Menu
Your Cart

Forlance Kedi Maması

Forlance

Forlance kedi ve köpekler için çeşitli mamalar üreten bir markadır. Markanın üretimini yaptığı mamaların tümü kedi ve köpeklerin farklı özelliklerine göre hazırlanmaktadır. Kısır kedi ve köpekler, yavru kedi ve köpekler gibi farklılıkların yanı sıra mamaların lezzetleri arasında da çeşitleri bulunmaktadır. Kedi ya da köpekler içi üretilen mama çeşitlerinin ihtiyaca yönelik paket boyları da bulunmaktadır. 15 kilogram ya da daha küçük paket satın almak isteyen kişiler seçimini dilediği yönde yapabilmektedir.

Forlance mama çeşitlerinin tümü hayvanların vücudu için gereken besinsel değerlere göre hazırlanmaktadır. Örneğin yavru kediler için hazırlanan mamaların içerisinde bulunan yüksek ham protein değerleri yeni doğmuş kedilerin kemik ve kas gelişiminin en sağlıklı biçimde tamamlanmasını sağlamaktadır. Böylelikle yavru kediler gelişimini sağlıklı tamamlayarak güçlü bir bağışıklık sistemi kazanmaktadır. Kedi ya da köpeklerin yetersiz besin alması doğumundan itibaren gelişimini büyük ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle kedi ya da köpek sahibi olan kişilerin besin değeri yüksek ve kaliteli mamalara yönelmesi en doğru yoldur.

Kedi ve köpekler için mama üretimi yapan Forlance markasının tüm mamalarında hayvanın ihtiyacı olan ve dışarıdan verilmesi gereken besinler mamalarda bulunmaktadır. Böylelikle kedi ve köpekler yalnızca mama tüketimi ile ek takviyelere en az ihtiyaç duyarak gelişimini en sağlıklı şekilde tamamlamaktadır. Evcil hayvan sahibi kişiler kalitesinden emin olduğu markadan mama satın alırken kedi ya da köpeğin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalıdır. Örneğin yetişkin bir kediye sahip olan kişilerin, kedi kısır ise kısırlaştırılmış kedi maması tercih etmesi, kısırlaştırılmamış ise normal kediler için kedi maması tercih etmesi gerekmektedir. Kedilerin ihtiyacı olan besinler ve lezzetler ile ilgili tüm değerlendirmeler yapıldıktan sonra en doğru mama satın alınmalıdır ve kullanma talimatlarında yer alan gramlara göre diyet oluşturulmalıdır.

 

Forlance Markasının Tarihi

Forlance kedi ve köpek mamaları üretimi uzun yıllardır yapılmaktadır ve bu nedenle bilinen köklü bir marka olarak hayvan sahiplerinin tercihi haline gelmiştir. Forlance mamalarının farklı kilolarda paketlenmesi, her kedi ve köpeğe uygun mamalar üretmesi, çeşitli lezzet çeşitlerinin bulunması gibi önemli faktörler markayı bilinen ve sevilen bir marka haline getirmiştir.

Marka, üretimine ilk başladığı yıllardan bu yana kuru mama tüketiminin devamlılığında kedi ve köpeklerde oluşabilecek kabızlığın ortadan kaldırılabilmesi için mamalarında yüksek lifli besinler kullanmaktadır. Kedi ya da köpeklerin devamlı kuru mama tüketmesi, bağırsakların kuruyarak tuvalet ihtiyacının yetersiz hale gelmesini sağlamaktadır. Bunun sonucunda kedi ya da köpekler kabızlık sebebi ile şiddetli karın ağrıları çekebilmektedir. Bunun önüne geçmek için üretiminin başından beri önlemler alan Forlance kedi ve köpek mamaları içerisinde yeterli düzeyde lif bulunur.

Lifli besinler hayvanların bağırsaklarının daha kolay çalışmasını sağlayarak tuvalet ihtiyacının kolaylıkla giderilebilmesini sağlamaktadır. Fakat kişilerin satın alacağı belirsiz ya da kalitesiz mamalar besin değerinden daha çok mamaların karın doyurmasına yönelik üretilmektedir. Bu sebeple satın alınacak her türlü mamanın detaylı biçimde araştırılması büyük önem taşımaktadır.

Kedi ve köpekler için satın alınabilecek çok sayıda mama çeşidi bulunsa da kişilerin güvenilir bir kaynaktan mama temin etmesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Hayvanların uzun ve sağlıklı bir ömür yaşamasında rol oynayan en büyük etkenlerden bir tanesi hayvanın yaşadığı ortam iken, bir diğeri de beslenme düzeni ve besin kaynağıdır. Forlance markası evcil kedi ve köpeklerin sahipleri ile daha mutlu ve uzun bir yaşam sürebilmesi için mamalarının içerisinde çeşitli vitaminler bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra hayvanın yalnızca iç vücut sağlığına değil, tüy ve cilt sağlığına uygun besinleri de mama içerisinde bulundurmaktadır.

Kedi ve köpeklerin yediği yiyecekler sonucunda oluşabilen çok sayıda tüy dökücü hastalık bulunmaktadır. Fakat Forlance markasının hazırladığı mamaların içerisinde bulunan dengeli besin kaynakları bu problemin de önüne oldukça başarılı bir şekilde geçebilmektedir. Kedi ve köpeklerin sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için tüm bu faktörler hayvan sahipleri tarafından gözetilmelidir.

Forlance Kedi Mamaları Çeşitleri

Forlance markasının kediler ve köpekler için ürettiği çok sayıda mamanın farklı özellikleri bulunmaktadır ve ihtiyaçlara yönelik üretilen mamaların tümü piyasada yer bulmaktadır. Kedi ya da köpek sahiplerinin satın alacağı her türlü mamanın içeriği ve besin değerleri önem taşımaktadır. Buna göre üretim yapan Forlance markasının her maması kedi ve köpeklerin vücuduna girmesi gereken besinlere göre hazırlanmaktadır. Kişilerin tercih edeceği her türlü Forlance mama, en yüksek kalite ve yüksek besin değerleri taşımaktadır. Bu noktada önemli olan unsur hayvan sahiplerinin kedi ve köpekler için hazırlanmış olan seçeneklerden doğru olanı tercih etmesidir.

Hayvan sahiplerinin kısırlaştırılmış bir kedi ya da köpek için alacağı mamaların içerisinde yer alan enerji, hayvanın yakabileceği kadardır. Kısır kedi ve köpekler doğurgan kedi ve köpeklere göre gün içerisinde daha az enerji harcarlar ve daha az hareket ederler. Bu nedenle kısır kedi ve köpeklere verilebilecek yüksek enerjili mamalar hayvanın kilo alarak vücutta yağın biriktirmesine sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra, yavru kedi ve köpek sahiplerinin satın alacağı normal Forlance kedi maması protein açısından yetersiz kalabilmektedir. Çünkü yavru ve 12 ayını tamamlamamış kedi ya da köpekler oldukça fazla ham proteine ihtiyaç duyarlar. Vücuda alınan ham proteinler hayvanların kemiklerinin sağlam gelişmesine fayda sağlamaktadır.

Forlance kedi maması ya da köpek maması satın alacak kişilerin gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra satın alabileceği mama seçenekleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

·        Forlance Kitten Tavuk Etli Yavru Kedi Maması,

·        Forlance Tavuk Etli Yetişkin Kedi Maması,

·        Forlance Tavuk Etli Kısırlaştırılmış Kedi Maması,

·        Forlance Lamb Kuzu Eti ve Pirinç Köpek Maması,

·        Forlance Fish Balık Etli Yetişkin Köpek Maması,

·        Forlance Puppy Lamb Kuzu Etli Yavru Köpek Maması.

 

Forlance Yavru Kedi Mama Çeşitleri

Forlance markasına ait tek bir çeşit yavru kedi maması bulunmaktadır. 12 ayını doldurmamış ve yetişkinliğe erişmemiş her tür kedinin tüketebileceği şekilde hazırlanmış olan bu yavru kedi mamasının içerisinde yüksek oranda protein ve yağ bulunmaktadır. İçerisinde bulunan protein ve yağ, yeni doğmuş kedilerin kemik ve kas gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır.

Hayvanların anneden aldıkları sütün içerisinde bulunan proteinin dışında vücuda giren proteinler sayesinde yavru kediler güçlü kemik ve kaslar ile yaşamını sürdürerek bağışıklık sistemini güçlü tutmaktadır. Bunun yanı sıra yavru kedilerinin güçlü kemik ve kaslara sahip olması daha uzun ömürlü olacağının da bir kanıtıdır. Bilimsel olarak kanıtlanmış olan proteinin kedi ve köpek gelişimindeki önemi, Forlance mama çeşitlerinin tümünde kullanılmıştır. Bu sebeple yavru kedi ve köpekler için tercih edilebilir bir mama seçeneğidir.

Forlance yavru kedi maması kedi sahiplerinin seçeceği boyutlarda satın alınabilmektedir. 5 kilogramlık ve 15 kilogramlık gibi farklı paketleri bulunan mamalar satın alınarak ihtiyaca yönelik harcamalar yapılabilmektedir. Forlance markasının Kitten Tavuk Etli Yavru Kedi Maması içerisinde hayvanlara zarar verebilecek herhangi bir renklendirici bulunmamaktadır.

Markanın tüm mamalarında bulunan renkler içerisinde bulunan gıdaların kendi renginden oluşmaktadır. Ayrıca mamanın içerisinde bulunan Omega 3, A vitamini, B vitamini ve çinko sayesinde yavru kedilerin gelişmekte olan vücudunun en sağlıklı biçimde geleceğe hazırlanmasına da yardımcı olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra yavru kedilerin cilt ve tüy problemi yaşamaması adına içeriğindeki tüm besinler özenle dengelenmiştir. Bunun sonucunda mama sayesinde yavru kedilerin ihtiyacı olan tüm koruma ve gelişme özelliklerini tek bir mamada bulması mümkün hale gelmektedir. Bu nedenle Forlance markasına ait tek bir yavru kedi maması bulunmaktadır ve evcil hayvan sahiplerinin aradığı tüm özellikler tek bir pakette sunulmaktadır.

 

Forlance Kısır Kedi Mama Çeşitleri

Forlance markasına ait yalnızca tek bir kısırlaştırılmış yetişkin kedi maması bulunmaktadır ve bu mama tüm kedi cinslerine uygun şekilde hazırlanmıştır. Forlance Tavuk Etli Sterilised Kısırlaştırılmış Kedi Maması, kısır kedilerin ihtiyaç duyduğu kadar enerjinin vücuda girmesini sağlarken, içerisinde bulunan çok sayıda vitamin sayesinde bağışıklık sisteminin her zaman diri kalmasını da sağlamaktadır.

Omega 3 yağ asitleri, A vitamini, B vitamini ve çinko içeren mama sayesinde kısır kedilerin sağlığı korunur ve vücudu her zaman normal standartlara uygun kalır. Forlance mama çeşitlerinden bir tanesi olan Forlance Tavuk Etli Sterilised Kısırlaştırılmış Kedi Maması, kısır kedilere uygun bir diyet sunmaktadır. Mamanın içerisinde bulunan önemli lifler ve vitaminler kedilerin fazla kilo alımından korunurken, bir yandan da güçlü kalmasını sağlamaktadır.

Kısırlaştırılmış kediler, doğurgan kedilere göre gün içerisinde çok daha az enerji tüketimi yaptıkları için yağ yakımı da aynı oranda düşmektedir. Bunun bir sonucu olarak kısır kediler aldıkları enerjileri yeterli düzeyde harcamayarak uzun vadede kilo alabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek adına Forlance kısırlaştırılmış kedi maması içeriğinde kısır kedilerin hem bir öğünde alması gereken tüm besinlerin vücuda girmesini sağlar, hem de yakabileceği kadar enerji almasını sağlayarak hayvanın kilo almasının önüne geçer.

Forlance markasına ait kısır kedi mamasının içerisinde bulunan çeşitli vitaminler sayesinde hayvan sahipleri dışarıdan herhangi bir takviyeye gerek duymadan evcil hayvanın sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Tüm bunların yanı sıra kedilerin ağız tadına uygun seçilen tavuk eti, hayvanın zorlanmadan keyifle tüm mamayı bitirebilmesine de yardımcı olmaktadır. Bunun sonucunda kısır kediler her zaman en doğru diyet ile beslenir ve fazla kiloların oluşumunu en doğru şekilde engeller. Forlance markasının tek bir adet kısır kedi maması seçeneği ile evcil hayvanın gerek duyabileceği tüm ihtiyaçlar kolaylıkla sağlanabilmektedir.

 

Forlance Kedi Maması

Forlance kedi mamaları, kedilerin yalnızca karnını doyurması için değil, sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için özel içerikler ile hazırlanmaktadır. Kedi sahiplerinin doğurgan ve yetişkin bir kedi için satın alabileceği Forlance mama seçeneği Forlance Tavuk Etli Yetişkin Kedi Mamasıdır. Yetişkin kediler için gerekli pek çok farklı besin değeri bulunmaktadır ve markanın mama çeşitlerinin tümünde bu besinler bulunmaktadır. Yetişkin ve doğurgan kediler, gün içerisinde oldukça fazla hareket edebilmektedir ve bunun sonucunda enerji harcamaktadır.

Yetişkin bir kedinin her zaman doğru kiloda kalabilmesi için yakabileceğinden daha az ya da fazla enerji almaması gerekmektedir. Kediler aldığı enerjiden daha fazla enerji tüketimi yaptığında bağışıklık sistemi ile beraber vücudunda zayıflamasına sebep olabilmektedir. Aynı şekilde yakabileceğinden daha fazla enerjiyi vücuduna alan kediler de zaman içinde geri vermesi zor kilolar alabilmektedir. Tüm bu sorunların oluşmaması adına hayvan sahiplerinin kedi ya da köpekler için uygulaması gereken belli standartlarda bir diyet bulunmalıdır. Forlance kedi ve köpek mamalarının tümü dengelenmiş besin kaynaklarından oluşmaktadır ve böylelikle hayvanın fazla kilo alması ya da fazla zayıf olması kolaylıkla önlenebilmektedir.

Forlance kedi maması içerisinde bulunan besinlerin doğru diyeti uygulamasının yanı sıra, içerisinde çok sayıda vitamin bulunması da büyük önem taşımaktadır. Hayvan vücuduna sağlıklı vitamin ve besin değerlerinin girmesi için en kolay yol oral yoldur ve alınan mamaların içerisindeki vitaminler bu sebeple oldukça önemlidir. Mamaların içerisindeki Omega 3 yağ asitleri, A vitamini, B vitamini ve çinko sayesinde kedilerin herhangi bir takviyeye ihtiyaç duymadan sağlıklı kalabilmesi mümkün hale getirilmiştir. Ayrıca vitaminler ile bağışıklık sistemi güçlendirilirken bir taraftan da kedilerin deri, cilt döküntüleri ya da tüy dökülmesi gibi problemlerle karşılaşması da içeriğindeki Omega 3 ve Omega 6 ile tamamen engellenebilmektedir. Tüm problemlerin önüne en kolay yoldan geçmek isteyen evcil hayvan sahipleri için Forlance kedi ve köpek maması seçenekleri güzel bir alternatif olmaktadır.

 

Ucuz Forlance Kedi Mamaları

Forlance markasından kedi ya da köpek maması satın almak isteyen kişiler için sunulan seçeneklerin tümü farklı ihtiyaçlara göre düzenlenmiştir. Bu nedenle hayvan sahiplerinin herhangi bir kedi ya da köpek maması satın alırken evcil hayvanı iyi tanıması gerekmektedir. Örneğin kısır kedi sahibi bir kişinin satın alabileceği tek çeşit mama ve o mamanın farklı boyları bulunmaktadır. Kısır bir kediye fiyatı dolayısıyla yavru kedi maması verilmemelidir.

Hayvan sahiplerinin kedi ve köpekler için mama seçimi yaparken araması gereken ilk faktör fiyat değil içerik ve doğru mama olmalıdır. Forlance mama satın almak isteyen evcil hayvan sahiplerinin fiyatının daha uygun olması için yavru bir kediye satın alacağı yetişkin kedi maması, gelişim dönemini tamamlamamış kediler için oldukça yetersiz kalabilmektedir. Bunun sonucunda yeteri kadar protein ve yağı vücuduna alamayan kedinin gelişimi doğru şekilde tamamlanmayabilmektedir. Forlance kedi maması çeşitlerinin farklı kediler için olmasının bir sebebi vardır. Tüm kedilerin tüketebileceği bir mamalar paket üzerinde belirtilmektedir. Fakat evcil hayvan sahipleri fiyatın ucuz olması için kedinin yaşını ve doğurganlığını önemsemeden satın alacağı mamalar evcil hayvanın besin ihtiyacını tam tamamlayamayabileceği gibi fazla da gelebilmektedir. Bunun sonucunda ise kalıcı fazla kilolar hayvanda oluşabilir.

 

Uygun Fiyatlı Forlance Kedi Mamaları

Forlance markasından uygun fiyatlı kedi ya da köpek maması satın almak isteyen hayvan sahiplerinin izleyebileceği en sağlıklı yol daha küçük paketler satın almak olacaktır. Fiyatı sebebi ile kedi ya da köpeğe yanlış mama satın almak oldukça yanlış bir davranıştır, yavru kediye yetişkin kedi maması satın almak, doğurgan kediye kısır kedi maması satın almak ya da tüm bunları köpeklere yapmak, hayvanın vücut sağlığını olumsuz etkileyebilmektedir.

Maliyeti düşük bir Forlance mama satın almak isteyen kişi 15 kilogramlık bir mama paketi almak yerine 5 kiloluk bir mama paketi satın alabilmektedir. Genellikle evcil hayvan sahipleri tek seferde daha uzun kullanabilmek adına 15 kilogramlık tek bir paket satın almayı tercih etmektedir. Fakat ürün gramı arttıkça fiyatta artış göstermektedir. Forlance kedi maması ve diğer mama çeşitleri çok uygun fiyatlarda evcil hayvan dükkanlarında ve internette satılmaktadır. Hayvan severler uygun fiyatlı mama alımlarında seçici davranmalıdır. Ucuz ve kalitesiz mamalar sorunlara ve eksikliklere sebep olarak veteriner masrafı çıkartabilmektedir. Evcil hayvan sahipleri kedinin sağlığı için ve zararın en aza indirilebilmesi için yapması gereken en doğru hareket en uygun Forlance kedi maması seçimini yaparak satın almasıdır. Aksi taktirde farklı masraflar ortaya çıkabilir ve daha da önemlisi kedi ya da köpeklerin gelişimi beslenme sonucunda olumsuz etkilenebilir. 

Listelenecek bir ürün yok