Menu
Your Cart

Happy Cat Kedi Maması

Happy Cat


Happy Cat kedi ve köpek mamaları üretimi yapan, geçmişi çok eski yıllara dayanan bir markadır. Bavyera aile şirketine ait olan bu markanın hizmete başlangıç tarihi 1765 yıllarına kadar uzanmaktadır. Marka, döneminde yeni bir teknoloji geliştirerek makineler yardımıyla kurutulmuş et ve tahıllarla köpek mamasını 1950 yılında üretmiştir. Happy Cat mamaları ilk adımı köpek mamaları ile atsa da bugün kediler ve köpekler için çok sayıda çeşitli mama üretimi yapmaktadır. Birbirinden farklı pek çok ülkede satış yapan markanın kedi ve köpekler için üretimini yaptığı mamaların çeşitli seçenekleri bulunmaktadır. Kedi ve köpekler için üretilen her kuru mama hayvanın vücudu için gerekli besinsel ihtiyaçlarla donatılarak piyasaya sunulmaktadır. Kedi ya da köpekler, daha uzun bir ömre ve daha sağlıklı bir hayata sahip olabilmek için kendileri için geliştirilmiş olan besinler tüketmek zorundadır. Kediler ve köpekler için sağlanan yaşam alanının kalitesi kadar vücut içerisine alınan yiyeceklerin kalitesi ve içeriği de oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

 

Kediler ve köpekler için geliştirdikleri mamaların içeriğinde bulunan tüm besin değerlerini özenle hazırlayan Happy Cat markasının çok sayıda farklı maması bulunmaktadır. Hem kediler hem de köpekler için ürettikleri tüm mamalar kendi içerisinde de çeşitlilik göstermektedir. Hayvanların ilk yaşında tüketmesi gereken besinler ile yetişkinliğe eriştiğinde tüketmesi besinler değişiklik gösterdiğinden dolayı mamalar da bu yönde farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra hayvanların ırkı ve kısırlaştırılmış ya da kısırlaştırılmamış olması da tüketecekleri gıdaları belirlemektedir. Çok sayıda marka kedi ve köpekler için çeşitli mamalar üretse de mamaların içerisinde yer alan renklendiriciler ve zararlı maddeler önemli rol oynamaktadır. Bu sebeple evcil hayvan sahipleri mama seçimi yaparken pek çok farklı unsuru göz önünde bulundurarak seçim yapmalıdır. Kaliteli mamalardan faydalanmak isteyen kişilerin yapması gereken ilk şey kedi ya da köpeğin ihtiyaçlarını gözetmektedir. Tüm mama seçimleri bu bilgiler doğrultusunda yapıldığında hayvan için en doğru diyet uygulanacaktır.

 

Happy Cat firmasına ait çeşitli kedi mamaları şu şekilde sıralanabilmektedir:

 

·        Happy Cat Junior Grainfree Ente (Tahılsız ve Ördek Etli) Yavru Kedi Maması,

·        Happy Cat Junior Geflügel (Tavuk Etli) Yavru Kedi Maması,

·        Happy Cat Minkas Kitten Yavru Kedi Maması,

·        Happy Cat Sterilised Atlantik-Lachs (Somonlu) Yavru Kedi Maması,

·        Happy Cat Kitten Geflügel (Tavuk Etli) Hassas Yavru Kedi Maması,

·        Happy Cat Sensitive Grainfree Rentier (Tahılsız & Ren Geyikli) Yetişkin Kedi Maması,

·        Happy Cat Land-Geflügel (Organik Kümes Hayvanlı) Yetişkin Kedi Maması,

·        Happy Cat Atlantik-Lachs (Somonlu) Yetişkin Kedi Maması,

·        Happy Cat Voralpen-Rind (Biftekli) Yetişkin Kedi Maması,

·        Happy Cat Indoor Atlantik-Lachs (Somonlu) Yetişkin ve Hassas Kedi Maması,

·        Happy Cat Light Aşırı Kilolu ve Enerji İhtiyacı Az Yetişkin Kediler İçin Kedi Maması,

·        Happy Cat Minkas Hairball Control Yetişkin Kedi Maması,

·        Happy Cat Minkas Mix (Tavuk Etli, Kuzu Etli & Balıklı) Yetişkin Kedi Maması,

·        Happy Cat Minkas Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması,

·        Happy Cat Weide-Lamm (Kuzu Etli) Yetişkin Kedi Maması,

·        Happy Cat Sterilised Atlantik-Lachs (Somonlu) Kısırlaştırılmış Aşırı Kilolu Kedi Maması,

·        Happy Cat Sterilised Weide-Lamm (Kuzu Etli) Kısırlaştırılmış Aşırı Kilolu Kedi Maması,

·        Happy Cat Best Age 10+ 10 Yaş Üstü Yaşlı Kediler İçin Kedi Maması

 

Happy Cat Tarihi

 

Happy Cat evcil hayvan mamaları üreten bir firmadır. 1765 yıllarından itibaren üretim yapan aileye ait firma zamanla kedi ve köpek mamaları konusunda gelişim göstererek yeni bir teknolojiyle birlikte seri üretime geçmiştir. Köpek maması üretiminde gösterilen başarı sonucunda yıllar içinde Happy Cat mama çeşitlerini farklı ülkelere pazarlamıştır. Almanya’da üretimine ve satışına başlanan mamalar yıl geçtikçe önce Avrupa ve sonrasında Afrika, Güney Amerika bölgelerindeki çeşitli ülkelerde satılmıştır ve firmanın yükselişi devam etmiştir. Yıllarca ustalıkla kedi ve köpek maması üretimi yapan Happy Cat kedi ürünlerinde ve köpek ürünlerinde kullandığı ürünlerin kalitesi ve içerisinde bulunan besinlerin değeri sayesinde başarılarını arttırmıştır. Köpek ve kedilerin ihtiyaçlarına yönelik mamalar hazırlarken bir taraftan da çeşitli lezzetler geliştiren marka evcil hayvan sahipleri ve hayvan severler için büyük önem kazanmıştır. Adını çeşitli kıtalarda bulunan çeşitli ülkelerde duyuran marka kısır kediler, kısır köpekler, yetişkin kediler ve yetişkin köpekler için çok sayıda mama üretmiştir. Bugüne kadar gelişimini aksatmadan sürdüren marka kedi ve köpek sahiplerinin tercih ettiği bir marka haline gelmiştir.

 

Happy Cat markasının kuru mamaları Wehringen şehri içerisinde Bavarian fabrikasında üretilmektedir. Almanya’da gelişim gösteren marka tüm kedi ve köpeklerin vücudu için gerekli besinleri ve besinlerin değerlerini gözeterek mamaları piyasaya sürmektedir. Hayvanların mamaları lezzetle yemesi ve bunun yanı sıra ek gıdalara gerek duymadan sağlıklı beslenebilmesi mamaları önemli bir noktaya taşımaktadır. Bavyera ailesinin küçük bir makine üretimi ile başladığı marka bugün çok sayıda ülkede, çeşitli mamalarla satılmaktadır. İçerisinde renklendirici bulunmaması, çok sayıda tat seçeneğinin bulunması ve her kedi ve köpeğe göre çeşitlendirilmesi büyük beğeni toplamaktadır.

 

Happy Cat Kedi Mamaları Çeşitleri

 

Happy Cat markasına ait kedi mamaları, kedilerin ihtiyaçlarına göre üretilmektedir. Yavru kediler, yetişkin kediler ve yaşlı kediler için farklı mamalar, kısır ya da doğurgan kediler için farklı mamalar üretilmektedir. Örneğin yavru kedilerin 12 ayını doldurana kadar kemik ve kas gelişimini en doğru biçimde tamamlayabilmek için yoğun ham protein içeren besinler tüketmelidir. Aynı zamanda içerisinde alerji oluşturabilecek besinlerin mama içinde bulunmaması da önemli koşullardan bir tanesidir. Bu nedenle yavru kediler için özel üretilen Happy Cat mamalar kedi sahiplerinin seçim yapabilmesi için çeşitlendirilmiştir. Böylelikle farklı özelliklere sahip kediler için alınabilecek farklı seçeneklerde mamalar kolaylıkla bulunabilmektedir.

 

Kedilerin yaşlarına özel üretilen Happy Cat kedi mamalarının yanı sıra kısır ve doğurgan kediler içinde mama seçenekleri bulunmaktadır. Yetişkin kedilerin doğum yapmaması için gerçekleştirilen kısırlaştırma işlemi sonrasında kedilerin daha dikkatli beslenmesi gerekmektedir. Kısır kediler diğer kedilere göre kilo almaya ve ağırlaşmaya çok daha meyillidir. Bu gibi hastalıkların kedilerde görülmemesi için hayvan sahiplerinin kedi ya da köpek için özel olarak üretilen kısırlaştırılmış ve fazla kilo almaya meyilli kedi mamaları satın alması en doğru seçenektir. Örneğin Happy Cat Light Kedi Maması içerisinde yalnızca %8,5 yağ barındırır ve böylelikle fazla enerjiye ihtiyacı olmayan kedilerin fazladan yağ ve enerji alımını engelleyerek kilo oluşumunun önüne geçer. Kedilere verilen mamaların içerisinde bulunan enerji, her kedi için aynı oranda avantaj ya da dezavantaj sağlamamaktadır. Tam da b noktada hayvan sahiplerinin kedileri için en doğru mamayı seçmesi önem kazanmaktadır. Kedinin doğru beslenmesinin ömrünü uzatması gibi yanlış beslenmesi kedinin ömrünü de kısaltabilmektedir.

 

Happy Cat Yavru Kedi Mama Çeşitleri

 

Happy Cat markasının yavru kedilere özel ürettiği çok sayıda kuru mama çeşidi bulunmaktadır. Yavru kediler, doğumdan sonraki ilk 12 ay boyunca anne sütünden alınan proteinin yanı sıra oldukça fazla enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Bir taraftan kemik, kas ve beyin gelişiminin tamamlanması için enerji tüketirken bir yandan da yavru kediler oyun oynamak için bolca enerji tüketmektedir. Bu nedenle yavru kedi mamalarının içerisinde yüksek miktarda besleyici gıda bulunur. Happy Cat mamalarının yavru kedi seçeneklerinin tümünde kullanılan proteinler yüksek kalitede seçilmektedir. Kedilerin gelişim çağı boyunca aldığı proteinlerin miktarı kadar proteinlerin kalitesi de önem taşımaktadır. Bu nedenle proteinlerin en yüksek kaliteye sahip olması kedinin çok daha sağlıklı büyümesine, sağlıklı büyüyen bir kedinin ise çok daha mutlu bir hayat geçirmesine sebep olmaktadır.

 

Tüm bu sağlıklı içeriklerin yanı sıra yavru kedi mamalarının içerisinde olumsuz ve zararlı besinlerin bulunmaması da oldukça önemlidir. Happy Cat yavru kedi mamaları içerisinde yapay renklendirici, tatlandırıcı, koruyucu madde ve soya bulunmamaktadır. İnsanların tükettiği gıdalarda olduğu gibi kedi ya da köpeklerin tükettiği gıdaların içerisinde de katkı maddesinin bulunmaması gerekmektedir. Happy Cat markasının üretimini yaptığı hiçbir mamanın içerisinde zararlı maddeler ve glüten bulunmamaktadır. Böylelikle kedi ya da köpek sahipleri gönül rahatlığı ile markanın ürettiği mamaları satın alabilmektedir. Markanın yavru kediler için ürettiği mamaların arasında ördek etli, tavuk etli, tüm ırklara uygun ve somonlu çeşitler bulunmaktadır. Aralarında tat farklarının yanı sıra yavru kedilerin yaşam sürelerine göre de çeşitler bulunmaktadır. Yeni doğmuş kediler için ve 6 aydan 12 aya kadar olan genç kediler için farklı mamalar seçim yapmak için idealdir. Yavru kedilerin 12 aylığı geçmesinden itibaren tüketebileceği mamalar da değişiklik gösterecektir ve artık yetişkin mamalarına geçilebilecektir.

 

Happy Cat Kısır Kedi Mama Çeşitleri

 

Happy Cat markasının kısırlaştırılmış yetişkin kediler için ürettiği mamalar özel besinlerle donatılmıştır. Kısır ve yetişkin kediler 12 aydan sonra kendilerine özel üretilen kuru mamalar ile beslenmelidir. Kısır kedilerin rahatlıkla besin ihtiyacını karşılayabilmesi için özenle hazırlanan kuru mamalardan bir tanesi Happy Cat Light seçeneğidir. Bu kuru kedi maması içerisinde bulunan minimize edilmiş yağ oranı sayesinde kısır kedilerin yakamayacağı enerji vücuda sokulmaz. Böylelikle kısırlaştırılmış kediler yalnızca yakabilecekleri kadar enerji bulunan besinler tüketir ve kilo alımının da önüne geçer. Kısırlaştırılmış kedilerin gün boyunca yaptıkları hareketler, diğer kedilere kıyasla çok daha yavaştır. Bu sebeple besinlerden alınan enerjiyi harcaması da aynı oranda yavaşlamaktadır. Bu nedenle kısır kedi sahipleri kedilere buna yönelik mamalar alarak en doğru diyeti hazırlamaktadır. Kısır kedilere Happy Cat mama seçeneklerinden bir tanesinin sunulması oldukça yararlı olacaktır. Ayrıca mamaların içerisinde glütensiz ürünlerin kullanılması da kedilerin çok daha sağlıklı mamalarla besleneceğinin bir diğer kanıtıdır.

 

Happy Cat kısırlaştırılmış kedi maması seçeneklerinden bir tanesi ise Minkas Sterilised Kısırlaştırılmış Kedi Mamasıdır. Bu mamanın içerisinde bulunan temel yağ asitleri ve vitaminler, kedi vücudu için gerekli tüm besin ihtiyacını karşılamaktadır. Böylelikle kedinin takviye gıdaya ihtiyaç duymadan sağlıklı yaşaması için gereken koşullar sağlanır. Ayrıca mamanın içinde bulunan taurin kedi vücuduna gerekli amino asitlerin kolaylıkla girmesine de fayda sağlamaktadır. Yetişkin ve kısırlaştırılmış kediler, doğru bir diyet ve sağlıklı mamalar ile çok daha uzun yaşayabilmektedir. Evcil hayvan sahiplerinin kedilerini daha uzun süre hayatta tutabilmesi için yüksek kalitede ve doğru mamaları kullanması hayvanın tüm ömrü boyunca en az zorlukla yaşamasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kısırlaştırılmış yetişkin kedilerin soğuk hava koşullarından ya da benzer olumsuz koşullardan kolaylıkla etkilenmemesi için de bağışıklık sisteminin daima güçlü olması gerekmektedir. Tüm bunların aynı anda gerçekleştirilebilmesi için Happy Cat kedi mamalarının tercih edilmesi faydalı bir yol olacaktır.

 

Happy Cat Kedi Maması

 

Happy Cat tarafından üretilen çeşitli kedi mamaları, hayvanların gerekli besinsel değerli en kolay yoldan karşılayabilmesi için özel olarak üretilmektedir. Happy Cat mama çeşitlerinin farklı kedilere hitap etmesi, hayvan vücuduna girecek vitamin ve besinlerin çok daha kolay biçimde kontrol edilebilmesini sağlamaktadır. Örneğin yaşlı kediler için üretilen mamaların yaşlı kediler tarafından tüketilmesi çok daha sağlıklı bir yoldur. Bunun sebebi yaşlanmış bir vücuda girmesi gereken tüm besinlerin bu kuru mama içerisinde yer almasıdır. Böylelikle mamalar kolaylık seçilerek evcil hayvanlara sunulabilmektedir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu markanın kalitesidir. Happy Cat kedi mamalarının yıllardan beri var olan kalitesi hayvan sahiplerinin güvenini kazanmak için yeterli bir ortam oluşturmaktadır. Hayvan sahiplerinin satın alacağı mamaların üzerinde belirtilen değerlerin tümü için dikkatli bir analiz yapılmalıdır. Bunun sebebi faydalı olduğu bilinen bir besin değerinin kediye fazla gelmesi tehlikelere yol açabilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek adına kedi sahiplerinin öncelikle kedinin vücudu için gerekli vitaminleri veterinerler ile öğrenmesi gerekmektedir. Kedinin nelere ihtiyaç duyduğunu öğrenen hayvan sahipleri mama seçimi yaparken çok daha bilinçli hareket edebilmektedir.

 

Kedi ve köpekler de tıpkı insanlar gibi farklı özelliklere sahip olabilen hayvanlardır. Her kedi ya da köpeğin farklı vücut değerleri ve farklı özellikleri bulunur. Bu nedenle evcil hayvan sahiplerinin kedi ve köpeği veterinere götürerek gerekli testleri yaptırması şarttır. Bazı kedi ve köpeklerde genetik, doğuştan ya da sonradan gelen alerjiler bulunabilmektedir. Hayvanın alerji duyduğu bir besini vücuduna sokması oldukça tehlikeli sonuçlar ortaya çıkartabilmektedir. Burada hayvan sahiplerinin yapması gereken şey öncelikle hayvanın herhangi bir şeye alerji duyup duymadığını veteriner kliniğinde belirlemesi gerekmektedir. Eğer kedi ya da köpeğin herhangi bir besine alerjisi varsa, seçilecek besinlerin alerjiye göre düzenlenmesi gerekmektedir. Aksi taktirde hayvanın tükettiği mama son derece tehlikeli olabilmektedir. Happy Cat kedi maması hayvanları irrite edebilecek hiçbir besini mamaların içerisine katmamaktadır. Böylelikle herhangi bir kontrol sağlamamış evcil hayvan sahipleri de gönül rahatlığı ile bu mamaları kedi ya da köpeklere sunabilmektedir.

 

Ucuz Happy Cat Kedi Maması

 

Happy Cat kedi mamalarının tümü son derece yüksek kalitede Alman standartlarına göre üretilmektedir. Kişilerin kedi ya da köpekleri için tercih edeceği mamalarda dikkat etmesi gereken konu fiyattan daha çok içerik olmalıdır. Hayvan sahiplerinin fiyat sebebi ile tercih edebileceği herhangi bir kedi ya da köpek maması, sonrasında çok daha fazla maddi gidere sebep olabilmektedir. Kişinin kedi ya da köpek için alacağı kalitesiz bir mama hayvanın ölümüne bile yol açabilmektedir. Örneğin yetişkin ve kısır bir kediye fiyat açısından daha uygun fiyatlı olması için satın alınan Happy Cat kedi mamalarından olan yavru kedi maması, yetişkin kedinin şişmanlamasına neden olabilmektedir. Yavru kedi mamaları içerisinde bulunan yüksek protein ve yağ gelişim için önemlidir ve gelişimini tamamlamış bir kedi için fazla gelebilmektedir. Bu gibi durumların yaşanmaması için hayvan sahiplerinin Happy Cat mama gibi bilinen ve kalitesine güvenilen markalardan doğru mamayı satın alması en doğru seçimdir.


Uygun Fiyatlı Happy Cat Kedi Mamaları

 

Happy Cat markası pek çok farklı kedi ve köpek maması üretimi yapan bir markadır. Bunun sebebi hayvan sahiplerinin en doğru mamayı satın almasıdır. Fakat hayvan sahiplerinin fiyatının daha uygun olması adına satın alacağı yanlış mama seçeneği, hayvanın vücudunu olumsuz etkileyebilmektedir. Bu gibi durumların yaşanmaması için hayvan sahiplerinin mutlaka hayvanı tanıyarak kendisine en uygun mamayı satın alması gerekmektedir. Happy Cat kedi mamalarının arasında tüm kedilere uygun seçenekler de bulunmaktadır. Hayvan sahipleri herhangi bir mama satın alırken daha ekonomik hale getirebilmek için genel bir seçim yaparak tüm kedilere uygun bir mama satın alabilmektedir. Bunun dışında fiyatın azalması için satın alınabilecek yanlış Happy Cat kedi maması hayvanların sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir.

Happy Cat Voralpen Rind Biftekli Yetişkin Kedi Maması 4 Kg
Stokta yok
Marka: Happy Cat
Happy Cat Voralpen Rind Biftekli Yetişkin Kedi Maması 4 Kg Happy Cat Yetişkin Voralpen-Rind, lezzetli ve kolay sindirilebilir sığır eti ve kümes..
$52,18 $65,23
Vergiler Hariç:$52,18
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)