Menu
Your Cart

Orijen Kedi Maması

Orijen


Orijen ödüllü bir kedi ve köpek mama markasıdır. Evcil hayvanların sağlığı korunsun diye onlara özel içerikler hazırlanmıştır. Doğal içerikler sayesinde sevimli dostlarınız hep sağlıklı olur. Mamalar kendi öz suları ile birlikte hafif buharda pişerler. Bu sayede mama içeriğindeki yüksek kaliteli besinlerin besin değeri ölmez, hep taze kalır. Mamaların içerisine herhangi bir koruyucu madde ya da kimyasal madde eklenmez. Orijen mamaları kimyasal içeriklerden tamamen uzak olacak şekilde üretilmektedir. Protein içerikleri oldukça yüksek olan bu mamalar, kedinizin sağlığı için çok iyi gelecek.

Mama içeriğinde bulunan besinler özel olarak seçilmektedir. Özenle elde edilen sebze, meyve ve etler kullanılmaktadır. Mama içeriğinde yüksek vitamin ve mineral bulunur. Bu zengin içerikler sevimli dostlarınızın bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, tüy ve deri sağlığına katkı sağlar, dönemsel olarak ihtiyaçlarını karşılar. Tamamen doğal olan bu içeriklerin içinde bulunan besin maddelerinin mutfağa girecek kalitede olmasına özen gösterilir. Mamanın bu denli temiz içeriğe sahip olması onu sektöründe bir numaralı mama markası yapmıştır.

Orijen Markasının Tarihi

Orijen markası kurulduğu günden bu yana özel içeriği, ekonomik fiyatı, lezzeti, besleyiciliği ile ön plana çıkmıştır. Mamalar içinde bulunan maddelerin evcil hayvanların damak tadına göre uygun olmasına özen gösterilmektedir. Her türlü mama türü bulunan bu marka, farklı türden kedilere hitap ediyor. Irka, döneme, damak tadına ve hatta hastalıklara göre bile özel mama bulmak Orijen ile mümkün oluyor. En doğru mamayı Orijen’de bulabilirsiniz.

Orijen mama türlerine baktığınızda uçsuz bucaksız bir dünya bulacaksınız. Bu geniş dünyada bir seçeneği tercih ettikten sonra göreviniz son bulmayacak. Evcil hayvan sahibi olarak kedinize mamasını nasıl vermeniz gerektiğini de bilmeniz gerekir. Mamanın verilme zamanı en az mama türü kadar önemlidir. Eğer kediniz yetişkin ise mama vermeden önce onu tartın ve kilosuna göre mama verin. Kedilerin ağırlıklarına göre günlük tüketmeleri gereken mama miktarı değişiklik göstermektedir. Zayıf bir kedinin tüketmesi gereken mama miktarı ile kilolu kedinin günlük tüketmesi gereken mama miktarı ile türü değişiklik gösterecektir.

Orijen kedi mamalarının arkasında bu gram bilgisine ulaşmanız adına, porsiyon bilgisi bulunmaktadır. Bilgilendirici bu yazıları okuyarak kedinizin sağlığı için en doğru miktarda mama vermeniz tavsiye edilmektedir. Unutmayın ki kedilerin yemeleri gerektiğinden daha az ya da daha çok miktarda mama yemeleri çeşitli sağlık sorunları yaşamalarına yol açacaktır. Obezite, aşırı kilolu olmak, zayıflık ve iştahsızlık, buna bağlı olarak gelişen vitamin ve mineral eksiklikleri doğrudan besin porsiyonları ile ilişkilendirilen durumlardır. Mama arkasında bulunan porsiyon bilgisi, bu durumun önüne geçilmesine yardımcı olacaktır.

Kedinizin sürekli içerde olması, hatta dışarıya hiç çıkmaması halinde tercih edilecek mama türünün ev kedilerine özel olması gerekir. Ev kedilerinde özellikle güneş ışığı almamaya ve sürekli olarak yapay ışık almaya bağlı olarak tüy dökme problemi yaşanır. Dışarı kedilerinde ise yalnızca sonbahar ve ilkbahar mevsiminde tüy dökme olur. Kedilerin sağlıklı tüylere sahip olması için özel içerikler ile beslenmeleri gerekecektir. Ancak bu şekilde tüyler parlak, sağlıklı olur.

Ev kedilerinde dikkat edilmesi gereken diğer önemli nokta, bu kedilerin hareket alanının sınırlı olmasına bağlı olarak kalori alımlarının düşürülmeleri gerektiğidir. Yapılan çalışmalar dışarı kedilerindense, ev kedilerinin kilo almaya daha eğilimli olduklarını ortaya koymuştur. Kilo sağlık açısından en önemli noktadır.

Orijen Kedi Mamaları Çeşitleri

Orijen felsefesi, mama çeşitleri, vizyonu ve misyonu ile dünya çapında başarı elde etmiş ve bu gün pek çok evcil hayvan sahibi ile veteriner hekimlerin tercihi olmayı başarmıştır. Mama çeşidi ne olursa olsun üretilen bütün mamalar, doğaya saygılı bir üretim süreci geçirmiştir. Evcil hayvan sahiplerinin bütçesi zorlanmadan her türlü mama çeşitleri için ekonomik mama fiyatı belirlenmiştir. Her bütçeden insanın ulaşabileceği marka haline gelen Orijen, çeşitleri ile de herkese hitap etmeyi başarmıştır.

Orijen mama çeşitlerini henüz denemediniz mi? Kediniz farklı bir mama mı yiyor? O halde artık Orijen’e geçiş yapmak vaktiniz geldi demektir. Ancak bu süreçte evcil hayvanınızın sağlığı için dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunuyor. Bu noktaların başında kediniz için mama değişikliği yavaşça adım adım yapmak geliyor. Aniden mama değişikliği yapmak, özellikle yavru kedilerin hassas sindirim sistemleri için probleme neden olur. Yetişkin ve yaşlı kediler için de aniden mama değişikliği yapılması sakıncalıdır.

Orijen kedi mamasını eski maması ile birlikte karıştırarak vermek, sevimli dostunuzun böyle bir problemle karşılaşmasını engelleyecektir. Mama değişimi yapmak için ideal zaman 7 gündür. 7 gün boyunca biraz eski biraz yeni mamadan karıştırarak mama kabına koyun. Her geçen gün mama kabına konulan yeni mamanın oranı artmalıdır. 7 günün sonunda artık evcil hayvanınız yalnızca yeni mamasından yemelidir. BU şekilde kedinizin sindirim sistemi etkilenmez, yeni mamasına sağlıklı bir şekilde alışmış olur.

Orijen kedi maması türleri çok farklıdır. Kimi mamalar yavru kedilere özel içeriğe sahipken, kimi mamalar ise kısır kedilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile üretilmiştir. Mama tercihi yaparken mamaların hangi amaç içi üretildiğine göre tespit yapmak önemlidir. Bu sayede kedinize tam da ihtiyacı olan besinleri sağlamış olacaksınız. Orijen kedi mamaların geniş mama seçenekleri olduğundan her türlü kedi için mama tercihi yapabilirsiniz.

Orijen Yavru Kedi Mama Çeşitleri

Orijen yavru kedi mama çeşitlerinden birini tercih ettiğinizde ona mamasını ne zaman vereceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Mama ile beslemede tercihe edilebilecek farklı besleme türleri bulunmaktadır. Bu beslenme türleri veteriner hekimler tarafından önerilmiştir. Sınırsız beslenme türü, en çok tercih edilen beslenme türleri arasında yer alıyor. Sevimli dostunuz her zaman mama kabında mama buluyorsa, sınırsız besleniyor demektir. Süreli beslenme türünde tam tersi yalnızca önceden belirlenmiş sürelerde kediniz mama bulabilir. BU beslenme türüne mama kabına yalnızca tek sefer yenmesi için mama konur.

Orijen mama verirken öğün tarzı beslenme yöntemini de uygulayabilirsiniz. Bu beslenme türü insanların beslenmesi ile benzerlik göstermektedir. Ayrıca süreli beslenmenin bir türü olarak görülür. Kedinizi beslerken belli öğünler yaratıyorsanız bu türden beslenme yapıyorsunuz demektir. Kediniz için bu türleri hatta başka beslenme türlerini seçebilirsiniz. Hangi beslenme türünü seçerseniz, onun için en iyi olanı bulmaya özen gösterin. Mama verdikten sonra davranışlarını izleyerek bu şekilde beslenmenin ona iyi gelip gelmediğini kontrol edin.

Kedinizin mama kabının yanına her zaman taze ve temiz su bulundurun. Özellikle kedilerin ağırlıklı olarak kuru mama yemeleri halinde, suya olan ihtiyaçları artacaktır. Susuzlukla uzun süre karşılaşan kedilerin sağlığı bozulur. Bu nedenle suyu ihmal etmeyin. Suyun kedilerin vücudu için önemi büyüktür. Beslenme bu nedenle yalnızca mamadan ibaret düşünülmemelidir. Vücuda gerekli sıvı girişinin sağlandığından emin olunmalıdır.

Orijen yavru kedi maması içeriği yavru kedilerin sağlığı için özel olarak üretilmiştir. Bu mamalar kedilerin büyümelerini ve gelişmelerini sağlayacaktır. Mamaların yapısı onların hassas sindirim sistemlerini bozmayacak, aksine onların gelişimlerini destekleyecek şekilde hazırlanmıştır. Yavru kedilerin bağışıklıkları oldukça zayıftır. Mamalarının mutlaka bağışıklık sistemini destekleyecek özellikte olması gerekmektedir. Aksi halde kedinizin bağışıklık sistemi düşük olacağından her türlü dışsal etkene açık hale gelir ve hastalanması kolaylaşır.

Kedinize yavru kedi mamasını 1 yaşına kadar vermeye devam edebilirsiniz. 1 yaşında sonra artık kediniz yetişkinlik sürecine girmiş olur. yedinci sene sonrasında da yaşlılık dönemine girer. Kediler hayatları boyunca tek bir mama ile beslenmemelidir. İçinde bulundukları dönemlere göre mamalarında uygun şekilde, gerekli değişimlerin yapılması şarttır. Bu şekilde kedinizin ihtiyaçlarını karşılamış olursunuz. Kediniz sağlıklı, mutlu, uzun ömürlü ve huzurlu olur.

Orijen Kısır Kedi Mama Çeşitleri

Orijen mama çeşitleri hezırlanırken detaylı beslenme araştırmaları yapılmıştır. Bu araştırmaların sonucunda en yüksek kaliteli mamalar elde edilmiştir. Veteriner hekimler, teknisyenler ile birlikte üretilen bu içerikler, markanın lider bir marka haline gelmesine yardımcı olmuştur. Dengeli ve zengin içeriği, ekonomik fiyatı, bilimsel yöntemlerle hazırlanan bir mama olması, onu kısa sürede dünyanın farklı yerlerinde tercih edilen bir mama markası haline gelmesini sağlamıştır.

Orijen mama bilimsel süreçleri yakından takip etmekle kalmıyor, yaptığı çalışmalar ve yenilikler ile mama alanında önemli başarılara ve katkılara imza atıyor. Yenilikçi çalışmalarından bir an geri durmayan marka, yüksek kaliteli mama içeriklerini oluşturmak ve evcil hayvanların sağlığı için çok çalışıyor. Klinik uzmanlar, veteriner hekimler, tıbbi besinsel çalışmalar, mamaların oluşumunda anahtar rolü oynayan kişiler arasında yer alıyor.

Orijen kısırlaştırılmış kedi maması ile beslenen kedilerin bir bakışta saptanması mümkündür. Çünkü Orijen ile beslenen kediler hemen fark ediliyor. Kedilerin gösterdikleri bu belirtilerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

·        Mutlu davranışlar,

·        Normal bir görüntü,

·        Sağlıklı ve parlak tüyler,

·        İştahın ne çok ne de az olması,

·        Canlı ve hareketli olmak,

·        Keyifli olmak,

·        Dinamik olmak Orijen ile beslenen kedilerin göstermiş oldukları ortak sağlık belirtileridir.

Ne yazık ki Orijen kedi mamaları ile beslenmeyen kedilerde tam tersi, kötü sağlık belirtileri ortaya çıkmaktadır. Eğer aşağıdaki belirtiler kedinizde mevcutsa, beslenmesini Orijen mamaları ile değiştirmenizin vakti gelmiş demektir:

·        Fazla kilolu ya da obez olmak,

·        Kaka kıvamının sulu olması,

·        Hızlı bir şekilde kilo alma,

·        Büyümede dengesizlikler (Çok büyüme ya da az büyüme söz konusu olabilir),

·        İç organlarda ortaya çıkan problemler,

·        Böbrek taşları,

·        İdrar yolu hastalıkları,

·        Fazla zayıf olmak,

·        Yorgunluk ve enerjisiz olmak,

·        Tüylerin renginin mat olması,

·        Tüy renklerinde solgunluk sayılabilecek problemlerden yalnızca bazısıdır. Kedinizin mutluluğu ve sağlığı için onu Orijen mamaları ile besleyin. Göreceksiniz ki, en kısa sürede sağlığında görmek istediğiniz olumlu değişikliklere şahit olacaksınız!

Bu belirtiler ciddiye alınmalıdır. Eğer uzun süreli olarak bu ve benzeri belirtiler gittikçe artan şiddette kedinizde görünüyorsa, mutlaka zaman kayıp etmeden uzman bir hekim ile görüşmeniz gerekir. İnsanlarda da olduğu gibi erken teşhis kediler için de önem taşır.

Orijen Kedi Maması

Orijen kedi maması türlerinden kısır kediler için özel olanlar, kısır kedilerin ihtiyaçlarını karşılamalarına yönelik mükemmel içeriğe sahiptir. Kısır kedilerin ihtiyaçları diğer kedilere göre farklıdır. Çünkü kısır kediler daha az hareket eder, daha çok yemek ister, vücudunda çeşitli değişimler meydana gelir. Bu değişimlere kedinin beslenme ile ayak uydurması son derece önemlidir. Kediniz eğer yeni kısırlaştıysa, eski mamasından Orijen kısır kedi mamasına geçiş yapma vakti geldi demektir.

Orijen mama kısır kediler için kalori miktarı azaltılmış mama üretmiştir. Kısırlaşmadan önce hareketli olan sevimli dostunuz, kısırlaştıktan sonra eskisi kadar hareket etmek isteyecektir. Bu nedenle eskisi kadar kalori allması onun kilo alması anlamına gelecektir. Yüksek kalorili mamalar kedilerin vücutlarında tıpkı insanlarda olduğu gibi fazla yağın depolanmasına yol açar. Fazla kilolu olan kediler asla sağlıklı olamazlar. Kedinizin sağlığı için, kilosunu düzenli olarak kontrol edin ve müdahale gerektiği zaman müdahale etmekten çekinmeyin.

Orijen kedi mamasının içeriği geliştirilirken 1 değil 5 değil tam 220 tane veteriner hekim ve uzman kadro mama içeriği üzerinde çalışmıştır. Üretilen her bir mama önce test edilir ve hayvanlar üzerinde, onların sağlığına asla zarar gelmeyecek şekilde denenir. Hayvanların mama tüketiminde sonra denetlenmesi sayesinde, mamanın hayvan üzerinde olan etkisi anlaşılmış olur. Bu test süresi sürekli olarak yenilenir. Bu şekilde en iyi kedi maması içeriği tespit edilmiş olur.

Orijen kedi maması oluşturulması için içerik temini sürecinde adeta kılı kırk yararak çalışan marka, içeriklere büyük önem vermektedir. Üretim yapan tesisler sıkı bir denetim altındadır. Tedarikçi şirketler de bu denetimden nasibini alırlar. Orijen mama standartlarına uymayan tedarikçilerden kesinlikle mal kabul edilmez. Markanın kendi bünyesinde bulundurduğu denetim uzmanları, bu sıkı denetimleri başarı ile yürütürler. Her bir malzeme tek tek sağlık ve güvenlik testinden geçtikten sonra, Orijen tarafından kabul edilebilir.

Ucuz Orijen Kedi Mamaları

Orijen kedi mamalarının üretim sürecinde olan bu titizliği fiyat politikasında da görmek mümkündür. Sıkı denetimler yapan marka, yüksek kalitenin ancak bu şekilde mümkün olduğunu düşünmektedir. Kalite standartlarını kurulduğu günden bu yana asla düşürmemesi, onu bir numara yapmıştır. Mamaların hijyenine önem verildiği kadar lezzete de önem verilir. Lezzet mamalar için olmazsa olmazdır!

Orijen mama bitmiş ürünlerinde aynı anda ekonomikliği, kaliteyi, lezzeti ve sağlığı bir arada bulabilirsiniz. Üretim aşamalarının kontrolleri tek tek sıkıca yapıldığından kötü ürün çıkması gibi bir durum söz konusu olamaz. Orijen yine de bütün bu süreçlerin sıkı bir şekilde takip edilmesine rağmen, biten ürünlerin de tek tek kontrolünü sağlayarak kaliteden bir kez daha emin olmaktadır. Orijen mamasından memnun kalmayan tek bir müşteri bile olsa, bu markanın istemeyeceği bir durumdur.

Orijen kedi mamaları üretilirken yeniliğe önem verilmektedir. Yenilik de markanın ürün geliştirmesi ile mümkün olmaktadır. Profesyoneller tek bir yürek hakine gelerek, güvenliğin sağlanması adına yüksek kaliteli mamalar üretilmesi için çalışırlar. Ancak yüksek kaliteli, sağlıklı ve temiz mamalar yiyen kedilerin uzun ömürlü ve mutlu olmaları mümkündür. Her bir ürününün defalarca test edilmesi, besin maddelerine büyük önem verilmesi, Orijen markasının değerleri arasında yer alır.

Yapılan çalışmalar bazı yiyeceklerin kedi sağlığı için zehirli etki gösterdiğini ortaya koymuştur. Sarımsak, şekerli beşlinler, soğan, çiğ et ve kemik kediler için zararlı olan uzun besin listesinden yalnızca küçük bir kesittir. Kedilerin bu içeriklerden uzak tutulması halinde ortaya büyük sorunların çıkması muhtemeldir. Çiğ et ve çiğ yumurta zaten insan sağlığı için de tehlikelidir

Orijen Regional Red Tahılsız Sığır Etli Yavru Yetişkin Kedi Maması 5,4 Kg
Stokta yok
Marka: Orijen
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$182,43 $231,10
Vergiler Hariç:$182,43
Orijen Six Fish Tahılsız Balık Yavru Ve Yetişkin Kedi Maması 1,8 Kg
Stokta yok
Marka: Orijen
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$79,93 $101,68
Vergiler Hariç:$79,93
Orijen Tundra Tahılsız Yetişkin Kedi Maması 1,8 Kg
Stokta yok
Marka: Orijen
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$98,53 $126,79
Vergiler Hariç:$98,53
Orijen Tundra Tahılsız Yetişkin Kedi Maması 5,4 Kg
Stokta yok
Marka: Orijen
.teknikDetay li{margin-bottom: 0!important;line-height: 3;padding-left: 10px;text-align:left!important;} .teknikDetay li:nth-child(odd){backg..
$190,96 $242,25
Vergiler Hariç:$190,96
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)