Menu
Your Cart

Dr. Sacchi Kedi Maması

Dr.Sacchi


Dr.Sacchi, kedi ve köpek maması ve farklı evcil hayvan ürünleri olmak üzere birçok çeşit üreten bir yerli markadır. Hayvan dostu bir üretim anlayışı ile mamaları üretmekte olan Dr.Sacchi, online siteler üzerinden hayvan severleri ile buluşmaktadır.

Kedi bakımında en öne çıkan adımlardan birisi mama seçimidir. Kedilerin sağlık durumuna ve bağışıklık sistemine doğrudan etkisi olan mamaların doğru içerik oranları ile seçilmesi gerekmektedir. Dr.Sacchi kedi mamaları kedilerin yaşam dönemlerine ve özel durumlarına göre ihtiyaçları olan besin gereksinimleri sağlamak amacı ile farklı çeşitlerde üretilmektedir.

Kediler, yavruluk dönemlerinden itibaren kedi maması kullanmaya başlamaktadırlar. Yavruluk dönemi boyunca her canlıda olduğu gibi farklı hayvansal yağ ve vitamin ihtiyaçları, kedilerin gelişimi boyunca öne çıkmaktadır. Özellikle yavruluk dönemlerinden itibaren geçmiş atalarının beslenme alışkanlığını beraberinde getiren yavru kedilerde doğru içerikli mama seçimi ile birlikte kokusunu ve tadını seveceği kedi mamasının bulunması da zorlaşmaktadır. Dr.Sacchi yavru kediler için özel olarak üretilen düşük tahıllı kedi maması ile yavru kedilerin hem içgüdüsel hem de fiziksel ihtiyaçlarını tamamen karşılamaktadır.

1 yaşından itibaren yavruluk döneminden çıkan ve artık erginlik dönemine giren kedilerin ihtiyaçları ve gereksinimleri de bu doğrultuda değişmektedir. Yavruluk döneminde olduğu gibi bu dönemde de farklı besin değerlerine ve enerji verici öğelere ihtiyaç duyulmaktadır. Yavru kedi mamasının bu ihtiyaçlara karşılık verememesi ve dengeli vücut gelişimi için yetersiz kalması sebebi ile Dr.Sacchi yetişkin kedilere özel mamaları farklı tatlar ve kokular ile üretmektedir. Her kedinin damak seçiciliği ve vücut hassasiyeti farklıdır. Bu hassasiyetlere uygun olacak şekilde yetişkin kedi mamaları Dr.Sacchi tarafından üretilmektedir. Hassas kediler için olan Dr.Sacchi kedi mamaları hem yetişkin bir kedinin gündelik besin ve enerji ihtiyaçlarını optimum düzeyde karşılamakta hem de kedilerde görülen sindirim ve deri hassasiyeti gibi sorunları azaltıcı ve düzenleyici içerikleri ile hassas kedilerin sağlığını korumaktadır.

Kedilerin yaşam döngüleri içerisinde farklı dönemlerde oluşan farklı ihtiyaçları gibi kısırlaştırılma işlemi geçirmiş kedilerde de bünyelerindeki değişime bağlı olarak farklı besin değerlerine gereksinim duyulmaktadır. Kısırlaştırma işlemi kedilerin hem hormonsal düzenlerini etkilemekte hem de özellikle operasyon tarihinden sonra kısa bir dönem için bağışıklık sistemlerini etkilemektedir. Bu dönemlerinde yeterli besin takviyesini alamayan ve çeşitli hayvansal protein, hayvansal yağ, vitamin ve minerallerden yoksun kalan kedilerde iyileşme döneminde aksaklıklar yaşanmaktadır. Dr.Sacchi kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilmiş olan kedi maması ile kedilerin kısırlaştırma operasyonundan hemen sonraki ve ilerleyen dönemlerindeki özel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik üretilmiş uygun fiyatlı bir mama çeşididir. Kedilerdeki hormon değişikliğine bağlı metabolizma yavaşlamasının olumsuz etkilerinden olan kilo alımının önüne geçmek için düşük tahıllı ve düşük kalorili olarak üretilen Dr.Sacchi mama, besin değerlerinden hiçbir şey kaybetmeden ve Omega yağları ile zenginleştirilmiş bir şekilde üretilmektedir.

Kedi mamasının seçiminin tüm yaşam döngüleri boyunca doğru bir şekilde yapılmış olması kedilerin hem yaşam ömrünü uzatmakta hem de kaliteli ve sağlıklı bir yaşam geçirmelerini sağlamaktadır. Dr.Sacchi kedi mamalarının dengeli ve düzenli besin oranlarının yanı sıra tercih edilme sebeplerinden biri de uygun fiyatlı kedi mamalarından oluşmalarıdır. Dr.Sacchi kedi mamaları gerçek etten ve yüksek oranlı hayvansal proteinler ile üretilmesi ve kaliteli içeriğe rağmen uygun fiyatlı oluşu birçok hayvan sever tarafından tercih edilme sebebidir. 10 kg’lık ve 15 kg’lık farklı gramajlı paketlerde satılan kedi mamaları ile alım imkânı kolaylaşmaktadır bu nedenlerle sadece evcil hayvanlar için değil sokak hayvanlarını da beslemek isteyen hayvan severler tarafından oldukça yoğun bir ilgi ile tercih edilmektedir.

Dr.Sacchi Markasının Tarihi

Dr.Sacchi Türkiye’de ve dünyada 15 yılı aşkın bir süredir hizmet vermekte olan bir markadır. Kedi kumu, kedi maması, köpek maması ve farklı ürünleri ile uzun sürelerden beri hizmet vermektedir. Dr.Sacchi Türkiye menşeili bir firmadır. Hayvanlar üzerinde deney yapmayan ve hayvan dostu ürünler üretmesi ile bilinmektedir. Hayvan dostu yaklaşımı ve uzun yıllara dayanan üretim geçmişi ile Türkiye’deki en güvenilir ve en tercih edilen markalardan birisidir.

Dr.Sacchi kedi maması ürünleri online alışveriş siteleri üzerinden kolaylıkla ulaşılabilirdir. Birçok farklı içerikteki her yaşa uygun kedi mamaları, farklı gramajlar ile beslenme değerlerine uygun olarak uzun yıllardan beri güvenle hayvan severler tarafından tercih edilmektedir.

Dr.Sacchi Kedi Mamaları Çeşitleri

Kedi maması üretiminde Dr.Sacchi, birçok farklı özellikte ve farklı çeşitte kedi mamasını üretmekte ve müşterilerine sunmaktadır. Kısırlaştırılmış kedi maması, yavru kedi maması, yetişkin kediler için mama, hassas kediler için mama gibi farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitler yer almaktadır. Tüm bu çeşitler somonlu, tavuklu, kuzulu, biftekli, sığır etli gibi kedilerin damak tadı ve kokusuna uygun farklı lezzetler ile üretilmektedir.

Dr.Sacchi kedi mamaları çeşitleri, kedilerin ihtiyacı olan tüm hayvansal protein, sindirim sistemi ve deri sağlığına yardımcı vitamin, mineral ve diğer besin yapı taşlarını uygun oranlar ile içermektedir. Kedilerin özel beslenme diyetlerine uygun düşük tahıllı, premium gibi özel besin değerleri içeren mama çeşitleri bulunmaktadır. Farklı yaş gruplarına, beslenme düzenlerine, diyet içeriklerine göre sindirim hassasiyeti ve seçici damak tadına yönelik birçok farklı Dr.Sacchi kedi maması ürünleri kaliteli besin içerikleri ile üretilmektedir. Farklı çeşitler şunlardır:

·        Dr.Sacchi Premium Sensitive Salmon Yetişkin Kedi Maması 15 kg

·        Dr.Sacchi Premium Sensitive Kuzulu Kedi Maması 15 kg

·        Dr.Sacchi Düşük Tahıllı Etli Yavru Kedi Maması 10 kg

·        Dr.Sacchi Basic Chicken Yetişkin Kedi Maması 15 kg

·        Dr.Sacchi Sığır Etli Kedi Maması 15 kg

·        Dr.Sacchi Premium Düşük Tahıllı Kısır Kedi Maması 10 kg

Kedilerin yavruluk dönemlerinde, kısırlaştırma işlemi geçirmiş olmaları halinde, yetişkinlik ve yaşlılık hallerinde gibi farklı dönemlerinde farklı besin gereksinimleri oluşmaktadır. Bu nedenle kedinin durumuna ve hassaslığına uygun doğru mamanın seçilmesi daha dengeli büyüme, daha sağlıklı beslenme ve daha uzun ve kaliteli bir ömür geçirme imkânı sunmaktadır.

Dr.Sacchi saklama kolaylığı ve uygun fiyat imkanı ile farklı kiloluk paketler ile üretilmektedir. 10 kiloluk ve 15 kiloluk Dr.Sacchi uygun fiyatlı mama çeşitleri ile kuru mamalarda sıklıkla yaşanan bayatlama ve kokusunu kaybetme sorunun önüne geçilebilmektedir. Işıktan koruyan ve hava almasını engelleyen özel ambalaj ile kedi mamaları dokusunu ve kokusunu kaybetmemekte, kediler için her daim taze bir şekilde kalmasını sağlamaktadır.

Dr.Sacchi Yavru Kedi Mama Çeşitleri

Yavru kedilerde mama seçimi, gelişimlerinin desteklenmesi ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmaları konusunda en önemli adımdır. Birçok yavru kedi mamalarını seçecekleri zaman atalarından süre gelen içgüdülerini kullanmaktadır. Bu nedenlerle içgüdüleri doğrultusunda en uygun besin değerlerine sahip kedi mamasının seçilmesi gerekmektedir.

Yavru kedilerde en sık görülen sorunlardan biri sindirim sorunlarıdır. Yeni gelişmeye başlayan sindirim sistemleri için yetişkin kedi mamaları ve diğer mama çeşitleri gerekli besin değerlerini karşılayamamaktadır. Dr.Sacchi, kedilerin sindirim sisteminde sağlıklı bir emilim ve gelişme için gerekli olan tüm hayvansal protein, üriner sistemi destekleyici magnezyum ve mineralleri en uygun oranlar ile üretmektedir. Yavru kedilerin 1 yaşına kadar beslenmelerini optimum düzeyde sağlanmaktadır.

Yavru kedilerde mama seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu, deri ve tüylerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için gerekli olan vitamin değerlerini içermesidir. Özellikle yavru kedilerde gerekli vitamin desteğinden eksik kalan yavru kedilerde çeşitli deri hastalıkları ve tüy dökme sorunları gözlenmektedir. Dr.Sacchi kedi maması ürünleri gerekli tüm mineral ve vitamin oranlarını içermektedir.

İçeriğindeki farklı vitaminler şu şekildedir:

·        A vitamini

·        D vitamini

·        E vitamini

·        C vitamini

·        B1-B2-B3 (Niasin)

·        B6-B12-B7 (Biyotin)

·        B9 (Folik asit) Vitamini

·        K vitamini

·        Kolin

·        Kalsiyum Pantotenat

İçeriğindeki farklı mineraller şu şekildedir:

·        Kalsiyum

·        Fosfor

·        Sodyum

·        İyot

·        Çinko

·        Bakır

·        Potasyum Klorür

·        Demir

·        Selenyum

·        Magnezyum

Dr.Sacchi yavru kedi mamaları, kedilerin sindirim sistemini rahatsız etmemek üzere düşük tahıllı olarak üretilmektedir. Dr.Sacchi yavru kedi mamasının genel özellikleri şu şekildedir:

·        Yapay tatlandırıcı, koruyucu ve renklendirici içermez.

·        Parlak Tüyler ve Sağlıklı Deri

·        Vitamin ve Minerallerle Zenginleştirilmiştir.

·        Doğal Antioksidanlar içerir.

·        Üriner Sistemi destekler.

·        Magnezyum Düzeyi kontrollü

Yavru kedilerde mama seçimlerinde bir diğer önemli konu, yavru kedi mamasının yavru kedilerin çene, diş ve ağız yapısına uygunluğudur. 1 yaşına kadar olan kedilerde diş yapısı henüz çok büyük parçaları parçalayamamakta ve çene yapısı çiğneme için çok güçlü değildir. Fiziksel özelliklerine ve kas yapısına uygun olarak üretilmeyen kedi mamaları yavru kedilerde zorlanmaya ve diş etlerinde hasara yol açmaktadır. Dr. Sacchi yavru kedi maması, yavru kedilerin hem çiğneme hem de parçalama becerilerini geliştirici düzeyde üretilmektedir.

Yavru kedi mamalarını diğer mamalardan ayıran özellikler yavru kedilerin enerji düzeylerine ve bağışıklık sistemlerine uygun içerikli mamalar olmalarıdır. Dr. Sacchi yavru kedi mamasının içeriğinde yer alanlar şunlardır:

·        Yüksek kalitede kurulmuş Sığır Eti ve Kuzu Eti, Esmer Pirinç, Bezelye, Patates, Somon Yağı, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Deniz Yosunu, Avize Ağacı Özütü, Zerdeçal Kökü Tozu, Havuç, Yucca, Pisilyum

Yavru kediler için yapılan mama seçimleri kedilerin yaşam boyu sağlık düzeylerini etkilemektedir. Yavruluk döneminde eksik veya yanlış beslenmiş kedilerde ömür boyu sürebilecek hormon bozuklukları, sindirim sıkıntıları ve deri rahatsızlıkları görülebilmektedir. Büyüme esnasında sisteme katılmamış yağ ve proteinler, ileride takviye olarak sağlansa bile düzeltici ve iyileştirici etkisi az olmaktadır. Bu nedenlerle yavru kedi maması seçimi yapılırken tüm gerekli bileşenlere özellikle dikkat edilmelidir. Yavruluk dönemlerinde gerekli takviyeleri almış ve dengeli beslenmesini gerçekleştirmiş kediler hem bağışıklık hem de vücut sistemleri olarak daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü yaşamlar geçirmektedirler.

Dr. Sacchi mama, özel paketlenmesi, düşük tahıl özellikleri ve yüksek protein, vitamin ve mineral değerleri ile yavru kediler için en uygun değerleri içeren bir mama çeşididir.

Dr.Sacchi Kısır Kedi Mama Çeşitleri

Kısırlaştırılmış kedi maması, kısırlaştırma operasyonu geçirmiş kedilerin özel ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak hazırlanan bir kedi maması çeşididir. Kısırlaştırılmış kedilerde bedenlerindeki hormon düzenin değişmesi ile birlikte beslenme alışkanlıkları da değişmektedir. Üretilen hormon seviyesi değişikliğine bağlı olarak kedilerin gün içerisindeki hareketliliklerinde kısıtlanmalar görülmektedir. Bu hareket kısıtlanması ve daha düşük enerjili olmaları sebebi ile kilo alımı sorunları baş göstermektedir. Normal kedi mamalarının besin değeri ve kalori içerikleri kısırlaştırılmış kedilerin hem ihtiyacını karşılamamakta hem de kalori dengesini sağlayamamaktadır. Bu nedenlerle kısırlaştırma işlemi geçirmiş kedilerde mama seçiminin önemi ön plana çıkmaktadır. Dr.Sacchi, tüm bu gereksinimleri gözeterek gerekli besin yapı taşlarını uygun oranlar ile içeren kısırlaştırılmış kedi mamaları üretmektedir.

Kısırlaştırma işlemi geçirmiş kedilerde özel mama verilmemesi ve gerekli besin değerlerinin karşılanmaması halinde istenmeyen sağlık sonuçlarına sebep olunabilmektedir. Özellikle kısır kedilerin düzenli kalori takibinin yapılmamasına bağlı olarak kilo alması, kediler için çok sık görülen ve oldukça zararlı kilo alımına sebep olmaktadır. Kedilerde fazla kilo, kedilerin yaşam sürelerini kısıtlayıcı ve kalitesiz bir yaşam sürmesine sebep olmaktadır. Fazla kilolar kedilerde diyabet hastalığına, böbrek rahatsızlıklarına, sindirim sorunlarına ve depresyon gibi hem fiziksel hem de psikolojik olarak ciddi rahatsızlıklar geçirmesine neden olmaktadır. Tüm bu nedenler ile besin değerlerinin düşük kalorili içerik barındıran özel kısırlaştırılmış kedi maması kullanılması gerekmektedir.

Kısırlaştırılmış kedi mamasının seçiminde sadece düşük kalori gözetmek yeterli olmamaktadır. Kalori seviyesinin düşük tutulurken gerekli besin değerlerinin yüksek tutulmuş olmasına özen gösterilmelidir. Özellikle kısırlaştırılmış kediler, geçirdikleri operasyon ve vücutlarındaki hormon değişimi sebebiyle omega yağı gibi vücutlarındaki yaşamsal faaliyetleri dengeleyici ve bağışıklık sistemlerini güçlendirici özel yağ ve vitaminlere ihtiyaç duymaktadırlar. Yetişkin ve diğer kedi mamaları bu özel içerikleri çoğunlukla içermemektedir. Bu nedenle kısır kedilerin diyetine ve beslenme biçimine uygun mama seçimi önem taşımaktadır. Dr.Sacchi mama kısırlaştırılmış kediler için belirlenen gerekli tüm hayvansal protein, yağ, vitamin ve mineralleri içermektedir. Düşük tahıllı olarak özel olarak üretilen kısır kedi maması hem yavaşlayan vücut sistemlerini hızlandırıcı hem de sindirimi kolaylaştırıcı içeriklerden oluşmaktadır. Gerçek et ile üretilen Dr. Sacchi kısırlaştırılmış kedi mamasının içeriği şunlardan oluşmaktadır:

·        Yüksek kalitede kurulmuş Somon ve Tonbalığı, Esmer Pirinç, Bezelye, Patates, Tavuk Yağı, Somon Yağı, Bira Mayası, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Manan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avize Ağacı Özütü, Zerdeçal Kökü Tozu, Havuç, Yucca, Pisilyum.

Dr.Sacchi kısırlaştırılmış kedi maması Omega 3 ve Omega 6 yönünden zenginleştirilmiştir. Bu özel yağlar ile kısır kedilerin sindirim sistemleri korunmakta, deri ve tüy sağlıkları desteklenmekte ve kısır kediler için gerekli olan hayvansal yağ miktarı daha sağlıklı bir şekilde karşılanmaktadır. Omega 3 ve Omega 6 besinlerin bağırsakta sindirimini ve emilimini kolaylaştırmaktadır. Böylece özellikle kısırlaştırılmış kedilerde görülen sindirim ve hazımsızlık problemlerinin önüne geçilmektedir.

Dr.Sacchi kısırlaştırılmış kedi mamaları özellikle erkek kısır kedilerde daha sık görülmekte olan idrar yolu taşı oluşumunun önüne geçmektedir. İçerdiği magnezyum ve diğer mineraller ile kedilerin üriner sistemini korumakta ve onarmayı desteklemektedir. Dr.Sacchi mama içerisindeki destekleyici vitamin ve mineraller şunlardır:

Mineraller;

·        Kalsiyum

·        Fosfor

·        Sodyum

·        İyot

·        Çinko

·        Bakır

·        Potasyum Klorür

·        Demir

·        Selenyum

·        Magnezyum

·        Ph 6.30

Vitaminler;

·        A vitamini

·        D vitamini

·        E vitamini

·        C vitamini

·        B1-B2-B3 (Niasin)

·        B6-B12-B7 (Biyotin)

·        B9 (Folik Asit) Vitamini

·        K Vitamini

·        Kolin

·        Kalsiyum

·        Pantotenat

Dr.Sacchi kısırlaştırılmış kedi maması, kısır kediler için gerekli tüm takviyeleri ve özel besin yapı taşlarını içermektedir. Dr.Sacchi kısır kedi mamasının genel özellikleri şunlardır:

·

Listelenecek bir ürün yok