Menu
Your Cart

Acana Kedi Maması

ACANA


Acana ödüle layık görülmüş kedi ve köpek maması markasıdır. Champion Pet food olarak da bilinen marka kedi ve köpeğinizin sağlığını koruması için mükemmel formüle sahip mamalar üretmektedir. Yöresel taze ve doğal içerikli mamalar kendi öz suları ile buharda hafifçe pişiyor. Oldukça sağlıklı olduğu bilinen bu pişirme yöntemi, mama içinde yüksek besin değeri olmasını sağlıyor. Daha da önemlisi mamaların içine pişirme esnasında kesinlikle koruyucu maddeler ya da su eklenmiyor. Acana mamaları kimyasallardan tamamen uzaktır. Bununla birlikte protein içeriği yüksektir. Karbonhidrat içeriği düşük olan bu mamalar kedinizin  her türlü ihtiyacına yanır verebilir.

Kedi mamaları hazırlanırken kullanılan malzemeler, Kanada’nın geniş düzlüklerinde yetişmiş olan sebzelerdir. Okanafan bağlarından özenle elde edilen meyveler mamalara hem vitamin ve mineral eklerken aynı zamanda mükemmel bir lezzet katar. Özgür dolaşarak yetişrilen ördekler de mamanın bir parçası olur. Mamaların içine konulan hindi ve tavuklar kesinlikle hiçbir anti biyotik madde kullanmadan yetiştirilmiştir. Tamamen doğal ortamında bulunan hayvanlardır.

Angus sığırı, bizonlar, kuzu ve canlı yakalanan balıklar özel Acana mamalarının içinde kullanılmaktadır. Mamalar içinde kullanılan besinlerin mutfakta bile kullanılabilecek seviyede kaliteli olmasına özen gösteriliyor. Kedi mamalarının farklı tür, ihtiyaç ve damak tadına yönel pek çok türü bulunuyor. Tüketiciler sevimli dostları için en uygun olduğunu düşündükleri mamayı tercih edebiliyorlar.

Kediniz için doğru mama türünü keşif ettikten sonra kedinizin beslenmek için en doğru olan zamanı da keşif etmeniz gerekiyor. Yetişkin kediler için onları beslemeden önce tartılması gerektiği biliniyor. Bu şekilde kedinizin sağlık durumu hakkında elinizde sayısal bir veri olmuş oluyor. Ayrıca kediler beslenirken belli kg aralığında kedilerin belli gr mama ile beslenmesi gerektiği unutulmamalıdır. Bu nedenlerden kedilerin beslenmeden önce tartılmaları önemli bir konudur.

Acana mama ile kedinizi beslerken mama arkasında yer alan porsiyon bilgilerinden faydalanmayı ihmal etmeyin. Unutmayın ki kedilerin yemeleri gerektiğinden daha çok ya da daha az mama tüketmeleri sağlık açısından sakıncalı sonuçlar doğuracaktır. Büyük porsiyonlarla beslenen kediler kilo problemi ile karşılaşırken, yemesi gerekenden daha az miktarda tüketim yapan kedilerde yetersiz beslenmeye bağlı şikayetler ortaya çıkar.


Acana Markasının Tarihi

Acana mama kurulduğu günden bu yana sahip olduğu felsefesi, vizyonu ve misyonu ile hızlı bir şekilde ve dünya çapında başarı merdivenlerini tırmanmaya başlamıştır. Doğaya saygılı, hayvan sağlığını koruyan, evcil hayvan sahiplerinin bütçesini düşünen Acana, bu düşünce tarzı ile adeta kalplerde taht kurmayı başarmıştır. Acana ile beslenen kediler görüntüleri, sağlıkları, canlılıkları ve mutluluğu ile diğer kedilerden ayrılırlar. Tek bir bakışta Acana kedilerini tespit etmek kolaydır.

Acana kedi mamalarını daha önce kullanmamış ancak artık kedinize bu lüksü yaşatmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda mama değişikliği yapacaksınız demektir. Ne var ki mama değişikliği yapmak sanıldığı kadar basit bir iş değildir. Özellikle yavru kediler mama değişikliği sürecinde problemler yaşayabilirler. Mama değişimini nasıl yapmanız gerektiğini öğrenirseniz böyle bir problemle karşılaşmazsınız.

Eskiden verdiğiniz mamanın içine yeni mamayı bir miktar karıştırın. 7 gün boyunca aşamalı olarak yeni mama miktarını artırırken eski mama miktarını azaltın. 7 günün sonuna geldiğinizde artık sevimli dostunuz tamamen mükemmel lezzetteki Acana kedi mamalarını tüketecektir. Kedinizin mama tüketimi yaptıktan kısa süre sonra olumlu değişikliklerini fark edeceksiniz. Kediniz eskiden olduğundan çok daha mutlu, oyuncu ve keyifli olacaktır. Daha uzun ve sağlıklı yaşayan kediler için doğru adres Acana kedi mamaları!

Acana Kedi Mamaları Çeşitleri

Acana mama çeşitleri birbirinden farklı farklıdır. Her bir mama farklı bir amaç için üretilmiştir. Kimi mamalar kısır kediler için özel içeriklere sahipken bazı mamalar gebe kediler, yavru kediler, yaşlı kediler vb. için özel olarak hazırlanmıştır. Kedinizi hangi mama ile beslemeniz gerektiğine karar verirken bu türler arasından en doğru seçimi yapmanız gerekir. Acana mama çeşitlerinin çok zengin olması nedeniyle, mama türü tercihini yaparken zorlanmayacaksınız.

Acana kedi mamasının türünü seçmekle işiniz bitmiyor. Çünkü kedinizi ne ile beslediğiniz kadar ne kadar beslediğiniz de büyük önem taşıyor. Beslenme yöntemleri birbirinden farklıdır. Bu yöntemlerden kediniz için en uygun olanı seçebilirsiniz. Veteriner hekimler tarafından önerilen 3 farklı beslenme yöntemi bulunmaktadır. Bu tipler dışında da beslenme yöntemleri elbette vardır ancak hekimler bu türler arasından seçim yapılması gerektiğinin altını çizmektedir.

Kedinize Acana kedi maması verirken tercih edebileceğiniz ilk beslenme yöntemi sınırsız beslenmedir. Bu yöntemde sevimli dostunuz aradığı her zaman mama bulabilir. Mama kabının sürekli dolu olması ve kedinizin istediği zaman gidip yemesi ve bu döngünün sürekli tekrar etmesi sınırsız beslenmeye örnektir. Süreli beslenme ise sınırsız beslenmenin tam tersidir. Bu beslenme yönteminde kediniz yalnızca önceden belirlenen süreler içinde yemesi için mama bulunur.

Son olarak öğün tarzı beslenme isimli beslenme türü bulunur. Bu türde kedinizin beslenmesini belli öğünlere bölersiniz ve yalnızca o süreler içinde tek seferlik yiyebileceği kadar mama koyarsınız. Öğün tarzı beslenme süresi sınırlı beslenme ile benzerlik göstermektedir. Hangi beslenme türünü seçerseniz seçin, kedinizin maması yanına mutlaka bir kap su koyun. Suyun temiz ve taze olduğundan emin olun aksi halde kediniz su içmek istemeyecektir.


Acana Yavru Kedi Mama Çeşitleri


Acana mama çeşitlerinden yavru kediler için özel olanların içindeki formül, onların büyüme ve gelişmelerini dengeler. Ayrıca mama yapısı sindirim sistemlerini rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Kediler yavru oldukları zaman bağışıklıklarında ciddi düşüşler ile karşılaşabilirler. Bu durum onların dışarıdan gelen uyaranlara karşı açık olmaları anlamına gelir. Mutlaka uygun Acana kedi mamaları ile korunmaları gerekir. Aksi halde hastalıklara yakalanmamaları mucize eseridir.

Acana yavru kedi maması kediniz 1 yaşına kadar verilebilir. Kedi bir yaşından sonra yetişkinlik dönemine girecektir. Yetişkinlik döneminde kedinizin ihtiyaçları farklı olacaktır. Yetişkinlik süresinden sonra yaşlılık dönemi gelir. Kediler yaşlılık dönemine ortalama 7 yıl sonra ulaşırlar. Kedilerin tıpkı diğer süreçlerde farklı beslenmeleri gerektiği gibi yaşlılık döneminde de dönemine uygun mama yemeleri gerekecektir.

Acana mama çeşitleri kapsamlı kanıta dayalı klinik beslenme araştırması neticesinde oluşturulmuştur. En yüksek kaliteli evcil hayvan maması olarak bilinen marka için sağlıklı beslenme en önemli konudur. Küresel anlamda lider mama markası halinde gelen Acana dengelenmiş formülde içeriklerden oluşmaktadır. Markanın beslenme felsefesini dengesinden alıyor.

Beslenme teknolojisi ile ilgilenen Acana sürekli olarak alanda yenilikçi araştırmalar yapmaktadır. Uzun vadeli olan bu yatırımlar her hayvanın hak etmiş olduğu yüksek kaliteli beslenmenin temellerini oluşturmaktadır. Acana bir mamadan daha fazlasıdır. Acana bilimsel çalışmalar ile desteklenmiş, tıbbi ve besinsel anlamda dengeli bir mamadır. Klinik uzmanlar ve veteriner hekimler ile birlikte geliştirilmiş mükemmel içeriklere sahiptir.

Evcil hayvanların dengeli bir beslenme düzeni olduğu zaman belirtiler kendini gösterir. Bu belirtilerden en sık görülenlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

·        Sağlıklı tüyler,

·        Parlayan tüyler,

·        Canlılık ve hareketlilik,

·        Keyifli ve oyuncul olma,

·        İştahta dengelik,

·        Mutluluk,

·        Görüntüde normallik.

Bu durumun tam tersi de geçerli olabilir. Kediler ihtiyaçları olan besinleri bir şekilde alamıyor olabilirler. Bu durumda ortaya çeşitli sağlık problemleri çıkacaktır. Ortaya çıkan sağlık problemlerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

·        Kiloda artış,

·        Büyümede yavaşlık,

·        Kaka kıvamında sululuk,

·        Zayıf olma,

·        Yorgunluk,

·        Tüylerin dökülmesi,

·        İç organlarda problemler,

·        Fazla kilolu olma,

·        Böbrekte taşlar görülen rahatsızlıklardan yalnızca bazılarıdır.

Bu belirtileri ciddiye almak ve kedinizin sorunu olduğunu düşündüğünde beslenmesinde gerekli değişimleri yapmak son derece önemlidir.


Acana Kısır Kedi Mama Çeşitleri


Acana mamaları arasında kısır kediler için özel bir tür bulunmaktadır. Kısır kediler için ayrıca bir tür mama bulunması gereklidir. Çünkü bu kediler kısır olmayan kedilerden çok farklı olurlar. Kısır olan kedilerin hareket miktarı, iştah düzeyi, vücut ihtiyaçları vb. pek çok konuda değişiklik  yaşadıkları bilinmektedir. Bu nedenle kedinizi yeni kısırlaştırdıysanız mamasını değiştirmeniz çok önemlidir.

Acana mama kısır için özel olanların kalori miktarı düşürülmüştür. Çünkü kısır kediler hayatlarının diğer dönemlerinde olduğu gibi artık o kadar çok hareket etmek istemeyecekler. Daha hantal olacaklar ve oyun oynamak yerine uyumaktan keyif alacaklar. Durum böyle olunca yüksek kalorili mamaları yemeleri onların yağ depolamalarına yol açarak kilo almaları ile sonuçlanacaktır. Aşırı kilolu kedileri pek çok sağlık problemleri beklemektedir. Bu nedenle kedinizin formunu korduğundan emin olmanız gerekir.

Acana kısırlaştırılmış kedi maması için ürün geliştirme süresinde 220’den fazla veteriner hekim mama içeriği üzerinde çalışır. Kedilerin üzerinde mamalar veteriner hekim gözetimi ile denenir. Bu şekilde hayvanların mamaya nasıl tepki verdikleri görülür. Tepkiler bilimsel veriler gibi analiz edilerek kayıt edilir ve takibe devam edilir. Bu şekilde en iyi içerikli mama bulunana kadar çeşitli gözlemler ve analizler yapılmaya devam edilir. Veteriner hekimler evcil hayvanlarınızın ihtiyacını çok iyi bilir.

Acana Kedi Maması

Acana kedi maması için içerik maddesi temini yapılırken, tıpkı üretim sürecinde olduğu gibi büyük titizlik gösterilmektedir. Tesislerın sıkı standartlara uygun olması halinde tedarikçilerden mal kabul edilmektedir. Acana markası bizzat kendisi bu tesisleri denetleyerek mal alıp alamayacağına dair karar vermektedir. Her bir malzeme güvenlik ve sağlık açısından incelendikten sonra çeşitli analizlerin de yapılması gerekir.

Acana mama üretim süresinde tertemiz, garantili ve uzman hekimlerin bulunduğu tesisler baş rolü oynar. Bütün üretim tesisleri yıllık kalite sistem denetimlerini gerçekleştirmektedir. Yüksek kaliteli standartlara uyumun sağlanması son derece önemlidir. Çünkü mamaların hijyeni kedi sağlığı için olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Acana kedi mamaları bitmiş ürün olarak son derece lezzetli ve kaliteli çıkar. Çünkü üretim süresinde bütün aşamalar dikkatli bir şekilde değerlendirilmiş, güvenlik kontrolleri yapılmıştır. Ancak kontrol ve testler bununla sınırlı değildir. Her bir biten mama yeniden aynı standartta olup olmadığının tespit edilmesi adına yeniden denetlenmektedir.

Acana kedi maması üretim süresince araştırma ve yenilik son derece önemli bir konudur.  Öyle ki Acana için güvenlik her zaman birinci plandadır. Ürün geliştirme süresinde  güvenliğin sağlanması için farklı alandan profesyoneller tek bir amaç için çalışmaktadır: güvenli, sağlıklı ve yüksek kaliteli mama içerikleri üretmek. İçerik üretimi sırasında kullanılan her bir malzemenin güvenilir olduğundan emin olmak için çeşitli testler yapılır. 100’ü aşkın besin maddesi üzerinde analiz edilir.

Kedilerin yedikleri bazı yiyecekler onlar üzerinde zehirli etkiye neden olabilir. Çiğ et, kemik, soğan, sarımsak, şekerli besinler zehirli etkiye sahip olan yiyecekler arasında yer alır. Bu içeriklerden kedinizi uzak tutmak zorundasınız. Yapılan bilimsel çalışmalar çiğ yumurta ve çiğ et tüketiminin hem hayvanlarda hem de insanlarda bakterilerden kaynaklı zehirlenmelere yol açtığını ortaya koymuştur. Acana mamaları içinde kesinlikle çiğ bileşenlere yer verilmemektedir.

İnsanların büyük çoğunluğu kedilerin süt içtiklerini düşünür. Ancak kediler süt içmez. Aksine kedilere süt vermek de zehirli bir etkinin ortaya çıkmasına yol açabilir. Kediler süt içmekten hoşlanıyor olabilir. ANCAK bu onların süt içmeleri gerektiği anlamına gelmez. Kediler besinlerin onların vücutlarına nasıl geldiğini anlayabilecek kapasiteye sahip olan canlılar değildir.

Kediler sütün içinde yer alan laktoza karşı hassastırlar. Bu nedenle bu maddenin sindirimi oldukça zorlu olur. Süt verilen kediler arasında ishal gibi sindirim bozukluklarının meydana gelmesindeki neden budur. Kedilerin pek çoğu yalnızca anne sütünün içinde yer alan laktoza maruz kalırlar. Anne sütünü kediler ilk bir iki hafta boyunca içer ve bırakır. Bu nedenle kedilerin sindirim sistemleri yeniden laktoz ile tanışmaya hazır değildir.

Kedilerin sütü tolere etmelerinde yaşadıkları zorluğun arkasında bu hikaye yatar. Kedinize bu nedenle süt vermeyin. Kedinizin süt içmesi, süt içmesi gerektiği anlamına gelmez. Acana mamalarını kedinize vermeye devam edin. Vücudunun ihtiyaç duyduğu besin, mineral ve vitaminleri zaten mamasından alacak ve başka bir şeye ihtiyaç duymayacak.


Ucuz Acana Kedi Mamaları


Acana kedi mama çeşitleri uygun fiyatlıdır. Kedi mamaları satın alması zor, pahalı ürünler olmak zorunda değildir. Aksine kedi sağlığı açısında mama fiyatlarının ulaşılabilir olması çok önemlidir. Çünkü insanlar ne yazık ki pahalı mamaları görüp, kedilerini ev yemekleri ile beslemeyi tercih ediyorlar. Ancak hiçbir ev yemeğinin Acana kedi mamalarının yerini tutması mümkün değildir. Yüksek kaliteli Acana Mamaları veterinerler tarafından onaylanmış içeriğe sahiptir.

Eğer yeni bir kedi sahiplendiyseniz ve ilk defa Acana mama kullanacaksanız, yavru kediler için olan mama türünü tercih edebilirsiniz. Kediniz geldiği yerde farklı bir mama yemişse o mamanın ne olduğunu öğrenin. Yavaş yavaş yeni mamasına geçmesini sağlamanız gerekir. Bunun için eski ve yeni mamanın karıştırılarak verilmesi gerekir. İlerleyen süreçte kediniz tamamen yeni mamasını yiyecektir. Yaklaşık 7 günlük süreç onun yeni mamasına alışması için yeterli olur.

Yavru kedilerin midesi oldukça küçüktür. Bu nedenle onlara birden fazla miktarda mama verilmesi tavsiye edilmez. Bunun yerine küçük mamaların verilmesi ve öğün sayısının artırılması tavsiye edilmektedir. Yavru kedilerin yaklaşık 6 aylık olana kadar günde tam 4 öğün Acana kedi mamalarından yemesi gerekir. Yavru kedinize ev yemeği yerine mama vermenizin pek çok avantajı bulunur. Hazır mamalar kolay şekilde servis edilir. Pişirilmeleri ya da hazırlanmaları gerekmez. İçinde kediniz için gerekli olan her şey konsantre şekilde vardır.

Mamaların yanında suyun atlanmaması

Acana First Feast Tavuklu ve Balıklı Yavru Kedi Maması 1,8 KG Acana First Feast Tavuklu ve Balıklı Yavru Kedi Maması 1,8 KG
Yeni Stokta yok
Marka: Acana
Acana First Feast Tavuklu ve Balıklı Yavru Kedi Maması 1,8 KGİçerik​Taze Tavuk Eti %19Suyu Alınmış Tavuk Eti %13Suyu Alınmış Ringa Balığı %13Bütün Yul..
$51,58
Vergiler Hariç:$51,58
Acana Indoor Entree Hairball Control Tavuklu ve Hindili Kısırlaştırılmış Kedi Maması 1,8 KG Acana Indoor Entree Hairball Control Tavuklu ve Hindili Kısırlaştırılmış Kedi Maması 1,8 KG
Yeni Stokta yok
Marka: Acana
Acana Indoor Entree Hairball Control Tavuklu ve Hindili Kısırlaştırılmış Kedi Maması 1,8 KGİçerikTaze Tavuk Eti %16Suyu Alınmış Tavuk Eti %16Suyu Alın..
$56,24
Vergiler Hariç:$56,24
Acana Pacifica Balıklı Tahılsız Kedi Maması 1,8 KG Acana Pacifica Balıklı Tahılsız Kedi Maması 1,8 KG
Yeni Stokta yok
Marka: Acana
Acana Pacifica Balıklı Tahılsız Kedi Maması 1,8 KGİçerikÇiğ Bütün Pasifik Ringa Balığı %14Çiğ Bütün Pasifik Uskumru %13Çiğ Bütün Pasifik Berlamı %9Suy..
$66,23
Vergiler Hariç:$66,23
Acana Wild Prairie Tahılsız Kedi Maması 1,8 KG Acana Wild Prairie Tahılsız Kedi Maması 1,8 KG
Yeni Stokta yok
Marka: Acana
Acana Wild Prairie Tahılsız Kedi Maması 1,8 KGAnaliz TablosuHam Protein: %37Ham Yag: %18Ham Lif: %3Ham Kül: %9Nem: %10Kalsiyum: %1,6Fosfor : %1,2Magne..
$51,58
Vergiler Hariç:$51,58
Acana Grasslands Tahılsız Kuzu Etli Ve Sebzeli Kedi Maması 1,8 Kg
Stokta yok
Marka: Acana
TÜM IRKLARA UYGUN, TÜM YAŞAM EVRELERİNDE KULLANILABİLİR Kuzey göllerden ve geniş otlaklardan ilham almış olan ACANA Grasslands batı, zengin içeriğiyl..
$61,34 $76,59
Vergiler Hariç:$61,34
Acana Wild Prairie Tahılsız Tavuklu Ve Balıklı Kedi Maması 5,4 Kg
Stokta yok
Marka: Acana
    Acana Wild Prairie Tahılsız Tavuklu Ve Balıklı Kedi Maması 5,4 Kg      Zengin topraklardan, engin v..
$134,54
Vergiler Hariç:$134,54
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)