Petquitte Kısır Kedi Mama Çeşitleri

Petquitte markasına ait kısır kediler için üretilen mama içerisinde özel besin ve içerikler bulunmaktadır. 12 ayını doldurmuş ve kısırlaştırılmış kediler kendilerine özel mamaları tüketmelidir. Kısırlaştırılmamış kediler için üretilen mamaların içeriğindeki besin değerli kısır kediler için fazla ya da eksik olabilmektedir. Bu sebeple kısırlaştırılmış kediler kendilerine özel içeriklerle donatılmış Petquitte mamalarla çok daha sağlıklı bir hayat geçirmektedir. Aynı zamanda her kedinin kendisine özel mamaları tüketmesi, daha uzun bir ömre sahip olmalarını da büyük ölçüde etkilemektedir. Mamaların içinde bulunan yoğun proteinler her zaman güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmalarını, yeterli güce sahip olmalarına katkıda bulunmaktadır. Böylelikle kediler soğuk havalardan ve başka olumsuz koşullardan çok daha güçlü bir şekilde korunabilmektedir.

Petquitte kısırlaştırılmış kedi maması içeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde güçlü ve dayanıklı kediler haline gelmektedir. Yeterli ve hatta gerekli besinleri vücudunda barındıramayan kediler, hem saldırganlaşmaya meyilli hale gelmektedir hem de vücudunda bulunan güç yetersiz olmaktadır. Bunun için özel biçimde geliştirilen Petquitte kısırlaştırılmış kedi maması içeriği bakımından özel olarak geliştirilmiştir ve kedilerin gerekli tüm besinleri kolaylıkla bünyesine alabilmesi için hazırlanmıştır. Kısırlaştırılmış kedi mamasının içeriğinde et ve et ürünleri, %31 oranında ham protein, %11 oranında ham yağ, mısır, buğday, mısır proteini,, tavuk yağı, pirinç, somon yağı, kurutulmuş şeker pancarı, hayvansal ve bitkisel protein ekstraktları, bira mayası, aromalar, vitaminler ve mineraller, aktioksidanlar ve raf ömrünün uzatılması için zararsız koruyucular içermektedir.

 

Petquitte Kedi Maması

Petquitte kedi ve köpek mamaları hayvanların gerekli besin ihtiyaçlarını karşılamak için özel içeriklerden oluşturularak üretilmektedir. Petquitte mama çeşitlerinin her biri farklı kedi çeşitleri için üretilmektedir. Yavru kedilere özel mamalar, kısırlaştırılmış kedilere özel mamalar, farklı tatlarda kedi mamaları ve çeşitli köpeklere özel hazırlanmış mamalar bulunmaktadır. Kısırlaştırılma işlemi görmemiş ve doğurgan kediler için üretilmiş olan Petquitte kedi mamalarının ise 2 adet farklı seçeneği bulunmaktadır. Yetişkin kediler için olan mamalardan bir tanesi kuzu etlidir ve içeriğinde yüksek lif ve protein bulunmaktadır. Kedi ve köpek mamalarının içerisinde bulunan lifler, hayvanların devamlı kuru mama tüketmesi sonucunda oluşabilecek kabızlığın önüne geçebilmek adına çok değerli bir besin kaynağıdır. Fakat her besinde olduğu gibi kalitesiz mamaların içerisinde bulunan yüksek oranda lif ya da herhangi bir faydalı içerik, hayvanın isal olması gibi çeşitli sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Kedi, köpek ve hata insan için gerekli olan lif vücuda gerektiğinden fazla girdiğinde isal problemine yol açabilmektedir.

Petquitte kedi maması seçeneklerinden bir diğeri ise somonlu yetişkin kedi mamasıdır. Kısır olmayan kediler için üretilen mama seçeneklerinden bir tanesi olan somonlu kedi maması, kuzu etli kedi mamasıyla benzer olarak içerisinde pek çok farklı değerli mineral ve yağ barındırmaktadır. Böylelikle kedilerin yemekten keyif aldığı lezzetli mamaların içerisindeki vitaminler ve diğer faydalı besinler, en kolay şekilde kedi vücuduna girmektedir. Somonlu yetişkin kedi mamasının içerisinde et ve et ürünleri, %32 oranında ham protein, %13 oranında ham yağ, mısır, buğday, mısır proteini, tavuk yağı, pirinç, kurutulmuş şeker pancarı, somon yağı, hayvansal ve bitkisel protein ekstraktları, bira mayası, aromalar, vitaminler ve raf ömrünün uzaması için kullanılan koruyucular bulunmaktadır.

 

Ucuz Petquitte Kedi Mamaları

Petquitte markası tarafından üretilen kedi ve köpek mamalarının tümü çeşitli hayvan standartlarına göre üretilmektedir. Yavru kedi ve köpekler için mamalar, yetişkin kedi ve köpekler için mamalar ve kısır kedi ve köpekler için ayrı ayrı mamalar üretilmektedir. Bu sebep ile kedi ya da köpek sahibi kişiler Petquitte mama seçimini yaparken fiyatına göre değil, evcil hayvanın özelliklerine göre değerlendirme yapması gerekmektedir. Bir kedi için köpek maması alınamayacağı gibi yavru bir kedi için yetişkin kedi maması da alınmamalıdır. Aynı şekilde yetişkin bir kedi için yavru kedi maması satın almakta oldukça yanlıştır. Yetişkinliğe erişmiş kedilere verilen yavru kedi mamaları besin açısından hayvana yeterli gelmeyecektir ve böylelikle mama tüketimi de artacaktır. Bu gibi sorunlar sonucunda kişi daha fazla mama satın almak durumunda kalabilmektedir. Evcil hayvan sahibi kişiler öncelikle kedi ya da köpeğinin veteriner yolu ile hangi besinlere ihtiyaç duyduğunu, alerjilerini ve benzeri özelliklerini öğrenmesi gerekmektedir. Bunun sonrasında kedi ya da köpek sahibi kişiler hayvana özel mama seçiminde bulunabilmektedir.

Petquitte kedi mamaları, içerik bakımından da hayvanların özelliklerine göre üretilmektedir. Yavru kedi mamalarının içerisinde bulunan yüksek miktarda ham protein, kemik ve kas gelişimine yardımcı olarak büyümekte olan kedinin çok daha sağlıklı vücut yapısına sahip olmasını sağlamaktadır. Fakat yetişkin bir köpeğe verilen yüksek oranda yağ ve protein kilo alımı gibi sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sorunların önüne geçebilmek için hayvanın sahibi tarafından en doğru biçimde tanınması ve evcil hayvanın ihtiyaçlarına yönelik mamaların satın alınması gerekmektedir. Ayrıca hayvanın herhangi bir alerjisinin olup olmaması da kesinlikle öğrenilmelidir. Kedi ve köpeklerin genetik, doğuştan ya da sonradan gelen alerjenleri olabilmektedir. Bu gibi durumlarda mama seçimi çok daha önemli bir hale gelmektedir.

 

Uygun Fiyatlı Petquitte Kedi Mamaları

Petquitte markasına ait çok sayıda kedi ve köpek maması bulunmaktadır. Evcil hayvan sahipleri mama seçimi yaparken fiyattan daha çok hayvanının ihtiyacına yönelik araştırma yapmalıdır. Daha uygun fiyatlı olması için yetişkin bir kedi ya da köpeğe yavru maması satın alınmamalıdır. Fakat Petquitte mama seçeneklerinde farklı kilogramlarda paketler bulunmaktadır. Örneğin yetişkin kısırlaştırılmış bir köpek için satın alınacak mamalarda 1,5 kilogramlık ve 15 kilogramlık seçenekler bulunmaktadır. Hayvan sahipleri dilerse 1,5 kilogramlık paketi satın alarak daha uygun fiyatlı hale getirebilmektedir. 15 kilogram seçeneğini alan evcil hayvan sahipleri ise daha uzun süre kullanabilmektedir ve sürekli yeni bir paket satın almak durumunda kalmamaktadır.

Petquitte kedi mamalarından bir tanesini satın almak isteyen hayvan sahipleri öncelikle içerik kontrolü yapması gerekmektedir. Sahip olduğu kedinin ya da köpeğin herhangi bir alerjisinin olması durumunda, mama içeriğindeki besinlerin hayvana dokunabilme ihtimali bulunmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçilmesi için alınan mamaların markası, kalitesi ve içeriği büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple Petquitte kedi maması gibi kalitesi bilinen markalar tercih edilmelidir. Böylelikle kedi ya da köpek sahipleri hayvanlarının hem daha sağlıklı hem de daha lezzetli mamaları yemesi sağlanmaktadır. Her mama satın alınırken içerik kontrolü yapılması ve kalitesinin mutlaka sorgulanması ve araştırılması gerekmektedir. Böylelikle hayvana dokunabilecek ya da zarar verebilecek besinlerden kaçınılır ve ömrünün çok daha uzun tutulması sağlanır.

Listelenecek bir ürün yok