Menu
Your Cart

Appetite Kedi Maması

Appetite


Appetite  kedi mamaları ödüle layık görülen, üstün kalitede içeriklere sahiptir. Evcil hayvanınızın sağlığı için üretilen bu içerikler sayesinde, sevimli dostunuz hiç olmadığı kadar uzun ve sağlıklı bir yaşam bekliyor olacak. Mamaların içinde dengeli miktarda karbonhidrat, protein ve yağ, mineral, vitaminler bulunmaktadır. Kedilerin mama tercihi için içinde bulundukları döneme özel seçim yapılması gerekir. Yaşlılar, yetişkinler, yavrular, gelişme döneminde olanlar, herhangi bir hastalığa sahip olan kediler için özel mamalar bulunmaktadır.

Appetite mama içerikleri kedilerin farklı damak tatlarını tatmin etmek için vardır. Her kedinin ırkı, cinsiyeti, yaşı, özellikleri farklı olabilir. BU özelliklerin değişkenliğine göre, kedilerin damak tatlarında da değişiklik olur. Örneğin kedilerden bir tanesi tavuk aromalı mama yemeye bayılırken başka bir kedi tavuk aromalı kedi maması yemek istemeyebilir. Bu durum tamamen normal karşılanmalıdır. Kedinizin sevdiği aromanın bulunması için evcil hayvan sahiplerine çok iş düşmektedir. Kişiler ayda bir iki kere farklı aromaları deneyerek kedilerin sevdikleri türlerin ne olduğunu tespit edebilir.

Piyasada bulunan diğer mama içerikleri ile kıyaslanamayacak kalitede olan mama, özel içeriklere sahiptir. Kedi vücudu ve sağlığı için son derece önemli olan taurin isimli madde, Appetite mamalarında zengin miktarda bulunmaktadır. Bu mama, kedilerin hem gelişimlerin destekler, hem de yaşlılar için özel olarak üretilen mamalar, kedilerin sağlıklı ve uzun ömürlü olmasına katkı sağlar. Asla unutulmamalıdır ki, kedilerin sağlıklı ve uzun bir yaşam sürebilmeleri adına, hazırlıkların her dönemde yapılması gerekir. Taurin isimli madde, mamanın işlenme aşamasında eriyip gidebilir. Diğer mamalarda karşılaşılan bu durum Appetite ile söz konusu değildir. Mama işlenme sürecinden sonra eklenen taurin isimli madde yoğun şekilde mamadadır.

Hangi ırktan kediye sahip olduğunuzun bir önemi yok. Her ırktan kedinin büyük bir iştahla yiyeceği mama Appetite’de zaten var. Farklı kedi ırklarının ortak olarak farklı mama çeşitlerinden hoşlandığı bilinmektedir. Kedi ırkı, iştah dışında kedilerin enerjisi, hareket seviyesi vb. konularda da farklılığın ortaya çıkmasına yol açar. Mama içeriklerinin yalnızca iştaha bağlı olarak değil, bütün bu konular ortak olarak ele alınmasında fayda vardır. Yapılan bilimsel çalışmaların ışığında hazırlanna mama içerikleri sayesinde kediniz tam da ırkı için hazırlanan mamaların keyfini çıkaracak.

Appetite Markasının Tarihi

Appetite markası kurulduğu günden bu yana ilham olarak hayvan sağlığını örnek almıştır. Markanın felsefesi sayesinde marka, kurulduktan kısa süre sonra, başarı merdivenlerini hızlı bir şekilde tırmanmaya başlamıştır. Diğer rakip firmalar bile örnek olarak Appetite markasını almışlardır. Kedinizin sağlığı için oldukça iyi gelecek bu marka, içerisinde bulundurduğu yüksek koruyucu maddeler sayesinde, kedinizin uzun ve sağlıklı bir ömür yaşamasını saplayacak. Yüksek besin maddelerinin korunması adına buharda pişirme yöntemi kullanılmıştır. Buharda pişirilen besinlerin içerisindeki zengin maddeler yoğun şekilde mama içinde kalır.

Appetite mama içinde kesinlikle onların sağlığı için zararlı olacak herhangi bir koruyucu madde bulunmaz. Mamaların içinde yapay bileşenler de bulunmaz. Mama tamamen doğaldır. Mamanın içerisinde bulunan maddelerin bütün kedilere iyi gelmesindeki neden budur. Alerjik olan kedileri için de üretilen özel içerikler sayesinde, hassas bünyesi olan kediler bile afiyetle mamalarını yemeye devam edebilirler. Herhangi bir kimyasal bulunmadan doğal yolla korunan mama içeriği, kedinizi çok mutlu edecek!

Gönüllerde taht kurmayı başaran marka, bilimsel çalışmaların ışığında mama içeriğini hazırlamaktadır. Bu gün pek çok veteriner hekim, kedilerin beslenmesi için Appetite marka kedi mamalarının kullanılmasını önermektedir. Marka ile beslenen kedilerin sağlığında gözle görülür bir artış kısa sürede yaşanmaktadır. Yapılan çalışmalardan elde edilen veriler yakın şekilde izlenir. Bu verilerde elde edilen bilgiler kullanılarak hayvan sağlığı için en gerekli ve faydalı olan besin maddeleri tespit edilir. Bu besin maddeleri en yüksek kalitede temin edildikten sonra mama içine katılır. Hayvanlar üzerinde yeni bir mama çıkmadan önce gerekli gözlem ve analizler yapılır. Bu testler sırasında hayvanlara hiçbir şekilde zarar verilmez.

Appetite kedileri bir bakışta farklı bir marka kedi maması ile beslenen kedilerden ayrılmaktadır. Çünkü bu kedilere baktığınız zaman onların tüylerinin ne kadar parlak olduğunu, bakışlarının canlı olduğunu fark edersiniz. Appetite marka kedi maması ile beslenen kedilerde gözlemlenen diğer özellikler şu şekilde sıralanabilir:

·        Appetite kedileri oyunculdur,

·        Appetite ile beslenen kedilerin enerjisi yerinde olur,

·        Appetite yiyen kediler çevresine canlı bakışlar atar,

·        Appetite kedileri tembel değildir, aktif, dinamik ve enerjiktir,

·        Appetite ile beslenen kedilerin deri sağlığı ve kalitesi yüksektir,

·        Appetite kedilerinin tüyleri dökülmez,

·        Appetite kedilerinde iştah problemleri görülmez,

·        Appetite kedileri yaşlarına göre bulunmaları gereken kilodadır, fit bir görünüme sahiptir,

·        Appetite kedileri mutlu ve huzurludur!

Kedinizde bütün bu olumlu özellikleri gözlemlemek istemez misiniz? Cevabınız evetse yapmanız gereken şey çok basit. Kedinizin durumu için en uygun olan kedi mamasını tercih edin. Bu değişimleri çok kısa sürede görmeniz mümkündür.

Appetite Kedi Mamaları Çeşitleri

Appetite  kedi mama türleri farklı damak tadından, yaşından ve yaşam alanına sahip olan kediler için özel olarak üretilmiştir. Her yaştan, ırktan, dışarıda ya da ev ortamında yaşayan kediler, Appetite kedi maması türlerinden kedi istediklerine göre bir tür bulabilirler. Özellikle tavuk aromalı olan kedi maması çeşidi, pek çok kedi tarafından büyük ilgi ile yenmektedir. Tavuk aroması, kedilerin iştahını kabartırken aynı zamanda sağlıklı bir besin olması sebebi ile de tercih edilmektedir.

Tavuk besin değeri zengindir.İçinde yüksek protein oranı bulunmakla birlikte, kalorisi düşüktür. Tavuk aromalı mamalar kedilerin uzun süre boyunca tok kalmalarına destek olur. Düşük kalorisi ile diyet yapan, aşırı kilolu olan kediler için idealdir. Tavuğun bulunması kolaydır, fiyatı da uygundur. Bütün bu özellikler bir araya geldiği zaman, tavuk aromalı kedi mamalarının neden bu kadar popüler olduğunu anlamak kolay!

Appetite kedilerin sağlıklı yemesini kendine felsefe edindiği için, mama içine kullandığı tavukların sağlıklı ortamlarında yetişen hayvanlar olduğundan emin oluyor. Mama içine konulan hayvanlardan her türlü diğer içeriğe kadar her şey büyük bir denetimden geçiyor. Denetim süresinde içerik kalitesinin gerçekten Appetite için uygun olup olunmadığına bakılıyor. Uygun olmayan içerikler mama içerisine konmuyor. Tavuk ve diğer hayvanlar özgürce dolaşıyor, aksi halde mama içinde kullanılmıyor. Hayvanların mama içine konmasında dikkat edilmesi gereken diğer önemli etken, bu hayvanların anti biyotik almamış olmalarıdır. Anti biyotik alan hayvanların mama içinde kullanılması, sağlık problemlerine yol açıyor.

Appetite mama türleri arasından kediniz için en uygun olan aromayı ve çeşidi bulduysanız tebrik ederiz, büyük bir iş başardınız. Ne var ki işiniz bununla sınırlı değil. Kedinize hangi türden mama verdiğiniz kadar kedinize ne zaman mama verdiğiniz de önem taşır. Kedinize mama vermek için farklı zaman dilimlerini ve farklı beslenme türlerini tercih edebilirsiniz. Veteriner hekimler evcil hayvan sahiplerine 3 farklı beslenme türü yapabileceklerini söylüyorlar. Elbette 3’ten fazla tercih edilebilecek beslenme yöntemi vardır. Ancak veteriner hekimler bu yöntemlerin en faydalı olacağını belirtmektedirler.

Appetite kedi mamalarını verirken ilk tercih edebileceğiniz yöntem süreli beslenmedir. Bu beslenme türünü tercih edebilmeniz için kedinizi gün boyu yanınızda olması gerekir. Eğer sabah evden çıkıp akşam eve geliyorsanız bu beslenme yöntemini uygulamanız mümkün değildir. Süreli beslenmede kediniz yalnızca sizin önceden belirlediğiniz süre içinde mamasından yiyebilir. Tek seferlik mama kabına mama konmalıdır. Bu beslenme yöntemi özellikle kilo problemi yaşayan kediler üzerinde uygulanmaktadır.

Appetite kedi maması verirken süreli beslenmeye benzer olarak tercih edebileceğiniz diğer beslenme yöntemi öğün beslenmesidir. Yine bu beslenme türünde de süreli bir beslenme söz konusudur. Ancak burada kedinizin beslenmesini öğünlere bölersiniz. Bu beslenme türü insanların beslenmesine de benzer. Öğün beslenmesinde kedilere ara öğünler, ödül mamaları vb. de verilir. Daha detaylı bir beslenme türü olduğu söylenebilir. Bu beslenme türü, süreli beslenme türünün aksine daha çok zayıf olan kedilerin, sağlıklı bir şekilde kilo alması için idealdir. Aynı şekilde kedinizin sürekli yanınızda olduğunuz zaman bu beslenme yönteminden faydalanabilirsiniz.

Yapılan çalışmalar insanların büyük çoğunluğunun vaktini işte, kedilerinden ayrı ve uzakta geçirdiklerini ortaya koymuştur. Bu nedenle insanlar daha çok süresiz beslenme yöntemini uygulamaktadırlar. Bu beslenme yönteminde hayvanınızın yemesi için sürekli olarak mama vardır. Beslenme yönteminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta porsiyondur. Elbette diğer beslenme yöntemlerinde de kedinize ne kadar yemek verdiğiniz önemlidir. Ancak bu beslenme türünde insanlar kedilerinin tüm gün yiyeceklerini düşünerek fazla miktarlarda farkında olmadan mama verebilmektedirler. Bu nedenle süresiz beslenmenin kedilerde kilo almaya yol açtığı biliniyor. Ancak endişe etmeniz gerekmez. Çünkü mamaların porsiyon miktarına dikkat ettiğiniz zaman böyle bir problemle karşılaşmazsınız.

Appetite Yavru Kedi Mama Çeşitleri

Appetite yavru kediler için hazırlanan kedi mamaları içinde yer alan özel besin maddeleri sevimli dostlarınızı sağlıklı bir hayata hazırlar. Yavru kedilerin özellikle bağışıklık sistemleri dikkate alınarak mama ile beslenmeleri gerekecektir. Çünkü minik dostlarınızın bağışıklık sistemi düşük olacaktır. Bu düşük bağışıklık sisteminin desteklenmesi adına mutlaka besin ile destek gerekecektir.

Appetite mama içerisinde bulunan özel maddeler bu desteği evcil hayvanınıza sunar. Yavru kedilerin bağışıklık sistemi daha onlar küçükken güçlenmeye başlar. Yaşamlarının devamına kadar temel olarak kullanacakları sağlam bir bağışıklığa sahip olurlar. Kedinizin yavru olduğu dönemde bağışıklık sisteminde eksiklik olması, ileri dönemlerde de ona sorun çıkartır. Bu dönemde gerekli desteklerin alınmaması, sonradan alınsa bile ne yazık ki iş işten geçtiğinden fazla etkili olmaz.

Appetite yavru kedi maması yiyen kediler, hastalıklara karşı dirençli oluyorlar. Bu kedilerin aynı zamanda dişlerinin rengi beyaz, kemik sağlığı da gelişmiş oluyor. Bütün bu özelliklere Appetite kedi mamalarının içinde yer alan kalsiyum sebep oluyor. Kalsiyum bir kedinin bütün ömrü boyunca alması gereken önemli besinler arasında yer alsa da özellikle yavru kedilerin yeterli kalsiyum aldığından iki kere emin olmak gerekiyor. Kedinize mama vermeden önce onu tartmayı unutmamanız veteriner hekimler tarafından öneriliyor. Kedinize vereceğiniz mamanın onun kilosuna uygun olması gerekiyor. Elbette kilo problemi olan bir kedi ile zayıf kedi için verilmesi gereken mama miktarı aynı olmuyor. Kilo faktörünü asla göz ardı etmemek gerekiyor. Kedinizi tarttıktan sonra gelişimini izleyebilmeniz adına bunu bir deftere not almanız tavsiye edilir.

Appetite Kısır Kedi Mama Çeşitleri

Appetite mama çeşitlerinin arkasında porsiyon bilgisi bulunmaktadır. Bu bilgi sayesinde kediniz için ne kadar mama vermeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olursunuz. Kedilerinizin yemeleri gerektiğinden daha çok ya da az yemeleri kilo problemlerinin ortaya çıkmasına yol açar. Yapılan çalışmalar her 4 kediden ikisinin kilo problemi olduğunu ortaya koymuştur. Bu iki kediden bir tanesi obez derecesinde kilolu, diğeri aşırı kiloludur. Bu gibi durumda olan kedilerin aşırı kiloya bağlı olarak ortaya çıkan kalp rahatsızlıkları ve damar problemleri gibi sağlık problemlerini yaşama riskleri bulunuyor.

Appetite kısırlaştırılmış kedi maması içinde aynı porsiyon bilgileri mama arkasında yer alıyor. Kısır kedilerin işlemden sonra beslenmelerinde önemli değişikliklerin yapılması gerekiyor. Bu değişikliklerden bir tanesi de mama miktarıdır. Kediniz eskisinden olduğundan daha çok mama tüketmek isteyecektir. İşlem onun iştahını artırır. Bu nedenle ona daha fazla miktarda verebileceğiniz anca kalori anlamında daha düşük olan bir mama tercih etmeniz gerekir.

Appetite kısır mama çeşitleri sayesinde kediniz kilo almadan yine de sevdiği yemeklerden yiyecek, mutlu ve huzurlu olacak. Appetite kısır mama çeşitleri ile beslenen kediler, kısırlık ile geldiği bilinen hantallık, çok uyuma ve enerji düşüklüğü gibi problemler ile karşılaşmaz. Appetite kedilerinin kısır oldukları dönemde bile kiloları, enerjileri sağlıkları yerindedir. Kısır işlemi kedinizin vücudunda bir takım değişikliklere neden olacağından, bu işlemden sonra kedinize aynı mamayı vermeye devam etmemeniz gerekir. Aksi halde kedinizin sağlığı ile oynamış olursunuz.

Appetite mama değil de farklı bir mama kullanıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda mama değişikliği yapmanız gerekecektir. İnsanların pek çoğu farklı bir mamayı direk olarak verseler de aslında mama değişikliği bu şekilde yapılmaz. Yapılması halinde özellikle yavru kediler için sağlık problemine yol açar.

Appetite kedi mamasını eski maması ile değiştirmek için 7 günlük bir zaman dilimi belirleyin. Her geçen gün yeni mama miktarının artması gerekir. 7 gün sonunda kediniz artık tamamen Appetite kedi maması ile beslenecek. Değişimin yavaş olması kedinizin sindirim sisteminin kötü yönden etkilenmesini engeller.

Ucuz Appetite  Kedi Mamaları

Appetite    kedi mamalarına sahip olmak için çok para ödemeniz gerektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Appetite mamaları oldukça uygun fiyatlıdır. Markanın bu kadar yaygın ve çok tercih edilebilir olmasında fiyat politikası etkili olmaktadır.

Appetite mama almak için servet ödemenize gerek kalmadan kedinizi kaliteli ve sağlıklı beslenme ile tanıştırabilirsiniz. Her bütçeden insan bütçesini zorlamasına gerek kalmadan Appetite mama ile kedisini besleyebilir.

Appetite kedi mamaları arasından gelişmekte olan kediler için hazırlanan özel formül, kedinizin kemikleri, dişleri, tüy, deri sağlığı için katkı sağlar. Kedinize yaşamı boyunca destekleyeceği bir hediye vermek için ona Appetite kedi maması verebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Appetite Kedi Mamaları

Appetite  kedi mamaları yalnızca yavru ve gelişmekte olan kedileri düşünmekle kalmıyor. Aynı zamanda yaşlı olan kedileri de düşünüyor. Yaşlı olan kedilerin de yaşamlarının diğer dönemlerinde oldukları gibi mutlaka desteklenmeleri gerekiyor. Yaşlılık döneminin sağlıklı ve huzurlu geçirilmesi için Appetite mamaları beslenme düzenin bir parçası olmalıdır.

Appetite kedileri yaşlılık döneminde sağlıklı deri yapısı, keskin görüş yeteneği ve tıpkı gençlik döneminde sahip oldukları koklama yetenekleri ile dikkat çekiiyor. Appetite ile beslenen kediler zamanı adeta geriye doğru sarıyorlar. Kedinizin yaşlılık döneminde bile gençliğinde olduğu gibi kuvvetli ve sağlıklı olmasını isterseniz, Appetite mamaları sizi ve sevimli dostunuzu bekliyor!

Appetite kedi maması yaşlı kedilerin ağız sağlığı açısından en ideal boyutlarda olan mama tanecik yapısını üretmiştir. İleri yaşlarda kedileriniz için iri ve fazla kuru parçaları yemeleri sağlıklarında probleme neden olabilir. Daha ıslak yapıda ve küçük parçalara bölünmüş mamalar daha iyidir.

Listelenecek bir ürün yok