Menu
Your Cart

Cat Chefs Kedi Maması

Cat Chefs


Cat Chefs kedi mamaları evcil hayvanlarınızın sağlığı için üstün kaliteli içerikle üretilmiştir. Mama içinde yer alan zengin içerikler sayesinde sevimli dostunuz sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşamın keyfini sürecek. Mama içinde yeterli ve dengeli miktarda protein, karbonhidrat, yağ, mineral ve vitaminler bulunmaktadır. Kedilerin içinde bulundukları döneme göre almaları gereken makro ve mikro besin maddeleri değişiklik göstermektedir. Cat chefs kedi mamaları içinde bu besin maddeleri bulunduğundan kedileriniz her daim sağlıklı kalır. Kedinizin sağlığı için en doğru mamayı tercih etmeyi ihmal etmeyin. 

Cat Chefs mama içerikleri farklı kedilerin damak tatları için uygun şekilde hazırlanmıştır. Her kedi farklıdır ve kedilerin farklı dönemlerde farklı mamalar ile beslenmeleri gerekmektedir. Bir kedinin sevdiği tat öbür kedi için güzel olmayabilir. Markanın zengin aromaları sayesinde her kedi kendine layık besin bulabilir. Enfes mamalar sayesinde kediniz hem sağlıklı hem de iştahlı olacak. Cat Chefs ile beslenen kedilerin iştahında eksiklik olmaz.

Cat Chefs kedi mamalarını mükemmel yapan içerik, başka hiçbir marka kedi mamasında bulunulmaz. Özel olan bu içerikler başında taurin ve amino asit gelmektedir. Kedilerin sağlığı açısından bu iki madde hayati önem taşımaktadır. Taurin isimli maddenin eksik olması halinde kedilerin özellikle görüşlerinde problem ortaya çıkmaktadır. Bunun dışında yürüme bozuklukları, duymada bozukluk görülmesi muhtemel olan problemler arasında yer alır. Yapılan çalışmalar taurin isimli maddenin mama işlenmesi sırasında eridiğini ortaya koymuştur. Bu edenle Cat Chefs kedi mamalarının içine taurin konulma aşaması önemlidir. İşlenme aşamasında sonra konulan taurin kedilerinizin tam da gerektiği anda gerektiği besini almasına katkı sağlar.

Cat chefs her kedi ırkının farklı bir mama yemek isteyebileceğini biliyor. Farklı kedi mamalarının ortak olarak tercih ettikleri özel tür mamalar vardır. Farklı ırka özel kedi mamaları ile Cat Chefs gönüllere taht kurmayı başarmıştır. Her ırkın enerji tüketimi, iştahı, hareket miktarı birbirinden farklı olacaktır. Bilimsel çalışmalar ortak ırkların sindirim ve bağışıklık sistemlerinde benzerlik olduğunu ortaya koymuştur. Bu nedenle Cat Chefs, kedi maması tercihi yaparken, mutlaka kedinizin ırkına dikkat etmeniz gerektiğini söylüyor.

Cat Chefs Markasının Tarihi

Cat Chefs markasının kuruluşuna ilham olan hayvan sağlığı, ayrıca bir felsefe olarak belirlenmiştir. Ödüle layık görülen bu marka, sevimli dostunuzun sağlığını her şeyden önde tutuyor. Yöresel ve doğal içerikler ile mamalar kedilerinizin sağlığına çok iyi gelecek. Yalnızca besleyici besin maddelerinin mama içine konmuş olması yetmez. Bu besin maddelerinin aynı zamanda doğru şekilde pişirilmesi gerekir. Mama içindeki yüksek koruyucu maddelerin sağlamlığı açısından buharda pişirme yöntemi tercih edilmektedir.

Cat Chefs mama buharda pişirme yöntemi ile pişirildiği için içinde bulunan besleyici maddelere zarar gelmez. Bütün vitamin ve mineraller korunmuş olur. Mamaların içinde kedinizin sağlığını tehlikeye atacak koruyucu madde ya da herhangi bir kimyasal bulunmaz. Mamalar tamamen doğaldır. Mamaların içine lezzet oranının bozulmaması açısından su bile konmamaktadır.

Kedi mamalarından bazıları tavuk aromasına sahiptir. Bu tavukların özgür dolaşmasına ve kesinlikle anti biyotik almamış olmasına büyük önem verilmektedir. Tavuklar tamamen doğal ortamlarında bulunurlar. Bu durum tavuk dışında diğer hayvanlar için de geçerlidir. Bizon, kuzu, canlı yakalanan balıklar bu hayvanlardan bazılarıdır. Sağlıklı içerikler için sağlıklı ana maddelerin tercih edilmesi gerekir. Tüketiciler zengin mama seçenekleri arasından sevimli dostları için en uygun olan mamaları tercih edebilirler. Kediniz bu aromalara bayılacak.

Cat Chefs kedi mamalarını kedinize verirken yalnızca hangi mama türünü verdiğiniz önemli değildir. Bunun dışında mutlaka kedinize doğru zamanda mama vermeniz gerekir. Yetişkin kediler için kedinizi beslemeden önce onu tartın. Kedinizi tarttıktan sonra çıkan sonucu bir gelişim kağıdına kayıt edin. Bu sayede kedinizin gelişimini zamana göre gözlemlemeniz mümkün olun. Kedilerin beslenme düzenlerinde ağırlıklarının bilinmesi son derece önemlidir. Çünkü kedinize mama verirken eğer kediniz kilolu ise daha az mama, kediniz zayıfsa daha çok mama vermeniz gerekebilir. Zayıf ve kilolu kedilerin aynı şekilde beslenmeleri elbette doğru olmayacaktır.

Cat Chefs Kedi Mamaları Çeşitleri

Cat Chefs kedi mama çeşitleri zengindir. Bu mama çeşitleri arasından hangisini tercih edecek olursanız olun, kedi mama paketlerinin arkasında porsiyon bilgisi yer alır. Bu prosiyon bilgisini kullanarak kedinize mamasını verebilirsiniz. Eğer kediniz beslenmesi gerektiğinden daha büyük porsiyon ile beslenirse kilo problemleri ile karşılaşması olasıdır. Benzer şekilde porsiyon miktarında gerektiğinden az besin bulunursa ve yeme problemleri varsa, kediniz olması gerektiğinden zayıf olur. Uzun süreçte kediniz beslenme problemleri ile karşılaşır.

Cat Chefs mama kurulduğu günden bu yana, hızlı bir şekilde dünyaya örnek bir marka olma yolunda ilerlemektedir. Mama üretimi doğaya saygılıdır, hayvan sağlığını her şeyden önde tutar ve evcil hayvan sahiplerinin en uygun fiyattan mamalar satın almalarını sağlar. Artık kaliteli mama satın almak için cebinizden çok fazla para çıkarmak zorunda değilsiniz. Kaliteyi uygun fiyata da satın alabilirsiniz.

Cat Chefs kedi mamalarını daha önce kullanmadınız mı? Kedinizin mevcut mamasından memnun değil misiniz? O halde artık kedinizin de Cat Chefs mamalarının tadına bakması ve sağlığına kavuşmasının vakti geldi. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. Mama değişikliği yapmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Dikkat edilmesi gereken önemli  incelikleri bulunmaktadır. Özellikle eğer kediniz yavru ise mama değişikliği sürecinde büyük problemler ile karşılaşabilirler. Mama değişikliğini nasıl yapmanız gerektiğini bilmeniz halinde kedinizin sağlık problemleri yaşamasını engellemiş olacaksınız.

Cat Chefs kedi maması geçiş süreci için 7 gün yeterli olur. Eğer kedinizin alerjik bir durumu varsa, bu süreyi 15 güne kadar çıkartabilirsiniz. Mama değişikliği yapmak için eski maması ve yeni mamasını karıştırmanız gerekir. Belirlediğiniz günün sonunda tamamen yeni mamasını yiyeceği şekilde mamasına geçiş yapmalıdır. Her geçen gün yeni mama miktarının artırılması gerekir. Bununla birlikte eski mama miktarının azalması gerekir. Mama tüketimi yapıldıktan kısa süre sonra kedinizde olan olumlu değişiklikleri fark edeceksiniz.

Cat Chefs Yavru Kedi Mama Çeşitleri

Cat Chefs mama çeşitleri farklı amaçlara hizmet etmesi için özel olarak üretilmiştir. Bu mama çeşitlerini kullanarak kedinizi beslemek için farklı beslenme çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Veteriner hekimler kedilerin beslenmeleri için evcil hayvan sahiplerinin faydalanabilecekleri 3 temel farklı beslenme çeşidi olduğunu belirtiyor. Bunun dışında da beslenme çeşidi elbette bulunuyor ancak veteriner hekimler bu beslenme yöntemlerinin kediler için daha iyi olduğunu söylüyor.

Cat Chefs mamasını kedinize ilk olarak sınırsız beslenme şeklinde verebilirsiniz. Bu beslenme türünde kesiniz beslenmek için her istediği zaman mama bulabilir. Bu beslenme türünün kilolu kedilerde uygulanması önerilmemektedir. Eğer çalışan biriyseniz ve evden sabah çıkıp akşam eve geliyorsanız, bu beslenme yöntemi size uygun olacaktır. Kedinize yemek verirken en fazla bir günlük olacak şekilde vermeniz önemlidir.

Cat Chefs yavru kedi maması verilirken tercih edilebilecek bir diğer beslenme yöntemi ise süreli beslenmedir. Bu beslenme çeşidi, adından da anlaşılacağı üzere sınırsız beslenmenin tam tersidir. Bu beslenme türünde minik dostunuz yalnızca belli zamanlarda yemek için mama bulabilir. Özellikle kilo problemi olan kedilerin bu yöntemle beslenmelerinde fayda vardır. Süreli beslenmede kedinizi ilk geçiş aşamasında alıştırmanız biraz zor olabilir. Ancak biraz sabırlı olmanız halinde kediniz kurmaya çalıştığınız düzene alışarak, süreli beslenecektir. Süreli beslenme uygulamak isteyen bir kişinin kedisinin yanında gün boyu olması gerekir.

Son olarak da kedinizi beslerken öğün tarzı beslenmeden faydalanabilirsiniz. Belli öğünlerde kedinizin beslenmesi ve besin zamanların öğünlere bölünmesi bu beslenme tarzına örnektir. Bu beslenme tarzının insanların beslenmesine benzediğini söylesek yanlış olmaz. Özellikle iştahsızlık gibi problemleri olan kedilerin öğün tarzı beslenmeye geçmesi gerektiği söylenmektedir. Öğün tarzı beslenmede kediler ara öğünler ile de beslenirler.

Cat Chefs Kısır Kedi Mama Çeşitleri

Cat Chefs mama çeşitlerinden kısır kediler için özel olarak hazırlanan mamalar kısırlık döneminde olan kedilerin ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmıştır. Kısır kedilerin vücutlarında işlemden sonra bir takım değişiklikler meydana gelmektedir. Bu değişikliklerin başında kedilerin iştahlarının artması, hareketlerinin azalması, uykuda artış, agresif tavırlar gelmektedir. Kısır mama çeşitleri bu nedenle kalori açısından diğer mamalara göre daha azdır. İştahları açık olan sevimli dostlarınızın daha uzun süreler boyunca tok kalabilmeleri için mama içerisinde protein miktarının fazla olmasına özen gösterilmiştir.

Cat Chefs mama seçeneklerinden kısır kediler için özel mamalar tüketen kedilerin sağlıklarında belirgin miktarda artış olur. Bu kedilerin tüy renkleri daha parlak ve canlıdır. Kediler kısır olmalarına karşın kendilerini hantal hissetmezler. Kısır kediler Cat Chefs kedi mamaları ile bile bu zor dönemde kendilerini mutlu hissetmeye devam ederler. Kısır kedilerin özel beslenmesi çok önemlidir. Aksi halde bu dönemde kilo artışı ve aşırı kiloya bağlı hastalıkların görülmesi oldukça olasıdır.

Cat Chefs kısırlaştırılmış kedi maması içerisindeki formül ile kısır kedileri destekliyor. Onlara enerji veriyor ve bunu yaparken zengin protein içeriği ile onları tok tutuyor. Kediler iştahlarının artmasına karşın daha fazla yeme isteklerine karşı koyarak fit kalabiliyorlar. Artan enerjileri sayesinde bütün bir günü uyuyarak değil de oynayarak ve etrafta dolaşarak geçirmek istiyorlar. Yılların sevilen markası Cat Chefs ile kısırlaştırılmış kedinize bir iyilik yapmanın vakti geldi.

Cat Chefs Kedi Maması

Cat Chefs kedi maması çeşitlerinden en çok tercih edilenlerden bir tanesi, gelişmekte olan kediler içindir. Gelişim süreci insanlarda olduğu kadar kedilerde de çok önemlidir. Gelişim sürecinde olan kedilerin almaları gereken temel besin maddeleri bulunur. Ancak bu maddelerin dengeli bir şekilde alınması halinde kedilerin yaşamlarını sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirmeleri mümkün olur. Kedinize hayatı boyunca bir hediye vermek isterseniz onu gelişim sürecinde Cat Chefs mamaları ile besleyebilirsiniz.

Cat Chefs kedi mamalarında yavru kediler için özel hazırlanan formül de dikkate değerdir. Yavru kedi mamaları onların büyüme ve gelişmelerine katkı sağlar. Yavru kediler 0 ile 1 yaş arasında kabul edilir. Kediler küçük olduklarında özellikle bağışıklık sisteminde zayıflıklar olur. Bağışıklık sistemleri kedilere annelerinde geçmiştir. Aşamalı olarak düşen bağışıklık sistemi, mutlaka besinler ile desteklenmelidir.

Cat Chefs kedi maması yaşlı kedileri de atlamadı. Yaşlı kedilerin yaşları 7 ve üzeri olarak kabul edilir. Bu dönemde metabolizma ve sindirim sistemleri ile bütün vücudunda genel olarak yavaşlama olan kedilerin besinler ile vücutlarını toparlaması gerekir. Kedilerin özellikle yaşlılık döneminde dışarıdan alacağı besin maddelerine ihtiyacı olur. Aksi halde kediniz, zor bir yaşılılık dönemi içine girer.

Ucuz Cat Chefs Kedi Mamaları

Cat Chefs kedi mamaları ucuz olmakla kalmayıp, bilimsel araştırmalar neticesinde hazırlanan, kanıta dayalı bir mama türü olarak bilinmektedir. Piyasada en yüksek kalitede olan bu mama türü, küresel anlamda bir lider olma yolunda ilerlemektedir. Markanın beslenme teknolojisi diğer rakip firmalara bile örnek olacak niteliklere sahiptir. Klinik uzmanlar ile geliştirilen marka içeriği başarısını kedilerin gösterdiği olumlu belirtiler ile bir kere daha göstermektedir.

Cat Chefs mama tüketen kedilerin belli başlı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikleri ile Cat Chefs kedilerini tek bir bakışta fark etmek mümkündür. Bu belirtilerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

·        Keyifli olma,

·        Sağlıklı tüyler,

·        Görüntünün sağlıklı olması,

·        Mutluluk,

·        Oyuncul hal,

·        İştahın dengeli olması,

·        Derinin sağlıklı olması vb.

Cat Chefs tüketmeyen kedilerde de ne yazık ki bu durumun tersi görülebilmektedir. En çok görülen ve beslenme bozukluklarına bağlı olarak ortaya çıkan problemler şu şekilde sıralanabilir:

·        Böbrekte taşlar,

·        Kiloda artış,

·        Fazla kilolu olma,

·        Büyümede yavaşlık,

·        Büyümede hızlılık,

·        Yorgunluk,

·        Kaka kıvamının sulu olması,

·        İç organlarda problemler olması,

·        Tüylerin dökülmesi.

Kedinizin bu ve bunlara benzer sağlık problemleri ile karşılaşmasını istemezsiniz değil mi? O halde onu, yaşadığı döneme uygun Cat Chefs kedi mamaları ile beslenmeyi ihmal etmeyin. Değişimi kısa sürede göreceğinizi iddia ediyoruz. Mamaların oluşturulmasına katkı sağlayan yüzlerce uzman veteriner hekim garantisini veriyor.

Uygun Fiyatlı Cat Chefs Kedi Mamaları

Cat Chefs uygun fiyatlı olan kedi mamaları, veteriner hekimler tarafından havyanlar üzerinde, hayvanların sağlıklarını kesinlikle tehlikeye atmadan onlar üzerinde denenir. Mamaların her seferinde içerikleri farklıdır. Farklı içeriklerin hayvanlar üzerinde nasıl bir etkiye sahip olduğu bu şekilde en doğru yoldan bulunmuş olur. Hayvanların verdikleri tepkilere göre, kedilerin sağlık problemleri yaşamalarının önüne geçilir. Mamalar piyasa oldukları süre boyunca da dahil olmak üzere analizlere tabi tutulur.

Listelenecek bir ürün yok