Menu
Your Cart

Miss Cat Kedi Maması

Miss Cat

Kedi maması üretimi yapan markalardan biri olan Miss Cat hem yavru hem de yetişkin kediler için ürünler ortaya koyar.  Miss Cat mama içerisinde yüksek oranda protein ve diğer gerekli besin maddeleri bulunur.

Miss Cat Markasının Tarihi

Miss Cat 0 ile 1 yaş arasındaki kediler için ürettiği yavru kedi mamaları sayesinde kediler büyüme dönemlerini sağlıklı bir şekilde tamamlar. Hem kuru hem de yaş mamalar ile ihtiyaç duyulan besin değerlerinin tamamı karşılanır. Büyüme döneminden sonra ileriki yaş gruplarına kadar her kediye uygun mama üretimi de yapılmaktadır.

Miss Cat mama geniş AR-GE projeleri ile yüksek teknolojili fabrikalarda üretilir. Markanın kuruluş tarihinden bu yana hijyenik ortamda üretim yapma ve kaliteli ürünler ortaya koyma misyon olarak edinilen temel ilkelerdir.

Miss Cat kedi mama türlerinde en çok tercih edilen marka olarak yurt içinde ve yurt dışında mama satışları ile büyüme ve gelişmeye devam etmektedir.

Miss Cat Kedi Mamaları Çeşitleri

Kedi maması çeşitleri içerisinde kediye uygun mama bulmak onun sağlıklı beslenmesi açısından önemlidir. Özellikle alerjisi olan kediler için mısır, glüten, soya, vb. gibi alerjiye sebep olacak maddelerin yer aldığı mamalar tercih edilmemelidir. Kaliteli mama üretiminde de bu maddeler yer almaz.

Miss Cat mama üretiminde protein olarak zengin olması için tavuk ve et parçaları kullanır. Bunlar da kedilerin hem yetişkinlik hem de yavru dönemlerinde kemik ve iskelet yapısının daha sağlam olmasını ve bağışıklık sistemlerinin daha güçlü olmasını sağlar.  Kedilerin gelişimi için fosfor ve magnezyum gerekli olan en temel minarelerdendir. Bu minerallerce zengin olan Miss Cat mama idrar sorunu yaşayan kedilerde özel beslenme şekli için uygundur. Bu sayede kediler yaşadıkları sağlık sorunlardan da kurtulmuş olur.

Bunun yanı sıra böbrekle ilgili hastalıklarda da fosfor ve magnezyum da iyileştirici özelliğe sahiptir. Mama seçiminde paket içerisinde yer alan kimyasal maddelerin mümkün olduğunca olmamasına ya da çok düşük oranda olmasına dikkat edilmelidir. Kimyasal içerikler kedilerin uzun ömürlü olmasını engeller.  Ayrıca bu maddeler dişi ve erkek kedilerde kanser riskinin de artmasına neden olur. İçerisinde bağışıklık sistemini destekleyici maddeler bulunan gıdalar tercih edilmelidir.

Kedilerde yaşanan kabızlık sorununun önüne geçmek için beslenme şekli en önemli faktörlerdendir. Aşağıda hem sağlıklı hem de kimyasal içermeyen Miss Cat kedi maması türleri yer almaktadır:

·        Miss Cat Yetişkin Kedi Maması: Mama çeşidi 1 yaşından itibaren kedilerde kullanılabilir. Hem evcil hem de sokak hayvanlarının beslenmesi için uygundur. İçerisinde tavuk bulunmaktadır.  Tavuğa ek olarak tahıl da içerir. Bu sayede besinlerin bağırsaklarındaki ve midelerindeki sindirim daha kolay olur.  Tahıl ile birlikte lifler, minareler ve vitaminler de bulunur. Minareler sayesinde kedilerin vücutlarındaki su seviyesi dengeli bir düzeyde kalır. İçerisinde herhangi bir sağlığı tehdit eden tatlandırıcı ya da katkı maddeleri bulunmaz.

·        Miss Cat Kuzu Etli Ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması: 1 yaşından daha büyük olan kedilerin günlük almaları gereken tüm besin maddelerini içerir. İçerisinde hem proteinler hem de amino asitler bulunur. Kuzu etindeki zengin protein sayesinde günlük enerji miktarları da karşılanmış olur.  Tüy yapısı zayıf olan kedilerin tüketimi sonunda tüylerinde artış ve kemik sistemlerinde güçlülük görülür. Hem bitkisel hem de hayvansal yağ içerir. Besin kullanımı sırasında ek olarak vitamin alımına gerek yoktur. Ancak özel durumlar ve hastalıklar durumunda veteriner kontrolünde alınmalıdır.

·        Miss Cat Gurme Yetişkin Kuru Kedi Maması: Tavuk ya da balıktan sıkılmış kediler için alternatif olarak kullanılan bir Liva kedi maması türüdür. İçerisinde tavuk ve balığın yanı sıra ciğer de bulunur. Bu sebepten dolayı protein diğer mamalara oranla çok daha fazladır.  Mama kısırlaştırılmış kediler için tercih edilmemelidir. İçerisinde bol miktarda yer alan enerji ve proteinler kısır kedilerin kilo almasına sebep olabilir. Aynı zamanda yavru kediler için de uygun değildir. Et ürünleri ile birlikte sebze ürünleri de mamada bulunduğu için vitamin değerleri açsısından da zengindir. Bu sayede alerji ya da diğer solunum yolu hastalıklarına yakalanma oranı düşer ve kediler hastalandığında iyileşme süreci hızlanır. Mama 15 kilogram paketler halinde satışa sunulur.

Miss Cat Yavru Kedi Mama Çeşitleri

Yavru kedilerin beslenmesinde en önemli noktalardan bir tanesi, gerekli besinlerin yeterli miktarda alınmasıdır. Miss Cat vitamin, mineral ve enerji açısından onların büyümeleri ve ek takviye besin almadan sağlıklı bir şekilde yaşamaları için mamalar üretmektedir. Yavru kediler yeni doğduklarında yaklaşık olarak ilk 4 ay anne sütü ile beslenmelidir. 4 ayın sonunda besince zengin hazır mamaya geçiş yapılabilir. Bu süreçte kuru mama kullanmak isteyenler besleme yaparken ıslatma işlemi ile kuru mamayı daha ıslak bir hale getirmelidir. Bu yöntem hem kedilerin daha kolay sindirimini sağlar hem de anne sütünden mamaya geçiş döneminde zorluk yaşamalarını engeller.

Yavru kediler yetişkin kedilere göre daha az yemek yer. Fakat burada dikkat dilmesi gereken nokta, sık bir şekilde besleme yapılmasıdır. Mama kaplarında az miktarda ve sürekli olarak besin bulundurulmalıdır. Sindirim sistemleri yeni gelişmeye başladığı için az ve sık yiyerek gerekli enerjiyi alabilirler.

Yavru kedilerde mamaların iyi sindirilmesi ve bağırsak sorunlarının yaşanmaması için su tüketimi de önemlidir. Aşağıda 1 yaşına kadar olan kediler için üretilmiş Miss Cat kedi maması çeşitleri yer almaktadır:

·        Miss Cat Tavuklu Kedi Maması: İçerisinde bol miktarda tavuk bulunan Miss Catt mama hem lezzet açısından hem de besin açısından kediler için sık bir şekilde tercih edilen mamadır.  İçerisinde herhangi bir kimyasal madde bulunmaz. Anne sütü kesildikten sonra bu mamaya geçiş yapılabilir. Mama her yaş grubu için uygundur. Bununla birlikte farklı ırklardaki kediler de bu mamayı ortak olarak kullanabilir. Sokak kedileri için de herhangi bir yan etkisi bulunmaz. 15 kilogram paketler halinde satıldığı için lezzetli olmakla birlikte ekonomiktir.

·        Miss Cat Kuru Mama: Kuru mama seven kediler için son derece besleyici olan bir mama türüdür. Islatılarak ya da direkt kuru bir şekilde tercih edilebilir. Yavru kediler bu amayı yerken sindirim sorunu yaşamaz. Yavru kediler ile birlikte yetişkin kediler de tüketebilir. Kuru mama olduğu için serin bir yerde saklandığı zaman pakette yer alan son tüketim tarihine kadar saklanabilir. Günlük olarak gerekli tüm besinleri içerir ve kedilerin alması gereken enerji miktarını karşılar. Küçük kaplara konularak sokak kedilerinin beslenmesi için de kullanılabilir.

Miss Cat Kısır Kedi Mama Çeşitleri

Miss Cat ürettiği mamalar ile kısır kediler için de özel beslenme sağlamaktadır. Kısırlaştırma işlemi sonrasında sorunlar ortaya çıkabilir. Bunların başında şişmanlama ve hareketlerde kısıtlanma gelir. Kısırlaştırılmış kediler aldıkları fazla enerjiyi dışarıya atamadıkları için enerji vücutlarında yağa dönüşür. Bu yağlar da ileride organların etrafını sararak onların yaşlanmalarına ya da kısa sürede ölmelerine sebep olur. Bu sorun sağlıklı ve dengeli bir beslenme planı uygulayarak ortadan kalkar. 

Özel olarak üretilen mamalar sayesinde sıfır kalori içeren besinler ile beslenirler. Miss Cat mama kalori olmadığı için atmaları gereken enerji çok azdır. Bu şekilde obezte sorunu ortadan kalkar. Obezite olduğu zaman yetişkin kedilerde şeker hastalığı da görülebilir.

Kısırlaştırma işleminden sonra görülen diğer bir sorun ise, kanda yer alan minerallerde yaşanabilecek dengesiz değerlerdir. Özellikle fosfor, magnezyum ve kalsiyum değerlerine dikkat edilmelidir. Bunların eksik olması durumunda tüy dökülmeleri yaşanır. Ayrıca kemiklerde de hassaslaşma olduğu için kolay sakatlanma görülebilir. 

Kısırlaştırma işleminden sonra taş birikimi sorunu da görülmektedir. Bu da kedilerin hem böbreklerinde hem de idrar yapımında büyük sorunlar yaratabilir. Bu sebepten dolayı mamalardaki mineral oranlarına dikkat edilmelidir. Minarelerin çok fazla alınması taş oluşumuna sebep olabilir.

Kısır kedilerde tavuk, et ya da balık içeren mamalar tercih edilebilir. Bu mamaların içerisinde ek olarak sebze aromaları da yer alır. Beslenmede proteinin önemi kadar sebzelerin de önemi çok fazladır. Ette bulunan demirin bir miktarı sebzelerden de alınmalıdır. Demir ile birlikte A, B ve C vitaminleri de alınması gereken önemli maddelerdir. 

Kedilerde enfeksiyonel hastalıklar da bu süreçte meydana gelebilir. Bu vitaminler sayesinde hastalıkların da önüne geçilir.  Aşağıda Miss Cat kısırlaştırılmış kedi mama çeşitleri verilmiştir:

·        Miss Cat Gurme Yetişkin Kedi Maması: 15 kg mama türleri konusunda seçici olan kedilere özel olarak tasarlanmış mamada gerekli tüm besin maddeler yer alır. Ek olarak ilave edilen ciğer sayesinde kediler lezzetli olarak beslenir.  Kısırlaştırılmış yetişkin kediler yaş mamaların yanında bu kuru mamayı da severek tüketir. Ayrıca gerekli tüm minareler dengeli miktarda alındığı için kısırlık sonrasında yaşanan hastalıklar da görülmez.

·        Miss Cat Tavuklu Kedi Maması: İçerisinde bulunan tavuk sayesinde protein ağırlıklı beslenme yapılır. Hem evcil hem de sokak kedileri beslenebilir. Düşük yağ miktarından dolayı fazla kalori oluşturmaz ve kedileri şişmanlatmaz. Paket içerisinde tahıl, tavuk unu ve mineraller de bulunur.

Miss Cat Kedi Maması

Miss Cat, tavuk ve et ile zenginleştirilmiş aynı zamanda da sebze aromaları ile tatlandırılmış mamalar üretir. Kedi maması seçimlerinde çeşitlilik önemlidir. Kedilere uzun dönem aynı mama verilmesi onlarda bağırsak ve sindirim sorunlarına sebep olabilir. Arada hem kuru hem de yaş mamalarda farklı beslenme yöntemleri uygulanmalıdır. 

Kedilerde 0 ile 1 yaş arasındaki beslenme ile 1 yaşından sonraki beslenmede de farklı yöntemler uygulanır. Yetişkin kediler daha fazla yemek yediği için onlarda porsiyonlar yavru kedilere göre daha fazla olmalıdır.

Bunun yanı sıra yavru kediler daha sık bir şekilde beslenirken yetişkin kediler günde 3 ya da 4 defa beslense yeterlidir.  Günlük hareket yeteneklerinin gelişmesi ve rutin hareketlerin daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için aşağıda yer alan Miss Cat kedi maması çeşitleri tüketilmelidir:

·        Miss Cat Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması: Kuzu eti seven kediler için eşsiz lezzet barındıran ürün yetişkin kedilerde kullanılmalıdır.  Kuzu etinin besin değeri son derece yüksektir. Kedilerde kemik gelişimi açısından önemlidir. Miss Cat mama kuru bir şekilde satılmaktadır.  Yaş mamalar ile birlikte karıştırılarak tüketilebilir. 15 kilogram paketler halinde satışa sunulur.

·        Miss Cat Balıklı Yetişkin Kedi Maması: Tavuk ve kuzu etine ek olarak balık da tercih edilebilir. Kedilerde balık tüketimi Omega açısından önemlidir. Hem vücut hem de kemik açısından gelişimlerine katkı sağlar.  Balık içerikli olan Miss Cat kedi maması aynı zamanda diğer et ürünleri ile de zenginleştirilmiştir. İçerisinde tahıl ve lifler de bulunur. Bu sayede bağırsak sistemleri de sağlıklı bir şekilde çalışır.

Ucuz Miss Cat Kedi Mamaları

Kedi mamaları seçiminde kaliteye önem verildiği gibi fiyat performansı açısından da iyi olan ürünler seçilmelidir. Miss Cat mamalarında ucuz fiyatlar ve mama türleri aşağıda yer almaktadır:

·        Miss Cat Kitten Tavuklu Yavru Kedi Maması: Yavru kedilerin beslenmesinde kullanılan ve ekonomik olan Miss Cat mama türüdür. Yeni doğum yapmış anneler de yavru kediler gibi mamayı tüketebilir. İçerisinde bulunan besinler sayesinde anne sütünün daha verimli olmasını sağlar. Bu şekilde kediler ne kadar fazla olursa olsun süt miktarından yetersizlik durumu söz konusu değildir. Yavru kediler gelişimleri için hem tavuk hem de diğer mineral ve vitaminleri almış olur. 15 kilogram paketler halinde satılması da hayvanseverler açısından ekonomiktir.

·        Miss Cat Yetişkin Kedi Maması: Yetişkin kedilerin beslenmesi için üretilen Miss Cat kedi mamasında tavuk ve balık bulunmaktadır. Sağlığa zarar verecek soya ya da kimyasal maddeler yer almaz. 1 yaşından itibaren tüm kediler kullanabilir. Sindirim sıkıntısı ya da idrar sıkıntısı yaşayan kediler için herhangi bir zarar oluşturmaz. Mama ile birlikte düzenli su tüketimi sayesinde tüm sorunlar da ortadan kalkar.

Uygun Fiyatlı Miss Cat Kedi Mamaları

Kedi sahipleri için mamaların maliyetinden dolayı uygun ya da indirimli fiyatlar halinde satılması önemlidir. Özellikle birden fazla kedi besleyen insanlar mama alımlarında Miss Cat markasını tercih ettiğinde daha uygun fiyatlar ile besleme yapabilir.

Mama seçiminde kedilerin ırkları önemlidir. Bazı ırk türlerinde beslenme daha sık ve daha fazla yapılmalıdır. Az besin verilmesi kedilerin daha zayıf ve sağlıksız olmasına sebep olabilir. Sadece ev kedilerinde değil, sokakta yaşayan hayvanların beslenmesinde de dikkatli olunmalıdır. Olduğundan daha az ya da daha fazla mama verilmesi onların çok zayıf ya da çok fazla şişman olmasına sebep olur.

Miss Cat kedi maması seçerken içerisinde bulunan vitamin değerleri de çok önemlidir. Ek olarak alınan vitaminler veteriner kontrolünde alınmalıdır. Bunun dışında alınan mamaların arkalarında yazılan besin değerlerine göre ürün seçilmelidir. İçerisinde vitamin ve mineral bulunan ürünler kullanıldığında ek bir takviyeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Miss Cat mama türleri ve yer alan besin değerleri ile ilgili bilgiler aşağıda verilmektedir:

·        Miss Cat Etli Yetişkin Maması: İçerisinde bulunan etler sayesinde protein açısından yüksek oranda besin değeri taşımaktadır. Tavuk, balık ve kuzu etler ile harmanlanmış ve diğer mineraller ile zenginleştirilmiş mama ilk 12 aydan sonra kullanılabilir. Porsiyonlar kedilerin türlerine göre farklılık gösterse de ortalama olarak günde 4 defa besleme yapılabilir. Hem evinde hem de dışarıda bulunan kediler için verilebilir.

·        Miss Cat Karaciğerli Kedi Maması: Değişik lezzet arayan kediler için alternatif sunmaktadır. Karaciğerde bulunan yüksek protein değeri sayesinde günlük almaları gereken miktar karşılanır. Bunun yanı sıra içerisinde yer alan enerji sayesinde günlük hareketlerin de daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar.  Hem kuru hem de yaş mama ile birlikte tüketilebilir.

·        Miss Cat Pirinçli Kedi Maması: Yetişkin kediler için üretilmiş özel olarak içerisinde hem et hem de pirinç olan Miss Cat kedi maması, sindirim konusunda da yardımcı olur. Bağırsak ve bağışıklık sistemlerini de daha güçlü yaparak her türlü enfeksiyonel hastalıklara karşı koruma sağlar.  Pirinç kedilere enerji verir. Bu sebepten dolayı kısırlaştırılmış kediler için kullanımı uygun değildir. Hem ekonomik hem de besin açısından zengin içeriklere sahiptir. 

Listelenecek bir ürün yok